logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie ZyXEL NAS542 (NAS542EU0101F). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu ZyXEL NAS542 (NAS542EU0101F).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu ZyXEL NAS542 (NAS542EU0101F) liczba opinii klientów wynosi 4, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 1, a średnia ocena to 2.8.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 4, a średni wynik to 2.8. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

20.6.2017

Mam go od 7 miesięcy. U mnie przez 90% czasu służy jako 'magnetowid' dla dziecka - funkcje DLNA działają bez żadnych zastrzeżeń. Streamuję na telewizorze i telefonie muzykę i filmy. Sprawdza się szczególnie gdy dziecko po raz setny chce oglądać ten sam film na Youtube. Wtedy wystarczy pobrać i wgrać na urządzenie.Na Androida jest aplikacja Zyxela - toporna, wiesza się i sypie błędami. Ale jest. I jeśli już uda się ją uruchomić to poprawnie backupuje zdjęcia i filmy do wskazanego udziału.Poza tym jest raczej ciężka w obsłudze.Jako serwer SMB urządzenie sprawuje się również poprawnie. Wydajność jaką osiągnąłem na jednym dysku to 90 MB/s odczytu i 85 MB/s zapisu (komputer wyposażony w SSD). Po zakupie trzech dysków i utworzenia RAID5 wydajność spadła odpowiednio do ok. 60 MB/s i 40 MB/s. Z iSCSI jest podobnie. Dla mnie jest to do przyjęcia.Słowo o chłodzeniu: zakupiłem enterprise'owe dyski, które kręcą się 7200 razy na minutę i jest im mocno za ciepło. Osiągały nawet 63*C - oprogramowanie urządzenia jest na to kompletnie niewrażliwe. Pokazuje ich temperaturę ale ponieważ temperatura procesora jest niska wiatrak pozostaje na niskich obrotach. Ratuję się ustawieniem wiatraczka komputerowego na froncie oraz zdjęciem frontu - szczęśliwie urządzenie nie stoi na widoku.Serwis: kabel od zasilacza się zagiął (od stania przez cały czas w jednym miejscu...). Serwis początkowo chciał całe urzadzenie, ale gdy wytłumaczyłem im sposób mojej diagnozy przysłali sam zasilacz, stary do utylizacji we własnym zakresie. Dla mnie to spory plus.Dostępna ilość aplikacji na urządzenie jest uboga i nie korzystam praktycznie z żadnej. Przydała by się obsługa nagrywania z kamer IP.Generalnie poza ułomnościami urzadzenia w postaci za słabego procesora, słabego chłodzenia i słabego oprogramowania w tej cenie zdecydowanie polecam i wystawiam 4,5/5 gwiazdek - właśnie za cenę. To urządzenie to jest doskonałym przykładem kompromisu.
jeszcze

18.2.2017

:)
Warunki usługiPolityka prywatności