logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Gigabyte Z390 GAMING X. Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Gigabyte Z390 GAMING X.

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Gigabyte Z390 GAMING X liczba opinii klientów wynosi 547, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 5, a średnia ocena to 4.8.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 8, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 24, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 35, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 448, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 32, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

19.11.2020

Nie warto iść w Gigabity, Asusy i Asrocki - serio. Przerobiłem te 3 marki, Asus i Gigabyte u klienta, Asrocka u siebie - B550 PG Velocita to jest koszmar największy z największych, ale po kolei:- Problemy z pierwszym uruchomieniem - nie widzi dysku SSD, po przekręceniu go jeszcze raz (na 100% był OK) widzi dysk, ale nie widzi kostki RAM, po uruchomieniu ponownym widzi wszystko, 2 dni później nie widzi dysku.- RAM (F4-4000C18D-64GTZR) działał na timingach i napięciu z profilów XMP, ale z napięciem max 3800Mhz (ustawianym manualnie)Asus miał w zasadzie identyczne problemy i ostatecznie skończyło się zwrotem zakupionego dysku M.2, na życzenie klienta,działa na SATA (nie dał sobie wytłumaczyć)- Gigabyte najpierw w ogóle nie wstawał (nie przechodził POSTA), poszedł na reklamację, wysłali nową płytę, i ta w ogóle nie podawała napięcia.Teraz co w samym MSI:- XMP działa bez zarzutu (4000Mhz, CL 18-22-22-42, 1.40V)- Wszystko zaskoczyło od kopa (z resztą na poprzedniczce - X470 Gaming Pro Carbon AC również zero problemów)- Dobre temperatury sekcji zasilania - przy teście Prime 95 odnotowałem max 72 stopnie w obudowie Cooler Master Cosmos C700P Black edition z układem "komina" - tu jednak zwrócę uwagę, że nawet droższe konstrukcje MSI tego nie oferują i jeśli chodzi o chipset B550, to poważnie traktowałbym tylko Tomahawka.Może brzmię jak fanatyk, ale takie są fakty, nie mówię, że wszystkie asrocki, gigabyte czy asusy tak będą miały, ale z mojego doświadczenia wynika, że lepiej to omijać. Żeby nie było tak słodko, MSI też dało ciała z jedną rzeczą, która działała w poprzedniej płycie (X470 Gaming pro Carbon) - mianowicie Mflashem. Zamówiłem płytę z aktualizacją biosu, lecz w międzyczasie wyszedł nowszy - mam go już na pendrive, wkładam do USB, odpalam w biosie Mflash i co? Reset (OK) i czarny ekran (NIE OK). Będę to diagnozował jeszcze, może być kilka przyczyn (display port w monitorze jest najbardziej prawdopodobny, niezresetowany bios), ale czuje że uda się to załatwić. No i USB mało z tyłu, plus jeszcze jednego konektora USB 3.0 brakło - mam 2 USB w obudowie niesprawne, ale wiedziałem na co się piszę. Działa z Świetnym Ramem, ryśkiem 5800X, i GTX 1080Ti - więcej mi nie trzeba.Jedno na co radze zwrócić uwagę składającym - jak macie dysk SSD M.2 SATA (!) to gniazdo do niego jest U GÓRY pod prockiem, nie jak w wielu przypadkach na dole.
jeszcze

Wybrałem Gigabyte'a ponownie, wcześniej też miałem. Do tej pory korzystałem z Asusów a potem przesiadka na Gigabyte;a i tego się trzymam bo płyty się sprawdziły dobrze a jak na swoje wyposażenie oferują naprawdę rozsądne ceny także. Ten model szczególnie, od początku jakoś mnie przekonywał. Szukałem czegoś koniecznie na Z390 żeby była to już taka średnia półka i żebym mógł zrobić normalnie OC procesora żeby nie być uwiązanym do fabrycznego taktowania. Ostatecznie wylądował na płycie i5 z oblokowanym mnożnikiem i chodzi na 4,5GHz z chłodzeniem wodnym. Płyta super się spisuje. Bios jest czytelny, oferuje sporo ustawień, dwa złącza na szybkie ssd, dobre rozmieszczenie elementów.Po prostu przemyślana się wydaje a to ważne przy mobo. Często płyty mają problem z dobrym rozmieszczeniem potem okablowania, wpięciem wszystkich wentylatorów czy zaczepianiem o siebie elementów a tutaj nie miałem problemów. Zmontowanie zestawu poszło mega sprawnie. Niezłą ma tez kartę dźwiękową, sporo gniazd, do tego obsługuje naprawdę szybkie pamięci w trybie oc do 4266Hz więc mam jeszcze spory zapas do podkręcania jak zajdzie potrzeba. Ogółem z tych tańszych średniaków jestem zadowolony.
jeszcze

To moja druga plyta z chipsetem Z390. Pierwsza to MSI Mag Z390 Tomahawk. Obie plyty sa bardzo porownywalne. Drobne roznice dotycza m.in. ilosci i rodzaju zlaczy usb. MSI ma np usb C, za to Gigabyte ma ich na tylnym panelu wiecej. Oczywiscie MSI mam tez dwa wejscia "internetowe", a nie jedno jak Gigabyte. Wymiarowo MSI jest troszke wieksza od Gigabyte i ma dwa wewnetrzne sloty usb 3. Ggigabyte ma za to rozsadniej przemyslany radiator dla dysku M.2 i do tego osadzony na pierwszym slocie. Z kolei Bios i instrukcja jest o wiele bardziej przyjazna w MSI z odwolaniami do filmikow na youtubie jak kazdy element wpiac w plyte. A mimo to moje subiektywne odczucie kazalo mi wybrac plyte Gigabyte - glowny powod - jest taka jakas ....solidniejsza. Ma sie wrazenie, ze jest lepiej wykonana, pewniejsza, nie ma tez kombinowania z poprawnym rozmieszczaniem dyskow M.2 i pozostalych SSD. Jesli chodzi o podswietlenia RGB to obydwie sa mocno oszczedne w ten bajer ale Gigabyte wyglada dla mnie fajniej ;)
jeszcze

Wyszła dosyć przyzwoicie kosztowo, nie przepłaca się za zbędne bajery w niej i to jest w porządku. Sama płyta pracuje stabilnie nawet na mocno podkręconym sprzęcie, ale warto doinwestować do niej porządny zasilacz oczywiście jeśli chcemy się bawić w OC. Ma dwa złącza na m2, jedno jest z radiatorem który faktycznie robi różnicę, więc trafił tam dysk do gier który przez wiele godzin pod obciążeniem pracuje i jest teraz znacznie chłodniej. Płyta jest ładnie obudowana, ma delikatne elementy z podświetleniem, wszystko wydaje się na niej bardoz ładnie ułożone i przemyślane. Temperatury są w porządku, ilość złączy takżę okej, może nie powala jakoś ale to nadal dosyć budżetowa konstrukcja jak na Z390.Mimo to znacznie lepiej dorzucić do niej niż za 4-5 stówek kupić niższy chipset który zresztą nie będzie lepiej specjalnie doposażony niż ta płyta. Szczególnie pod średnią półkę procesorów z oblokowanym mnożnikiem to porządny zakup.
jeszcze

Wcześniej miałem przeważnie Asusa/Asrocka a teraz zdecydowałem się na Gigabyte'a. Płyta wydała mi się bardzo rozsądna od samego początku. Jest ładnie wykonana, panuje na niej porządek, bios także okazał się czytelny z dobra nakładką graficzną. Dodatkowo płyta ma niskie temperatury chipsetu. Po pierwszych dniach użytkowania nowego kompa na niej zmontowanego - oceniam ją bardzo dobrze. Tym bardziej że komp jest już przyzwoitej mocy na intelu i7 oraz rtx2070 super, do tego szybkie dyski, 32GB ramu i trochę dodatkowych rzeczy. Bezproblemowo udało mi się na niej sprawnie ustawić w trybie OC pamięć RAM, procesor i gpu też są lekko podkręcone. Żadnych bluescreenów i innych rzeczy. Myślę,że jak na płytę za kase to jakościowo i funkcjonalnie wypada bardzo dobrze. Przekonałem się do niej bardzo szybko i może następna za 2-3 latka przy zmianie kompa też będzie gigabyte'a. Polecam serdecznie.
jeszcze

16.3.2022

Płyta kupiona na promocji za 509 zł, jako całokształt takie mocne 4.5/5, dobrze wykonana, współpracuje spokojnie z Patriotami Viper Steel na b-die jak na razie 3733mhz ale jeszcze jest duże pole do popisu, R7 5800x pracuje na spokojnie, jedynie nie wiem czy to kwestia biosu od automatycznych nastaw napięć, chyba że pasta jest nie ten teges dobra, ma lekkie odchyły co do temp. ten procek niż to co jest podawane w testach i w sumie to do porównaniu do mojej starej i7 130w tdp ale zestaw posiadam krótko i jeszcze nie miałem okazji dobrze przysiąść do niego żeby poustawiać dobrze. Aktualizacja biosu mi w sumie nie przeszła, black screen(czyszczenie cmos'a poprzez zworkę pomogło,także tej aktualizacji w samo w sobie nie zrobił poprzez program spod windows'a), muszę jeszcze poszukać na ten temat informacji bo płytę dostałem z a.50 a jest możliwość aktualizacji do a.80.
jeszcze

4.10.2021

Płytę MSI MAG B550 Tomahawk użytkuję od około 2 tygodni i jestem w 100% zadowolony. Już na pierwszy rzut oka po wyjęciu z pudełka sprawia wrażenie solidnej i ciężkiej w porównaniu do mojego starego AsRocka z370. Na plus kultura pracy, temperatury, przejrzysty BIOS (dostałem wersję zaktualizowaną pod Ryzena 5600x, spodziewałem się że sam będę musiał to zrobić), ilość złączy oraz gustowne podświetlenie. Część osób twierdzi, że jest mała ilość wejść USB- mi nie brakuje ;) Przydatną dla mnie opcją jest również podłączenie 6 wiatraków obudowy, którymi można niezależnie sterować z PWM.Na minus: podłączenie dwóch dysków SSD NVME powoduje ograniczenie przepustowości.Wybrałem tą płytę z uwagi na PCIe x16 4.0,na którym mój Radeon osiąga pełną wydajność. Nie spodziewałem się tak solidnej płyty w tej cenie. Polecam.
jeszcze

21.5.2019

Płyta ma prawie wszystko co potrzeba. 9600K działa bez problemów w 5GHz. Cena rewelacyjna, ale jak w większości produktów oznaczonych "gaming" idzie to w parze z wyrzeczeniami: układ dźwiękowy często "gryzie się" z grami - Division 2 jest niegrywalne na zintegrowanym audio (brak dialogów, hardcrashe całego systemu co 20 minut). Płyta ma tylko 2 wewnętrzne złącza USB. Po wyprowadzeniu 3.0 na front zostajemy de facto z jednym. Mój system uległ ostatnio gwałtownej rozbudowie i nagle okazało się, że do tego jednego gniazdka muszę wpiąć chłodzenie AiO, dwa sterowniki wentylatorów i moduł bluetooth. Trochę ciasno się zrobiło.Jakość przednia, RGB jest dyskretne,BIOS czytelny i funkcjonalny - jednak to nadal zdecydowanie budżetowa płyta główna i trzeba się z tym liczyć. Sam Z390 to nie wszystko.
jeszcze

19.10.2021

Świetna płyta. Na plus zdecydowanie:- jakość dźwięku jest nie z tego świata, różnica między tą płytą a moją poprzednią (ASRock Z370 Pro 4) jest ogromna i już nie mógłbym wrócić- bardzo ładny design, widać, że płyta przeznaczona do gamingu, ale nie ma zbędnych wodotrysków- wzmacniany port PCI-express na kartę graficzną, moja RTX 2070 Super siedzi lepiej niż kiedykolwiek- wzmacniane porty na RAM- dwa porty M.2- chipset Z390- dużo portów USB, w czym tylko dwa USB 2.0 (akurat na myszkę i klawiaturę), a reszta to USB 3.0 + jeden USB 3.1- zasilanie CPU: zarówno 4-pinowe jak i 8-pinowe, do wyboru do koloruPotrafię "wymyślić" tylko jeden minus:- tylko dwa z czterech portów na RAM są wzmocnione

19.2.2020

Ogólnie płyta super, stosunek jakości do ceny rewelacyjny, niema do czego się przyczepić, troszkę ciepła sekcja zasilania, ale tak rozbudowanej trudno szukać u konkurencji, stabilna, nie zawiesza się. U mnie pracuje z i7 9700K, 16GB RAM Viper. Jedno co ją wyróżnia a przerobiłem już wiele płyt bo montuje klientom zestawy, DŹWIĘK, to jest chyba najmocniejsza strona, wprost przepiękny, głębia, przestrzeń, tony, basy, na prawdę, Gigabyte postarał się. Sekcja audio dla wymagających brzmi cudownie, jedna z najlepszych płyt pod tym względem i dla tego sam sobie zostawiłem dla siebie. No i co ważne, w tej cenie trudno szukać tak dobrej bazy dla zestawu.

Pierwsze wrażenia jeśli chodzi o tę płytę główną są bardzo dobre. Przede wszystkim moim zdaniem na duży plus zasługuje dołączenie instrukcji obsługi w formie standardowych rozmiarów książeczki, więc nic już dodatkowo nie trzeba drukować i wszystkie potrzebne informacje, łącznie z objaśnieniem poszczególnych funkcji Biosu można mieć zawsze pod ręką. Do samej pracy płyty też na razie nie mam zastrzeżeń, chociaż używam jej na razie zbyt krótko, aby móc ostatecznie ocenić ten aspekt. W każdym razie Gigabyte jest obecny na rynku płyt głównych już wiele lat i miałem w przeszłości już jego płyty główne, więc daję i tej kredyt zaufania :) .

bezproblemowa instalacja podzespołów i uruchomienie z łącza m2 1T, pamiątki 32GB, czas od włączenia do ekranu win10 poniżej 20 sec. na najsłabszym dostępnym procesorze dla tej płyty Celeron 4900. Porty 3.0 na przód. 3.1 gen 2 z tyłu razem z tyłu 8. Spoko. Możliwość podpięcia Thunderbolt 3 add-in card Gigabyte na łączu PCIe z odrębnym zasilaniem. Pięknie świeci, nie grzeje się powyżej 33 stopni. Procesor w idle 37 na boxie. Odrębny radiator na m2. (M2A tylko) Cena poniżej 570 zł. Brać nie wybierać. Aha, przy rozsądnym procku pamięć do 128 GB (nie 64 GB jak podają). Polecam. Procesor min.550W

5.9.2020

Mam tą płytę nie długo ale nie ma z nią żadnego problemuNie słychać cewek ani innych dzięków z wejścia audi a mam stare kino co nie posiada reduktora itp jedyne co słychać to wiatraki z obudowy jak za tą cenę z i5 9600kf i gtx 1660 super dobry zestawMoże bardziej budżetowy ale mi wystarczaZobaczymy z czasem co wyjdzie na razie dobrze jestWady-mogło by być wejście optyczne audi-dysk m2 niżej jak w z490 jestTylko tego na razie mogę się przyczepićAle przy dobranym chłodzeniu można użyć radiatora do m2

1.11.2021

Płyta OK, wykonana solidnie i dość estetycznie, z metalowymi radiatorami na wielu podzespołach. Dużo slotów PCI-e - na tym mi zależało, bo mam sporo gratów powkładanych (grafa, tuner TV, karta VideoCapture, dodatkowy kontroler SATA). Daję o jedną gwiazdkę mniej za kartę dźwiękową: od czasu do czasu słychać w głośniczkach odgłosy pracy dysków ("ćwierkanie") - ale tylko wtedy gdy jest naprawdę cicho; kiedy się słucha muzyki, dźwięku z TV, filmu, gry - nie ma tego efektu lub może jest lecz niezauważalny.

26.6.2020

Płytę używam od 18 maja i muszę powiedzieć że jest to najlepsza płyta jaką miałem. Niestety nie kupowałem jej na xkom ale nie zmienia to faktu że warto polecić tą płytę. Jedynym małym minusem jest to że procesor nie daje się podkręcić na wartość 4.9GHz (i5-9600kf). Maksymalna wartość jaką udało mi się wyciągnąć to 4.8GHz. Przy 4.9 komputer się nie uruchamia i resetuje się bios. Napięcie automatyczne przy 4.8GHz to ponad 1.350V a gdy zmieniam na bezpieczną działającą wartość 1.270V wywala kompa.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności