logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie LTC LTC TUNER DVBT2 T203/LXT203 (). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu LTC LTC TUNER DVBT2 T203/LXT203 ().

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu LTC LTC TUNER DVBT2 T203/LXT203 () liczba opinii klientów wynosi 165, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 2, a średnia ocena to 4.2.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 159, a średni wynik to 4.2. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 6, a średni wynik to 4.3. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

7.2.2022

Dekoder spełnia podstawową swoją funkcję bardzo dobrze. Testowe kanały nadawane w standardzie DVBT-2 HEVC odbiera bez zarzutu. PVR zapisuje pliki w formacie *.ts. Odtworzenie ich na innych urządzeniach wiąże się z ew. koniecznością zmiany nazw plików ponieważ system zapisuje wszystkie pod jednakową nazwą 0000.ts umieszczając w pod folderach nazwanych odrębnie. System nie widzi dysku 1TB podzielonego na partycje, natomiast widzi dysk 710GB niepodzielony. Obydwa NTFS.Natomiast kiepsko przedstawia się sprawa Wi-Fi i YouYube. Pod systemem zainstalowanym fabrycznie z datą 2021-09-03 praktycznie nie da się korzystać. Mało który film się odtwarza,a przyczyną jest komunikowany "Player error" lub częściej "The uploader has not made this video available in your country" niezależnie od zadekretowanego bądź nie, regionu. Trochę pomaga aktualizacja oprogramowania dostępna na stronie "producenta" pod linkiem firmy lamex (podstrona): /ps-tuner-dvb-t-2-z-funkcja-wi-fi-ltc-tv-naziemnej-dvb3-z-pilotem-programowalnym%2C-h-265/p/23592 w zakładce "opis". A ten polski "producent" to właściwie dystrybutor bo na sprzęcie widnieje naklejka "Wyprodukowano w ChRL dla Lamex ...". Nazwa rozpakowanego pliku to : LXDVB3_2021_11_30_2107-0021-4_gx6702s5-211118.bin. Ale w dalszym ciągu w funkcji przeglądania YouTube to katorga. Interfejs archaiczny, bez zapamiętywania stron, bez podpowiedzi podobnych. WiFi o niskiej przepustowości, co chwilę wstrzymuje film dla załadowania bufora co trwa w nieskończoność.Niektóre komentarze w tym forum traktują o zbyt jasnym wyświetlaczu. W moim modelu jasność wyświetlacza można ustawić na trzech poziomach. Fabryczna nastawa to max.Z lektury niniejszego forum można wnioskować, że mowa jest o różnych modelach dekodera z uwagi na różne opisy w tych samych kwestiach. W istocie na stronie producenta można zobaczyć cztery różne w nazwie modele bardzo do siebie podobne bądź nawet identyczne z wyglądu ale niekoniecznie kompatybilne pod względem właściwości i oprogramowania. Świadczy o tym np. to, że oprogramowanie dla bliźniaczego w wyglądzie modelu nie chce się zainstalować na kupionym przeze mnie. Ale program dla innego bliźniaczego tak.Jeszcze jedna zauważona przeze mnie mała niedogodność. Po pierwszym uruchomieniu dekodera, przeskanowaniu sygnału z anteny i przejściu na odbiór tv wyświetlał się tylko obraz ale bez dźwięku. Wyjęcie kabla HDMI z gniazda dekodera i ponowne włożenie go usunęło usterkę. Nie jest to raczej sprawa wadliwego kabla bo współpracował on przedtem z innym urządzeniem prawidłowo. Sprawa natomiast się powtórzyła przy drugim egzemplarzu takiego samego dekodera. A po zmianie oprogramowania czynność tą trzeba było wykonać kilkakrotnie.Mój model to: (ze strony producenta)Indeks katalogowy:LXHD203 Indeks handlowy:TUNE-24322 Kod kreskowy:5902270769487
jeszcze

22.3.2021

Dekoder ogólnie jest ok. Bardzo dobra jakość obrazu i dźwięku. Obraz czysty, kolory naturalne i wyraziste. Menu proste, ale dość intuicyjne i funkcjonalne. Nagrywanie programów telewizyjnych i odtwarzanie nagranych programów, zdjęć i filmów z pendriva działa bardzo dobrze. Na wielki plus jest też to, że sprzęt jest wyposażony w nowy system kodowania (DVB-T2, HEVC), który wkrótce będzie w Polsce obowiązujący. Głowica dekodera chyba jest b. czuła, bo sygnał jest silny i stabilny, nie zrywa i nie klatkuje. Jeśli można mówić o wadach, to jest problem z wi-fi. Po skonfigurowaniu i włączeniu tej opcji w dekoderze, nie da się z tego korzystać, a co chwila na ekranie tv pojawia się komunikat o połączeniu i rozłączeniu wi-fi.Najlepiej wtedy w menu w ogóle wyłączyć wi-fi. Kolejna wada, to wolna reakcja dekodera na zmianę oglądanych kanałów tv. Od wciśnięcia do reakcji upływa jakieś 3 sekundy. No i może na upartego trochę krótki kabel zasilający, ale to nie jest jakiś wielki mankament. Reasumując, jeśli ktoś dekoder będzie wykorzystywał tylko do oglądania tv, nagrywania i odtwarzania materiałów przez pena, to jak najbardziej mogę polecić
jeszcze

19.8.2021

Korzystam z dość starego telewizora, który odbiera w standardzie DVB-T, a dekoder zakupiłem w związku z zapowiadanym uruchomieniem nadawania w DVB-T2, a więc jest za wcześnie na temat oceny odbioru programów w nowym standardzie.Ocena dekodera jest trudna, gdyż nie mam pewności, które mankamenty przypisać dekoderowi, które telewizorowi, a które użytkownikowi będącemu na bakier z elektroniką.Trzeba liczyć się z faktem, że używając nowego dekodera będziemy musieli się do niego przystosować – chociażby rozmieszczenie przycisków na pilocie. Jeżeli ktoś posiada w odbiorniku więcej niż jedno gniazdo HDMI to proponuję spróbować, czy w którymś sygnał nie będzie przypadkiem lepszy (u mnie tak było).Takich wynalazków jak media center nie używam i nie testowałem.Połączenie przez Wi-Fi niby się powiodło, ale tego całego YOUTUBEa nie udało mi się zobaczyć, czego nie żałuję, ale jeszcze będę próbował.Jeżeli będzie spełniony podstawowy warunek - odbiór DVB-T2, jeżeli ktoś chce uratować stary telewizor i jeżeli lubi łamigłówki, to polecam.
jeszcze

21.2.2022

W moim przypadku zakupiony sprzęt się nie sprawdził (około 20 km od nadajnika z mocną anteną zewnętrzną). Przez chwilę widziałem obraz na kanale Sprawdzam TV, słyszałem głos lektora. Mogłem widzieć i słyszeć "Wydarzenia 24 HD". Niestety, kanały z MUX3 przez dekoder nie działały, choć przy podłączeniu anteny do telewizora odbierały idealnie. Przez dekoder obraz i dźwięk był przerywany. INTERNETOtrzymany przeze mnie egzemplarz bardzo dobrze odbierał internet WiFi. Połączenie było stabilne. W aplikacji USB / Pogoda należało najpierw usunąć domyślnie wprowadzone miasto o nazwie Polska, gdzie było ponad 30 stopni C w lutym, a potem dodać właściwe miasto. Aplikacja YouTube może wyszukać filmy,ale nie wszystkie mogła wyświetlić, gdyż (np. przy filmach z kanału Castorama Polska) pojawiał się komunikat w języku angielskim, że autor filmu nie zezwolił na wyświetlanie w moim kraju. Nie umiałem zapisać ulubionych kanałów YouTube.
jeszcze

30.8.2021

Sam dekoder super, wszystko ładnie i sprawnie działa, kanały znajduje bez najmniejszego problemu nie ma zacięć itp. Nie będę ukrywał, że zakupiłem ten właśnie dekoder przez to, że jest na nim możliwość korzystania z aplikacji Youtube, ALE!!! umiejscowienie tej aplikacji to naprawdę chyba dowcip programistów, do tego archaiczny interfejs, nie działające zakładki typu (na czasie, sport itd.) i za to odejmuje jedną gwiazdkę Ogromnym plusem jest totalny brak reklam, które w dzisiejszych czasach na tej platformie są nie do zniesienia bez konta premium.

22.1.2022

Działa, znajduje kanały DVB-T2 HEVC, podłączony przez SCART, łączy się z wifi, pilot da się zaprogramować by włączał/wyłączał TV oraz regulował głośność i źródło obrazu. Zalety/wady dorzucę tutaj bo w dedykowanych polach jest ograniczenie na liczbę znaków. Zalety: działa. Wady: krótki kabel do zasilania, który jest przymocowany na stałe. Pilot trochę zajeżdża tandetą, małe przyciski. Obraz wg mnie gorszy niż ten który jeszcze tv sam odbiera z anteny choć to może być subiektywne odczucie. Poza tym to wg mnie wolno przełączają się programy.

23.12.2020

tuner byłby bardzo fajny gdyby nie kabel zasilający o długości poniżej 80cm. Tragedia. Nie sięga mi do gniazdka a kabel w dekoderze połączony na stałe. Sam tuner ładnie zbiera kanały, przyzwoity obraz, obsługa pilota do ogarnięcia. Na pilocie brak mi klawisza szybkiego wejścia do mediów (odczyt USB)-trzeba wchodzić w menu. Youtube u mnie ładnie działał. Obsługa USB do 500GB a szkoda bo teraz kupuje się dyski 1TB i większe. Ogólnie bardzo przyzwoity tuner i z przykrością odsyłam ale długość kabla zdyskwalifikowała go definitywnie.

9.7.2021

Sam dekoder ok. Z anteną polską nawet pokojową Telmor i zasilaczem tej marki ściąga mi praktycznie 100 siłyu natężenia i jakości sygnału.Aplikacja YouTube to jakieś nieporozumienie. Mimo szybkiej sieci w mieszkaniu łapie ok 0,5 Mb max .Poza tym większość filmików nie chce się odtwarzać. Więc w zasadzie należy uznać, że wifi i net tutaj nie istnieje. Nie mniej jednak. Sam dekoder DVBT2 póki co naprawdę świetny. Jednakże pamiętajcie o dobrej antenie ( nawet pokojowej i zasilaczu). Chińskie za 10 zł odpuście.

29.9.2021

Na tle innych produktów funkcjonuje rzeczywiście dobrze. Odbiera dobrze programy DVBT-2, także niemieckie 160 km od Berlina. Pilot przejmuje podstawowe funkcje z pilota telewizora. Ułatwienia w dostrajaniu anteny przez wskaźniki siły i jakości sygnału. Wady: reakcja na polecenie pilota uruchomienia dekodera trwa kilka sekund, jasność wyświetlacza piorunująca białym światłem nie do zniesienia. WiFi praktycznie bezużyteczne. Włączanie YT przez menu, nie ładuje do końca. Lepiej wyłączyć.

6.7.2021

Mały poręczny dekoder. Dosyć czuły. Wyszukuje wszystkie dostępne stacje i te DVB-T2 HEVC 265. YouTube na razie nie przetestowałem ale raczej gadżet. Dekoder posiada identyczne menu jak kupiony wcześniej mini dekoder STB. Chyba z tej samej fabryki? Nawet piloty na tych samych procesorach. Wydaje mi się że daję trochę za ciemny obraz. Kupiłem ze względu na nowy format nadawania.

31.8.2021

tuner w podstawowej wersji działa, nie uruchomiłem jeszcze siły głosu, na jednym z kanałów mam kratki pomimo bliskości RCN Chwaszczyno, po wyciągnięciu wtyczki sieciowej przejście sygnału tv nie zawsze daje sygnał do TV, napis brak sygnału , nie dotarłem do jednego pilota dla tv i tunera, nie mogę znaleźć POLSAT-u NEWS w nowej wersji, WiFi nie wykorzystałem do tej pory

7.7.2021

Jakość bardzo dobra , WiFi działa, kłopotliwe uruchomienie z poziomu menu .Czułość głowicy bardzo dobra . Brak w instrukcji informacji o programowaniu pilota do obsługi TV.Odbiornik pilota działa bardzo kierunkowo tylko w linii prostej pilot - dekoder, nie może być załamania , to trochę kłopotliwe.

17.8.2021

Działała bez problemu 2 miesiąc - LTC Model: T203. Bardzo jasny wyświetlacz w nocy. A w dzień bardzo czytelny nawet z daleka.Szybko przełącza kanały. Sygnał też ładnie łapie bo odbieram z anteny pokojowej, moc sygnału na styk. Ale wszystkie kanały działają.

13.5.2021

Urządzenie bardzo proste w obsłudze. Spełnia swoją podstawową funkcję.Minusem jest bardzo jasny wyświetlacz po przejściu w stan spoczynku co może być kłopotliwe w nocy. Dodatkowe opcje typu odbiór YOUTUBE można sobie darować - dramat.

13.8.2021

Działa bardzo dobrze tylko ten yt to jest Stara wersja i nie należałoby chwalić się nim bo on nigdy nie zadziała a co się z tym łączy Wi-Fi bez tej funkcji totalnie zbędny a można kupić taniej to samo bez wkręcania ludzi

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności