logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Samsung 970 Evo 500GB M.2 (MZ-V7E500BW). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Samsung 970 Evo 500GB M.2 (MZ-V7E500BW).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Samsung 970 Evo 500GB M.2 (MZ-V7E500BW) liczba opinii klientów wynosi 573, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 3, a średnia ocena to 4.9.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 48, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 119, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 406, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

21.5.2019

Jakby ktoś pytał - można na nim postawić Win7 x64 w trybie legacy (bez UEFI). Dziś to zrobiłem na płycie Z170A-G43 PLUS (chipset Intela: Z170). Na x32 również powinno działać.Są jednak pewne uwagi.Po 1. jeśli instalujemy Windowsa z USB, to należy zintegrować sterowniki USB 3.0 z pendrive'm instalacyjnym. Sterowniki należy wybrać w zależności od chipsetu płyty głównej. Jest to czynność konieczna, gdyż Win 7 natywnie nie obsługuje USB 3.0 i podczas instalacji nie znajdzie nośnika, z którego był uruchamiany. Brzmi absurdalnie, ale tak jest.Po 2. należy zintegrować sterowniki do NVMe z pendrive'm instalacyjnym (wersja dłuższa) lub po prostu żywcem je skopiować na pendrive'a do jakiegoś katalogu i gdy Windows wyburzy,że nie znaleziono dysku, to klikamy 'Przeglądaj' i wskazujemy mu ręcznie sterownik do NMVe (wersja krótsza). Sterownik zostaje załadowany, a dysk wykryty można kontynuować instalację.U mnie obyła się ona bez przeszkód i do 1. zobaczenia pulpitu minęło niespełna 7 min.Prędkości odczytu / zapisu zgodne z tym, co podaje producent. W praktyce można liczyć na > 3GB/s dla odczytu i > 2GB/s dla zapisu. Zapis w obrębie tego samego dysku to 1,2 - 1,5GB/s aż do ponad 3GB/s, dopóki nie zapełni się wewnętrzny bufor dysku.W spoczynku u mnie ma 36°C, więc jest jak najbardziej OK.
jeszcze

1.11.2018

Bardzo dobry dysk, dobrze spełniający wymagania standardu NVMe 1.3. Maksymalne szybkości zapisu/odczytu podawane przez producenta mniej więcej odpowiadają rzeczywistości dla dużych plików; dla wielu małych plików sumaryczny transfer oczywiście spada. Nie to jest jednak najważniejsze - w typowym zastosowaniu istotniejszym parametrem jest liczba IOPS, wynosząca według producenta 350000-450000 (w idealnych warunkach). W większości przypadków jest to znacznie więcej, niż system operacyjny jest w stanie obsłużyć. Dlatego np. start systemu z tego dysku nie jest znacząco krótszy niż z Samsunga SM951 AHCI. Jednak już w porównaniu z jakimkolwiek dyskiem SSD SATA3 różnica jest spora. Podsumowując,970 EVO jest idealnym nośnikiem w przypadku częstego kopiowania dużej ilości danych. Jako dysk startowy sprawdza się bardzo dobrze, jednak moim zdaniem trochę szkoda go do takiego celu.
jeszcze

4.8.2018

Pic na wodę, fotomontaż. Świeżo postawiony Windows 7 uruchamia się tak samo, a może nawet ciut wolniej jak jego trzyletni odpowiednik na starym i zapchanym pod sufit OCZ Vertex 3. Różnicę widać jedynie w testach syntetycznych. Tu rzeczywiście jest przepaść ale jeżeli ktoś dba o system to po przesiadce nie zauważy żadnej różnicy między tym, a zwykłym SATA SSD. Jedyna, ogromna zaleta jaką widzę to brak kabli i to, że dysk praktycznie integruje się z płytą główną nie zabierając miejsca. Zakupu nie żałuję, niemniej jeżeli ktoś ma ograniczony budżet i dużo miejsca w obudowie, spokojnie może odpuścić sobie ten wynalazek na rzecz klasycznego 850 Evo. Myślę,że jeszcze sporo wody upłynie zanim systemy i aplikacje w pełni będą potrafiły wykorzystać możliwości technologii NVMe. Ja na razie tego nie widzę.
jeszcze

23.12.2020

Za krótko użytkuję by pisać elaboraty. Profilaktycznie dysk umieściłem w radiatorze. Nie przegrzewa się i nie spowalnia. Win 10 z tego dysku startuje około 6 - 8 sekund od naciśnięcia przycisku Power do momentu, gdy mogę wpisać pin do logowania. Na płycie głównej MSI Gaming3 z 2015 roku prędkości powyżej 800 MB/s. Bardzo łatwa migracja systemu z HDD na ten dysk za pomocą Samsung Data Migration. System i wszystkie programy są przenoszone i nic nie trzeba przeinstalowywać i konfigurować. Trochę trudniejsze jest przeniesienie systemu z konwersją dysku z MBR do GPT i zmianami w BIOSie z Legacy na UEFI, ale i to idzie ogarnąć bez utraty danych. Polecam wszystkim mającym dyski systemowe HDD i możliwości techniczne instalacji tego dysku Samsunga.Komfort pracy zdecydowanie większy.
jeszcze

22.7.2018

Moim zdaniem jeśli montujecie komputer od zera to warto zaoszczędzić na innych podzespołach komputerowych, a kupić to cudo i w ogóle pominąć zwykły dysk HDD. Jeśli macie starszy komputer, a chcecie odnowić - to warto zainwestować w ten dysk, ale płyta powinna mieć złącze M2. U mnie Windows 10 PRO 64 bit, Ryzen 1700 - Windows wstaje od zera w kilka sekund a gdy włącza się pulpit, to praktycznie wszystko jest od razu gotowe do pracy. Do tego chłodniej w obudowie no i kompletna cisza. Zupełnie inna jakość pracy i gamingu.Jedynym drobiazgiem, który irytuje, to że standardowe śrubki obudowy i płyty nie pasują do rozmiaru gwintu dla śrubki M2. Samsung żadnej nie załącza.Cudem znalazłem właściwą śrubkę w pudełku płyty głównej.
jeszcze

10.8.2018

Obecnie chyba najlepszy dysk w tej technologii. Windows 10 Pro, już z zainstalowanymi sterownikami + kilkoma aplikacjami pomocniczymi + Kaspersky Internet Security 2019, uruchamia się w dosłownie 10 sekund, od momentu naciśnięcia przycisku do pulpitu gotowe już do pracy. Kopiowanie plików na tym dysku to błyskawica. Jedyna moja obawa to parametr TBW, który niby jest częścią gwarancji, ale mam nadzieję że to niepotrzebne zmartwienie tylko :) Jak ktoś ma tylko fundusze to nie znajdzie lepszego dysku w tej cenie. Nie warto zawracać sobie głowy tańszymi odpowiednikami bo są niewiele szybsze od zwykłych SSD na SAT. Tutaj jest prawdziwa prędkość. Brawa dla Samsunga po raz kolejny zresztą.

14.1.2021

Zastanawiałem się długo między tym dyskiem, a ADATA XPG SX8200 PRO 1, Patriot VPN100 512 GB M.2 2280 i SSD Western Digital Black SN750 500 GB. Naczytałem się jak to ten dysk się nie grzeje, że musi być do tego radiator (którego nie zamówiłem ponieważ wydłużał czas realizacji zamówienia). Nic z tych rzeczy. Jak mu puścicie 10 benchmarków pod rząd to wiadomo że się będzie grzał. W Idle 31 stopni. Do normalnego użytkowania świetny dysk. Bez problemów na MSI B450 TOMAHAWK MAX. Świetne prędkości. System ładuje się momentalnie. Gdy tylko monitor łapie obraz, na ułamek sekundy pojawią się logo Arsenal Gaming i już jest jestem w pulpicie.

23.3.2021

Zacznę od tego że dysk testuję już przeszło dwa tygodnie. Zdecydowanie na plus są prędkości. Jasne jeżeli przechodzisz z SSD to nie będzie aż tak widocznego przyśpieszenia, no chyba że ktoś korzystał z wczesnych generacji SSD. W moim przypadku tak było, bo przechodziłem z OCZ ARC i zdecydowanie czuć tą różnice. Co do temperatur, mimo wielu negatywnych opinii jest dobrze, no ale myślę że jest to głównie zasługa świetnego chłodzenia płyty głównej Frozr Heatsink od MSI. Temperatury to 38 st. w spoczynku, podczas grania nie przekraczają 47 st. Szczerze mogę polecić, pod system jest idealny.

24.12.2018

Bardzo dobry dysk SSD NVME i do tego najszybszy na rynku! Poza licznymi jego zaletami, ma także pewną kluczową wadę jak wszelkie inne konstrukcie tego typu.ZALETY:- bardzo szybki, dobrej jakości kości pamięci, wydajny, 5 lat gwarancji producenta ograniczonej 300TBWADY:- jeśli chcecie mieć niskie temperatury pracy dla tego dysku, to polecam zakupić radiator na ten dysk - ja używam firmy EK Heatsink - dostępny jest w kilku rożnych kolorach. U mnie obniżył temperatury pracy tego dysku średnio o 20-30C - tak więc robi robotę.

31.5.2019

Jestem laikiem więc moja opinia nie jest w pełni profesjonalna. Cechy produktu teoretycznie dobre i to było kryterium wyboru. Test programowy wydajności po zamontowaniu wypada dobrze. Jaka w praktyce będzie trwałość to się okaże, mam nadzieję, że 2 razy dłużej niż 5 letnia gwarancja. Co do gwarancji, dysk twardy który zastąpił niniejszy fiksował - bez powodu potrafił się zawiesić ale producent ADATA na reklamację nawet nie odpowiedział - Jak w takich sytuacjach wygląda reklamacja u Państwa ?

24.12.2018

Nie wiem, czemu, ale nie zapisała się moja opinia.Raz jeszcze: dysk szybki, solidny i nie nagrzewa się mocno.Każdy M.2 przy obciążeniu złapie więcej stopni i pod***dnie na prędkości.Wartości będą minimalne, jeśli posiada się odpowiednie chłodzenie swojego PC/laptopa. Są również radiatory, które potrafią obniżyć temp. nawet o około 15 stopni. Jak mówiłem - program do testowania każdy obsłuży, lecz zadbać o estetykę wnętrza swojej maszyny - niewielu.Polecam.

18.3.2019

Dysk spełnił moje oczekiwania, ale używam go dopiero od 2 tygodni. Windows 10 uruchamia się i wyłącza momentalnie. Czas uruchamiania programów i aplikacji także znacznie zmalał w stosunku do poprzedniego dysku SSD SATA (ok. 500MB/s / 500 MB/s). W kopiowaniu dużych plików (czy większej ich ilości) transfer zdecydowanie spada po krótkiej chwili. Prawdopodobnie związane jest to z nagrzewaniem dysku. Planuję jeszcze do dysku dokupić radiator.

20.11.2018

Szanowni Państwo ! Rewelacja ... najnowsze rozwiązania w formie dysków montowanych na płycie to czysta przyjemność, która charakteryzuje się wysokimi parametrami dostępu do zasobów dla systemu operacyjnego. Mój Win10 funkcjonuje jak szalony a uruchomianie komputera (nie licząc wpisania hasła..) to max 12 może 14 sekund :) Szczerze polecam Wszystkim osobom, które posiadają płytę z portem dla M2 aby natychmiast poczynili inwestycję.

27.12.2018

Mega szybki, najszybszy w tej klasie cenowej. W domowym uzytkowaniu prawie bez różnicy z Sata( 850 pro). Różnicę widać w pracy na dużych plikach, obróbce video i czasie ładowania gier czy dużych plików Excel. Ewentualnie przy momentach w których brakuje Ramu i system/program korzysta z pliku stronnicowania. Natomiast to nie jest ta różnica co pomiędzy HDD a SSD. Nie jest drogi i warto kupić jeśli nie chce się kabli w obudowie.

14.12.2020

No cóż, przesiadka z HDD sprawiła że już nigdy nie wrócę do dysków HDD. System ładuje się od momentu wciśnięcia przycisku power w 20 sekund, gra Cyberpunk od momentu wciśnięcia "graj" do momentu wczytania mapy w 34 sekundy, cóż mogę powiedzieć, istny wariat. Użytkuje go niecałe 2 tygodnie, jak do tej pory sprawuje się wyśmienicie, dysk pod dużym obciążeniem nie przekracza 70 stopni, więc wynik jest zadowalający.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności