logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Axagon CLR-M2 radiator do dysków M.2 SSD (CLRM2). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Axagon CLR-M2 radiator do dysków M.2 SSD (CLRM2).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Axagon CLR-M2 radiator do dysków M.2 SSD (CLRM2) liczba opinii klientów wynosi 87, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 3, a średnia ocena to 4.8.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 25, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 2, a średni wynik to 4.5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 60, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

7.1.2021

Nie spodziewałem się cudów, ale otrzymałem. Dysk jeden z najcieplejszych, bo Samsung 970 Evo Plus, termopady nałożone bez zdejmowania naklejek gwarancyjnych dysku, co jest dosyć istotną kwestią. W spoczynku po 30 min mam spadek temperatury w stanie spoczynku o około 4-5 stopni niższe (z 48 na 43 kości pamięci (disk temperature 1 w HWInfo) i z około 50 na 41-42 kontrolera (Disk temperature 2 w HWInfo). Około tego co można się spodziewać w spoczynku, ale teraz kontroler jest zawsze chłodniejszy od kości, co wcześniej nie miało miejsca. Magia natomiast się zadziała podczas obciążenia CrystalDiskMarkiem. Tutaj zanotowałem spadek 10-20 stopni na kościach pamięci oraz 20-30 stopni na kontrolerze (70-80 na 62 kości oraz 91-102(!)na 71 kontroler). Dodatkowo dysk zaczął osiągać papierowe prędkości odczytu oraz zapisu. Przed zamontowaniem radiatora wartości te były o około 300 MB/s niższe niż być powinny, z powodu przegrzania (throttlingu). Warto tu wspomnieć o tym, że u siebie mam układ niekorzystny dla temperatur dysku (nad kartą graficzną), więc jest dodatkowo dogrzewany przez inne komponenty. Zalecam tutaj docięcie termopadów na mniejsze kawałki jeśli docelowy dysk ma różne wysokości układów. U mnie wyciąłem kawałek z chudszego na kości pamięci i kawałek z grubszego na kontroler, tak żeby radiator równo przylegał na całej długości.Co do samego przedmiotu jakość wykonania na najwyższym poziomie, elegancko zapakowane i co najważniejsze dla mnie - montowane na śrubach a nie na tych śmiesznych gumkach, które się rozpadną po paru miesiącach. Wady, jeśli miałbym się do czegoś przyczepić: 1. Dołączony do zestawu śrubokręcik nie ma magnesu.2. Śrubki dosyć łatwo ukręcić przy mocniejszym dokręceniu. Producent chyba to przewidział, bo dodano do zestawu dodatkową zapasową śrubkę. Jestem bardzo zadowolony z tego przedmiotu. Polecam. Za taką kwotę nie ma się co zastanawiać.
jeszcze

21.9.2020

Duża ilość termopadów, różowy polecam dać między dyskiem, a radiatorem (anodowanym alu na czerowny). Jeśli ktoś robi 1 raz, dobrze się zastanowi jak to umieścić (pierw na sucho), po dobraniu grubości termopadów, po odklejaćZ OBU STRON FOLIE, jakby ktoś nie widział, bo jeden typ na fb nie zdjął żadnej i potem skrobał z płytki dysku. Przymierzać i potem wszystko odkleić na czerownym termopad nie ma folii, docisnąć wszystko, ale przed położeniem odtłuścić np. ekstrakcyjna benzyna, birol, spiryt, izopropanol, zmywacz itd. blaszkę (czarną) , dysk i radiator. Mój egzemplarz na alu miał przetarcia ryski, ale gładka powierzchnia i bez odbarwień itp. będzie się dobrze prezentować na płycie i w obudowie.Rzuca się w oczy, ale warto zamontować na dysku, w moim przypadku na ADATA 240GB (XPG radiator w zestawie), POLECAM, bardzo przydatny.
jeszcze

5.10.2019

Jedyny radiator, ktory znalazlem w Polsce nadajacy sie do Dysków NVME dwustronnych (chipy flash po obu stronach) bez rzeźbienia (DIY). Poprostu wklejasz termopady (w zestawie jest ich kilka o różnej grubości i jeden najcieńszy do backplate'a) wkladasz dysk skrecasz i po robocie. Potrzebowałem na szybko wiec troche przeplacilem (u chinczykow sa tansze) ale i tak mimo wszystko warto. Obniża jako pasyny o jakies 5-7 st temperature przy standarowym przepływie - gdy podniosłem obroty to nawet o 15st. Backplate jest cienki wiec nie wiele dodaje nadmiaru. Jak kupowalem miałem wątpliwości czy zmieści mi sie - bo obok gniazda mam radiator chipsetu a tam bylo tylko 2-3mm odstepu. Ale bylo OK.Oczywiście trzeba mieć nad gniazdm Nvme z kilka 2-3 milimetrów zapasu (u mnie gniazado jest nad płyta 6 mm) wiec nie wszedzie sie nadadza.
jeszcze

4.6.2019

Chyba jedyny na rynku dobrze wykonany radiator na dyski m.2. Pozwala na chlodzenie zarowno dyskow jedno- jak i dwustronnych. Regulowany system zapiecia za pomoca srubek, a nie jak w przypadku innych firm - idiotycznych i problemowych przy instalacji klipsow czy gumek. W zestawie znajdziemy roznej grubosci termopady wiec jakiego dysku bysmy nie mieli - zawsze bezproblemowo zalozymy ten radiator. U mnie zalozony jest on na MX500 1TB w dolnym slocie na plycie glownej. Temperatury w idlu o 8 stopni nizsze, natomiast przy dlugotrwalym obciazeniu (2h+ nieustannego zapisu) - temperatury nizsze o 15-18 stopni!Polecam.

15.11.2020

Spełnia swoje zadanie, w przypadku testowania prędkości dysku EVO 970 pod koniec testu temperatura była ponad 20°C mniejsza niż przed założeniem radiatora. Do zestawu dołączono 6 śrubek, miniaturowy śrubokręcik montażowy i chyba 4 termopady różnej grubości (do 1. i 2. warstwowych dysków).

24.2.2022

Fajny radiator mieszczący się tuż pod slotem na kartę graficzną. Radiator wspiere dyski dwustronne, a przy tym jest dość cienki (ważne gdy montuje się dysk pod kartą) , choć tylko 2 z 3 dołączonych do zestawu termopadów udaje się zaaplikować. Używam dysku ADATA SX8200 Pro.

9.10.2021

Samsung 970 Evo 512 GB NVME (zamontowany pomiędzy GPU a CPU)Bez chłodzenia w spoczynku: 52 st. Przy obciążeniu: 70 st. Po zainstalowaniu radiatora w spoczynku: 33 st. Przy obciążeniu: 44 st. Aż mi ciężko w to uwierzyć ale sensory chyba nie kłamią ;) Polecam!

29.7.2021

Skuteczny i prosty sposób montażu dysku SSD. Radiator chłodzi obie strony dysku co pozwala lepiej go schłodzić niż przy rozwiązaniach jednostronnych np. z płyty głównej. Utrzymuje dysk SSD w znośnych temperaturach pomimo bliskiego położenia przy karcie graficznej.

19.12.2021

O dziwo, ustrojstwo obniżyło temperaturę dysku o średnio 10 stopni. Z góra 55 w grach do 45.Generalnie, jeśli ktoś ma prawdziwy problem z przegrzewaniem dysku, nie jestem do końca pewny, czy ten radiator to najlepszy wybór... xD

8.4.2021

Termopady są za duże ale przecież każdy potrafi ciąć :)Moim zdaniem najlepsze chłodzenie do dysków ponieważ pasuje do każdego rodzaju .Jak dla mnie to taniutkie chłodzenie , patrząc na to jak dobrze jest przemyślane.

18.11.2020

Dzięki temu patentowi (naprawdę solidna i przemyślana konstrukcja, mój głupkowaty Samsung EVO zgubił prawie 15 st.C (w stresie było do 79 st.C) i zaczął się zbliżać do deklarowanych parametrów wydajnościowych.

21.5.2022

Sepłnia swoją funkcję. Zapobiega przed przegrzaniem kontrolera zwiększając stabilność dysku. Obniża też temperaturę pamięci, co nie jest wskazane, ale nie zarejestrowałem problemów z tego tytułu.

24.1.2021

Jakość wykonania dobra, nie mam zastrzeżeń, ale sądziłem, że efektywność chłodzenie będzie nieco lepsza.Samsung 970 Pro w wentylowanej obudowie osiąga temperatury 50+ stopni (wcześniej 60+)

12.6.2020

Bardzo solidny radiator. Skręcany na śruby. Duża ilość termopadów. Zero problemów z założeniem. Dobre spasowanie. Temperatura dysku ADATA SX8200 Pro 2TB tylko 40 stopni C.

20.12.2019

Niby ok, ale poprzedni radiator nieco lepiej chłodził mi dysk M.2, maksymalna temperatura na tym to do 60 stopni, gdzie na poprzednim raczaj nie przekraczała 52 stopni.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności