logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Unitek Obudowa M.2 USB-C 3.1 Gen2 (S1204B). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Unitek Obudowa M.2 USB-C 3.1 Gen2 (S1204B).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Unitek Obudowa M.2 USB-C 3.1 Gen2 (S1204B) liczba opinii klientów wynosi 67, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 3, a średnia ocena to 4.2.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 39, a średni wynik to 4.5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 16, a średni wynik to 4.2. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 12, a średni wynik to 3.2. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

28.11.2020

Przetestowałem kieszeń z kilkoma dyskami (głównie z zakresu 500-512 GB) Plextor M9Pe, Intel 660p, Samsung 970 Evo (250 GB), 950 i 960 Pro. Transfer sekwencyjny na USB 3.0 (czyli USB 3.1 Gen 1) oscyluje w granicach 460-480 MB/s (poza 970 Evo, który po kilku GB spowalnia do ok 300 MB/s - taka uroda dysków z cache SLC), co jest bliskie teoretycznej granicy 500 MB/s. Na USB 3.1, czy USB 3.1 Gen2 wyniki są oczywiście lepsze - 1020-1080 MB/s zarówno zapis i odczyt. Niestety nie posiadam nic opartego o USB 3.2, więc nie sprawdzę tego interfejsu, ale nie powinno mieć to znaczenia, gdyż kontroler (Realtek 9210B) obsługuje właśnie tylko USB 3.1 Gen2 (10 Gb/s). Urządzenie wspiera protokół UASP i wystawia dane S.M.A.R.T.do systemu operacyjnego.W zestawie znajduje się ok 1 mm grubości silikon termoprzewodzący oraz aluminiowa blaszka, które razem powinny zapewnić kontakt między dyskiem a obudową w celu odprowadzenia ciepła - i jak najbardziej to robią, i to skutecznie, temperatury kontrolerów pod obciążeniem oscylują między 38 stopni (Plextor) a 47 stopni (Samsung 950 Pro, znany z notorycznego przegrzewania się). Silikon, jeśli go nie zatłuścimy paluchami i nie podrzemy jest oczywiści wielorazowego użytku.Wreszcie słówko o sposobie mocowania dysków - jest tam plastikowy zatrzask, który jest makabrycznie trudny do odgięcia i prawdopodobnie jako pierwszy pęknie przy intensywnym używaniu, uniemożliwiając prawidłową instalację dysków. Do tego, jeśli chcemy założyć krótsze dyski, typu 2260, czy 2242, to pozostałe dwa zatrzaski najpierw trzeba wyprostować (modląc się, żeby ich nie złamać), a potem znowu go złożyć, żeby weszły dłuższe dyski.W zestawie są dwa krótkie kabelki USB-C / USB-A oraz USB-C / USB-C. I tak, telefony z Androidem rozpoznają i mogą używać dysku NVMe podpiętego do tej kieszeni (może wymagać np Microsoft NTFS/exFat by Paragon Software, ponieważ nie każdy telefon z Androidem obsługuje NTFS). Instalacja np Ubuntu 20 na dysku w tej obudowie udała się.Wreszcie wrażenia organoleptyczne - opakowanie jest, typowo dla Uniteka - dobrze wykonane, okładka zamyka się na magnes, a ucho do wieszania opakowania na standach jest plastikowe. Sam adapter jest wykonany z plastiku (wewnętrzna struktura i obudowa gniazda) i z matowego aluminium i jest po prostu ładny. Posiada niestety męczącą wzrok niebieską diodę LED.Podsumowując - produkt spełnia swoje założenia w 100%, świetnie nadaje się do zrobienia super szybkiego pendrive, ale nie polecam do ciągłego przekładania dysków.
jeszcze

17.3.2022

Wygląda bardzo ok, spodziewałem się tragicznie wyglądającej tandety ... a tu nieeee:) Wygląda chyba nawet lepiej niż na zdjęciach.Osobiście mimo iż uważam że tego typu sprzęty ogólnie są za drogie, to porównując do innych z internetów obstawiał bym że ten tu ma najlepszy stosunek jakość/parametry/cena.(h)ttp://37.187.91.32/index.php/en/outils/func-startdown/5184/lang,en-gb/ ... wgrywałem też firmware (nie wiem co na to gwarancja, mam nadzieje ze nadal ją mam, jeśli nie to będzie to wada tego sprzętu). W każdym razie z całej listy jedyny flasher który u mnie zadziałał to wersja RTL9210AB_v1.27.24 (ta wersja jako jedyna posiada bardzo potężny i działający flasher) i jest najnowsza aktualnie ...obstawiam że flasher z tej wersji będzie też bez problemowo wgrywał nowsze wersje firmware jak się pojawią
jeszcze

16.7.2021

Obudowę kupiłem ze względu na uniwersalność (obsługa zarówno SATA jak i NVMe) przy czym nie używałem jej do tej pory zbytnio. Patrząc na komentarze trochę się przeraziłem i zacząłem testować. Do testów użyłem Sandisk 64GB m.2 SATA. Przy kopiowaniu na dysk nie było żadnych ekscesów, tak przy kopiowaniu z dysku zaczęły się randomowe zwiechy skutkujące przerwaniem procesu i odłączeniem się urządzenia. Remedium na to jest update FW dla RTL9210B-CG.Plusy: obsługa NVMe/SATA, małe rozmiary, kable USB-C - USB-C i USB-C - USB-A w zestawieMinusy: Konieczność zaktualizowania firmware, żeby w ogóle móc z urządzenia normalnie korzystać, sztywne kable, trochę kiczowaty design ;)

24.7.2021

Fabrycznie był z nie najnowszym firmware i uporczywie, czy to po kablu USB A czy USB-C nie był stabilny czyli zjawisko "znikania dysku" w trakcie transfery wielkiego (100 GB) pliku. Zaktualizowałem do najnowszego w tym momencie (koniec lipca 2021) firmware 1.25.7 (przy okazji: bez dysku to się robi, bo inaczej program do aktualizacji firmware nie podejmie pracy i wyskoczy bez komunikatu) pobranego ze strony Station-Drivers (jest to pierwszy link na Google na hasło: "Realtek RTL9210 NVMe/USB 3.1 Controller firmware" i teraz jest ok.

6.5.2022

Super. Używam od ok. roku i ani razu mnie jeszcze nie zawiódł, korzystam z niego często do wykonywania kopii zapasowych dysków twardych, i nawet po wielu godzinach pracy działa bez żadnych problemów. Transfery również super, choć z czasem nieco one spadają ze względu na grzanie się dysku, ale po 1. to zależy od samego dysku, po 2. myślę, że jak na gabaryty urządzenia, to z rozprowadzaniem ciepła radzi sobie względnie dobrze, i po 3. zawsze można jakąś dmuchawę na niego skierować :) Aż szkoda że wycofany.

30.12.2021

Elegancka, spełnia wymagania, działa jak oczekiwałem. Jedynymi minusem jest wykonanie wnętrza, aż mnie dziwi, że nikt o tym nie wspomniał. Wsadzenie dysku jest odrobinę trudne (byłem pewny, że uszkodziłem dysk albo kieszeń) - wolałbym, żeby końcówka dysku była na śrubkę (a nie na plastikowy zatrzask), element chwytający sprawia wrażenie zbyt tandetnego jak na kieszeń za 170 PLN. Radiator dołączony do dysku nie mieści się w kieszeni, więc pozostaje trzymać kciuki za wentylację samej obudowy.

24.10.2020

Obudowa spełnia moje oczekiwania. Jakość wykonania oceniam bardzo dobrze. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie plastikowych zatrzasków zamiast śruby mocującej dysk M.2, chociaż trochę utrudnia to instalację samego dysku. Obudowa wraz z termopadem ładnie odprowadza ciepło dysku. Dołączone kable USB (USB-C - USB-C oraz USB-A - USB-C) są grube i dobrej jakości.

27.10.2021

Zgadzam się z przedmówcami - do poprawnego działania urządzenia niezbędne jest wgranie nowszego/poprawionego FW chipsetu RTL9210B (dziwne, że nie robi tego producent lub dystrybutor) - po tym zabiegu wszystko ok - więc jeśli ktoś to ogarnia to cena 99PLN jest obecnie jedną z najniższych jak za takie urządzenie.

21.12.2021

elegancko się spisuje z moim Plextorem. co prawda trzeba było obudowę od Plextora dochę ścisnąć palcami żeby weszło we wnękę, ale absolutnie nie jest to żadne mankament. Transfery bardzo wysokie! płynny odczyt w trakcie obrówki video w 4k. dla mnie super!

7.9.2021

JEDYNA obudowa która uruchomiła stary dysk SSD na B & M-Key z interfejsem M.2 SATA a 4ry inne nie uruchomiły dysku. Ta obudowa działa dla SSD SATA i AHCI dla dysku WDS100T1R0B. Jak ktoś szuka dla starych typów dysków z laptopów - to jest wasz wybór.

1.9.2021

Liczyłem na więcej. Dysk SSD w kieszeni pracuje 3x wolniej niż w laptopie. Często wyłącza się i zrywa połączenie. Podobnie z bezpiecznym usuwaniem z portu USB. Nie reaguje, pomimo restartu laptopa.

8.6.2021

Sprzęt dobry, bardzo prosty i szybki montaż dysku. Unitek ma generalnie dwie odmiany tego sprzętu - prostsza tańsza tylko dla NVMe, droższa, bardziej złożona umożliwia montaż albo NVMe albo m2 SATA

14.10.2021

Były drobne zawirowania, jestem zaskoczony obsługą klienta. Naprawdę się starają.Urządzenie działa idealnie, podobno się resetuje podczas pracy ale nigdy mi się nie zresetowało.

1.1.2022

Po aktualizacji firmware'u i za pomoca podanego na stronie x-kom oprogramowania obudowa działa właściwie. Dużym plusem jest kompatybilność obudowy z dyskami typu msata i NVMe.

4.1.2022

Potwierdzam tandetne wykonanie mocowania dysku. Upchałem tam z trudem dysk SSD ADATA XPG Gammix S11 Pro 512 GB M.2 2280. Po zamontowaniu działa bez zarzutu.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności