logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Redragon Shiva (K512RGB). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Redragon Shiva (K512RGB).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Redragon Shiva (K512RGB) liczba opinii klientów wynosi 209, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 6, a średnia ocena to 4.8.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 45, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Avans liczba opinii klientów wynosi 1, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 13, a średni wynik to 4.6. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Mediaexpert liczba opinii klientów wynosi 10, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 90, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 50, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

5.6.2021

Mam ją od jakichś 2-3 dni. Początkowo musiałem przywyknąć, bo klawisze są dość wysokie - przesiadka z laptopa na klawę tracera z niskim profilem, potem na tę. Od razu sprawdziłem antyghosting, bo poprzednia nie miała. Wciskając Shift i W nie mogłem już skakać w grze. Tutaj mogę, jednak dzisiaj zauważyłem dziwną sytuację. Mam program do screenów, nagrywek itp - przydatne jak chcemy coś ze strony do Worda dać, wysłać znajomemu. Ustawiony mam skrót na 4 klawisze jednocześnie - shift, alt, ctrl, p - Wciskając klawisze z lewej strony, nie działa skrót. Wciskając z prawej działa. Mam na myśli prawy alt, crtl, shift odpala skrót, wciskając lewy alt, shift itp już nie. Ghosting na prawe działa,na lewe nie. Personalizacja podświetlenia jest łatwa, albo FN i jakiś insert, żeby odpalić gotowe tryby, albo swój (FN Page up i jak ledy migają to FN 1/FN2 w zależności, od której strefy kolor wybieramy. Łatwe do rozgryzienia. Apka jest biedna, pozwala nagrać makro bodajże do 5 klawiszy wciskanych w danej kolejności lub do czasu trwania 30 sekund. Klawisze multimedialne działają, tu nie ma co opisywać. Jedynie brakuje mi ustawienia apki od muzyki. Odpala domyślny player muzyczny w systemie. Da się obejść i ustawić np Spotify jak domyślny, wtedy będzie go odpalać. Podkładka okey, trzyma się bardzo mocno magnesami, opiera się o nią dłoń, bo na długości i wysokość jest okey - miminalnie wyższa od wysokości ramki klawiatury. Gdyby nie ten lekko wadliwy ghosting to klawiatura idealna jak za 100 zł. A.. nigdzie też nie wspominają, wciskając FN i znaczek windowsa blokujemy klawisz windows. Zapala led w rogu symbolizując to. Brak wskaźnika odpalonego scroll locka, ale kto tego używa. Przydałoby się też jakieś OSD kiedy wciskamy klawisz funkcyjny, caps, num itp. Ale za 100 zł nie ma co tego oczekiwać raczej.
jeszcze

21.2.2022

Użytkuję ją od kilku miesięcy. Klawiatura jak na swoją cenę (ok 100zł) spełnia moje oczekiwania.Największe plusy to minimum 6 dedykowanych programowalnych przycisków oraz bardzo ładne podświetlenie z kilkoma trybami do wyboru i możliwością ustawienia kolorów dla poszczególnych stref.Jakość wykonania jest dobra, materiał wydaje się solidny i po kilku miesiącach intensywnego użytkowania nie widać zużycia materiału, są minimalne niedociągnięcia w odlewie klawiszy jak np milimetrowy zadzior na klawiszu enter w rogu klawiatury (wystarczyłoby użyć gratownika i usunąć te niedociągnięcie przy produkcji, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić to samemu).Oprogramowanie jest średnio intuicyjne,ale absolutnie da się w nim odnaleźć już po chwili użytkowania. Podkładka pod nadgarstki jest dosyć krótka, ale i tak lepsza niż jej brak, jej tekstura i twarda powierzchnia nie przeszkadza w długim użytkowaniu klawiatury, a magnesy całkiem dobrze trzymają ją na miejscu.Największym minusem dla mnie jest dźwięk wydawany przez klawisz spacji po szybkim kliknięciu jej i puszczeniu, brzmi to jak źle spasowana drgająca sprężyna. Inne kwestie, które nie przypadły mi do gustu to dziwne wyprofilowanie rzędów klawiszy, dolny rząd jest znacznie niżej (kilka minimetrów) niż reszta, jest to nieestetyczne, ale pod względem użytkowania da się do tego przyzwyczaić. Nie najlepsze wrażenie estetyczne robi też biała membranka pod klawiszami, posiada różne wypustki które są dość mocno widoczne, nie jest to najładniejszy widok.Ogólnie produkt w swojej półce cenowej wydaje mi się być jednym z lepszych wyborów, zwłaszcza jeśli szukacie klawiatury o wysokiej funkcjonalności i efektownym podświetleniu.
jeszcze

22.1.2021

W cenie około 100 zł to godna polecenia propozycja. Klawiatura umożliwia całość personalizacji funkcji bez potrzeby instalacji oprogramowania (samo oprogramowanie ubogie). Podpórka na nadgarstki z magnetycznym mocowaniem, bez łamiących się zatrzasków (na blacie stabilnie się trzyma). Klawisze czytelne, dobrze się z niej korzysta. Taka trochę wada, to klawisze G1-G6, często mylę się i zamiast wciskać skrajnych lewych podstawowych klawiszy to wciskam te G1-G6. Pewnie za jakiś czas się przyzwyczaję. Wykonanie ok, klawisze mają przyjemną szorstką fakturę (jakby pokryte gumą). Jeden klawisz FN ma drobną skazę produkcyjną i na brzegu nie jest zamalowany. Odnośnie codziennego użycia, klawiatura ma przyjemny skok,dosyć cicha. Jeżeli chodzi o głośną spacje, da się przeżyć. Do pisania się nadaje, nie ma problemów z szybkim wciskaniem klawiszy. Kabel w oplocie, dosyć długi. U góry przydatne klawisze multimedialne, które działają od razu po podłączeniu bez potrzeby instalowania oprogramowania dodatkowego (sprawdzone z Win10). Nie znalazłem niestety sposobu do przypisania własnych programów dla klawiszy, no ale nadal mam w głowie, że mówimy o kwocie w okolicy 100 zł.
jeszcze

10.9.2021

Klawiatura jest naprawdę fajna. Ma podświetlenie z wieloma kolorami oraz trybami świecenia. podkładka na magnesy oraz rozkładane gumowe nóżki sprawiają że wszystko trzyma się kupy. Przyciski multimedialne których jest dość sporo naprawdę robią robotę. nawet kabel jest świetnie opleciony materiałem. Jest jednak jedno ale, klawiatura która do mnie przyszła ma problem z jakością wykonania, chodzi mi tu o luźną sprężynę spacji (po naciśnięciu od czasu do czasu rozlega się dźwięk "małego gongu" który dość irytuje ponieważ spacje naciska się raczej dość często). Do tego klawisze które niestety są postrzępione na brzegach.To tak jak by ktoś chciał nieumiejętnie wyciąć wszystkie klawisze z arkusza plastiku.Podsumowując jednak POLECAM klawiaturę Redragon K512 Shiva gdyż mimo kilku drobnych problemów na które można ze spokojem przymknąć oko klawiatura spisuje się wyśmienicie!Redragon K512 Shiva jest jedną z tych tanich klawiatur które dają radę i imponują nawet zażartym miłośnikom drogich klawiatur mechanicznych!
jeszcze

12.7.2022

Klawiatura jest lekka, ale porządna, klawisze stawiają spory opór (najpewniej próbując naśladować klawiatury mechaniczne) i bardzo dobrze brzmią. Klawiatura okazała się dość mała, na początku przysparza to trochę problemów, ale idzie przywyknąć. Największym problemem jest za mały enter, w który często nie trafiam, oraz jak się okazało sporym problemem są programowalne przyciski. Spodziewałem się, że będą działały jak w niektórych klawiaturach na zasadzie F13, F14 itd. a tu skucha, można do nich przypisać nagrane przez siebie kombinacje klawiszy, na przykład jakieś słowo, lub skróty klawiszowe. Jeśli nic nie jest do nich przypisane działają odpowiednio G1-F1 itd. Zawiodłem się na tym,bo miałem nadzieję, że w grach zbinduję sobie niektóre funkcje bliżej ręki i zwolnię inne przyciski, ale najzwyczajniej w świecie dodatkowe przyciski tylko klonują obecne.
jeszcze

21.11.2021

Klawiatura podobna do Corsair K55. (W skrócie: jak nie masz innych świecących podzespołów Corsaira lub nie chcesz wydawać więcej kasy bierz K512). Pisze się na niej podobnie. Malutka wada - gdy stuka się w spację, a nie naciska, to słychać rezonującą sprężynkę (przy nacisku jest cicho). Podświetlenie znacznie mocniejsze niż w K55. Jeżeli dodatkowe przyciski multimedialne i programowalne po lewej stronie kierują wyborem to patrzył bym na budżet - do 110zł Redragon K512, do 220zł Corsair K55.. Jakościowo w dotyku i nacisku klawiszy czuć lekką różnicę pomiędzy Redragonem a Corsairem, na korzyść K55. Redragon ma za to lepsze mocowanie podkładki pod nadgarstki - bo magnetyczne.Ogólnie bardzo dobry produkt w tej cenie. Makra są zapamiętywanie w samej klawiaturze, więc posiada też własną pamięć.
jeszcze

21.9.2021

Jakość fajna za przystępną cenę.Nie ma "chamskiego" plastiku.Jest "na czasie", świeci na miliardy kolorów także jak ktoś się uważa za gracza to mu przypasuje.Podkładka pod nadgarstek demontowalna na magnesach, wygodna, a przy tym mogłem na razie z niej zrezygnować na tymczasowym biurku.Z gorszych rzeczy, jeszcze nie rozpracowałem programowania macro za pomocą software, klawiszami też się da i jest to w instrukcji.Klawisze są blisko jeden obok drugiego, dla mnie uporczywy jest Caps Lock, który w poprzedniej klawiaturze był "ścięty" przez co omyłkowo przy wciskaniu "a" go nie tykałem. Tutaj musiałem go wypiąć.

19.8.2022

Klawiatura przyzwoicie wykonana. Spacja rzeczywiście brzęczy (ktoś już o tym pisał) jak się w nią stuka i puszcza. Opierając o nią palec już tego nie słychać. Kolorki ładnie świecą. Aplikacja taka sobie, żeby nie powiedzie, że słabo wykonana. Na szczęście nie trzeba do niej praktycznie zaglądać. To samo można uzyskać różnymi kombinacjami klawiszy. Instrukcja krótka, ale chyba wszystkie ww. kombinacje są opisane. Ogólnie za tę cenę jest całkiem OK. 11-latek zadowolony :-)

11.8.2021

Dobra mechanicznie jakość wykonania (Nic nie strzela, klawisze miękko się uginają + sprawia przyjemne wrażenie że coś waży) wyraźne podświetlenie względem konkurencji cenowej + podpórka. Wadą (dla mnie) są boczne klawisze funkcyjne do których jednak ciężko mi przywyknąć + choć ogólnie same klawisze nie wykazują starcia napisów - optycznie jakby pokrywają się matowym nalotem po bokach (Czyżby reakcja czarnej farby z powietrzem).

24.11.2021

Klawiatura wygodna w szybkim pisaniu, podkładka mocowana na magnes, bogate możliwości konfiguracji podświetlenia, można również ustawiać makra i jest 6 przycisków do dowolnego skonfigurowania, a do tego na szczęście to jedna z niewielu takich klawiatur które pozostały membranowymi. Idealne dla ludzi którzy wolą cichy szmer wprowadzania tekstu, niż głośne stukania klawiatury mechanicznej

19.3.2022

Wahałem się pomiędzy tą klawiaturą a ponad dwukrotnie droższym Logitechem G213 Prodigy. I raczej nie żałuję wyboru. Na temat Logitecha się nie wypowiem bo nie widziałem na żywo, natomiast o tej mogę powiedzieć że: klawiatura cicha, wg mnie ładnie podświetlona, czuć i widać że wykonana z dobrego jakościowo plastiku, no i 130 zł zaoszczędzone w stosunku do Logitecha.

16.8.2021

Klawiatura ok. Podświetlenie ładne ale... nierównomierne, ewidentne punkty świetlne. Przeszkadza gdy człowiek się na tym skupi.Umieszczenie dodatkowych klawiszy po lewej stronie klawiatury to nieporozumienie... Jeśli ktoś jest mocno przyzwyczajony do standardowego rozmieszczenia klawiszy to niestety tutaj nie ma czego szukać...Jakość wykonania bardzo dobra.

12.1.2021

Jak za tą cenne to cud jest cicha, wygodna, stabilna i ma wspaniały design. Pięknie prezentuje się na biurku. Jej jedyną wadą jest głośna spacja ale po recenzjach i opiniach innych użytkowników nie tylko ja mam ten problem. Jak dla mnie jest równa jakościowo takim klawiaturom jak Razer Ornata Chroma czy Corsair K57 RGB Wireless. Pozdrawiam

5.5.2021

Witam, polecam bardzo tą klawiaturę, nie jest zacicha, ale nie przeszkadza uszom. Ma bardzo ładne podświetlenie i jest wygodna do pisania i oczywiście do grania. Ma wygodną podstawkę na nadgarstki chociaż jest ona z plastiku, no i jest masywna.<br>To tyle z mojej strony.<br>Jak na początek klawiatura świetna za te pieniądze.

14.9.2020

Zauważyłem tylko jedno ALE - nie mogę uruchomić Task Menager'a za pomocą standardowego skrótu (lewy) CTRL+SHIFT+ESC (sprawdzałem na trzech komputerach) ? Zastanawiam się czy ta klawiatura "już tak ma" - czy trafiłem na dziwną wadliwą sztukę. Pomijając powyższe - jak na klawiaturę za 99 PLN to jestem bardzo mile zaskoczony.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności