logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie MSI MAG B550 TOMAHAWK. Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu MSI MAG B550 TOMAHAWK.

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu MSI MAG B550 TOMAHAWK liczba opinii klientów wynosi 155, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 5, a średnia ocena to 4.9.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 17, a średni wynik to 4.6. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 3, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Mediaexpert liczba opinii klientów wynosi 5, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 105, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 25, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

19.11.2020

Nie warto iść w Gigabity, Asusy i Asrocki - serio. Przerobiłem te 3 marki, Asus i Gigabyte u klienta, Asrocka u siebie - B550 PG Velocita to jest koszmar największy z największych, ale po kolei:- Problemy z pierwszym uruchomieniem - nie widzi dysku SSD, po przekręceniu go jeszcze raz (na 100% był OK) widzi dysk, ale nie widzi kostki RAM, po uruchomieniu ponownym widzi wszystko, 2 dni później nie widzi dysku.- RAM (F4-4000C18D-64GTZR) działał na timingach i napięciu z profilów XMP, ale z napięciem max 3800Mhz (ustawianym manualnie)Asus miał w zasadzie identyczne problemy i ostatecznie skończyło się zwrotem zakupionego dysku M.2, na życzenie klienta,działa na SATA (nie dał sobie wytłumaczyć)- Gigabyte najpierw w ogóle nie wstawał (nie przechodził POSTA), poszedł na reklamację, wysłali nową płytę, i ta w ogóle nie podawała napięcia.Teraz co w samym MSI:- XMP działa bez zarzutu (4000Mhz, CL 18-22-22-42, 1.40V)- Wszystko zaskoczyło od kopa (z resztą na poprzedniczce - X470 Gaming Pro Carbon AC również zero problemów)- Dobre temperatury sekcji zasilania - przy teście Prime 95 odnotowałem max 72 stopnie w obudowie Cooler Master Cosmos C700P Black edition z układem "komina" - tu jednak zwrócę uwagę, że nawet droższe konstrukcje MSI tego nie oferują i jeśli chodzi o chipset B550, to poważnie traktowałbym tylko Tomahawka.Może brzmię jak fanatyk, ale takie są fakty, nie mówię, że wszystkie asrocki, gigabyte czy asusy tak będą miały, ale z mojego doświadczenia wynika, że lepiej to omijać. Żeby nie było tak słodko, MSI też dało ciała z jedną rzeczą, która działała w poprzedniej płycie (X470 Gaming pro Carbon) - mianowicie Mflashem. Zamówiłem płytę z aktualizacją biosu, lecz w międzyczasie wyszedł nowszy - mam go już na pendrive, wkładam do USB, odpalam w biosie Mflash i co? Reset (OK) i czarny ekran (NIE OK). Będę to diagnozował jeszcze, może być kilka przyczyn (display port w monitorze jest najbardziej prawdopodobny, niezresetowany bios), ale czuje że uda się to załatwić. No i USB mało z tyłu, plus jeszcze jednego konektora USB 3.0 brakło - mam 2 USB w obudowie niesprawne, ale wiedziałem na co się piszę. Działa z Świetnym Ramem, ryśkiem 5800X, i GTX 1080Ti - więcej mi nie trzeba.Jedno na co radze zwrócić uwagę składającym - jak macie dysk SSD M.2 SATA (!) to gniazdo do niego jest U GÓRY pod prockiem, nie jak w wielu przypadkach na dole.
jeszcze

22.3.2021

Płyta główna B550 Tomahawk jak żadna inna do tej pory spełnia większość moich wymagań. Większość, ze względu na dziwną decyzję wyłączania portu PCIE 3.0 w momencie, gdy chcemy używać 2 portów M.2 zamiast wyłączyć porty SATA. W takim przypadku po zajęciu odpowiednich portów PCIE oraz M2_2 (dolne wejście) zostaje nam wyłączona możliwość używania 2 portu PCIE 3.0 x4 oraz 1 portu PCIE x1. Posiadam 2 karty rozszerzeń, mianowicie kartę wi-fi oraz dźwiękową, które musiałem podłączyć do dwóch ostatnich portów PCIE co i tak wyłącza drugi port M.2 oraz o połowę zmniejsza szybkość transmisji danych portu z PCIE 3.0 x4 do x2. Problemem również okazał się montaż, ponieważ moja obudowa ma bardzo niski sufit,przez co płyte montowałem "na styk" z wentylatorami. Jako, że to jedyne poważniejsze wady, które zauważyłem, a druga nie wynika z płyty głównej, przejdę teraz do pozytywnych jej aspektów. Posiada ona bardzo mocną sekcję zasilania, a biorąc pod uwagę promocyjną cenę w jakiej ją zakupiłem, tj. 500zł była to bardzo opłacalna oferta. W cenie 500zł dostałem do dyspozycji sekcję VRM na poziomie dużo droższych płyt, co pozwala zamontować nawet najlepszy procesor z rodziny ZEN3, osiągnąć lepsze wyniki przy podkręcaniu procesora, możliwość zastosowania bardzo szybkich pamięci, oraz podkręcenia swoich do lepszych parametrów (w moim przypadku pamięci Crucial 3200Mhz CL16 do 3800Mhz CL16, a jestem pewien, że dałoby radę osiągnąć 4000+), płyta główna złożona jest z 6 warstw PCB co również wpływa pozytywnie na stabilność całego systemu. Porty USB-C na przodzie oraz tyle są przyszłościowe, dzięki czemu nie musimy się martwić w razie zmiany obudowy. Sam design płyty jest przyjemny dla oka, a RGB zamontowane w okolicach PCIE pozwala wyrazić siebie poprzez ich dowolne ustawienie w programie producenta Dragon Center. Wcześniej posiadałem MSI B350 Tomahawk Arctic, która również była solidną płytą główną i nie sprawiała żadnych problemów.
jeszcze

18.1.2021

Bardzo dobra płyta. Dobrze działa z Ryzenem 7 5800X i pamięciami Corsair Vengeance LPX Red 16GB DDR4 3000MHz CL15, jednak przed włożeniem procesora wymagana jest chyba aktualizacja BIOSu za pomocą nośnika USB (zrobiłem to z marszu, bez testowania czy odpali z nowym procesorem czy nie, żeby mieć już z głowy) - instrukcja do znalezienia w Internecie. Design mocno zbliżony do mojej poprzedniej płyty Z270 Tomahawk, jednak ten podoba mi się bardziej. Sama płyta posiada również dwa radiatory dla nośników M.2 co uważam za duży plus, gdyż możemy sobie kupić dowolny nośnik i zamontować na nim chłodzenie bez obawy o jego przegrzewanie i throttling. W najnowszym BIOS-ie zostało dodane wsparcie dla Resizable BAR,więc wystarczy czekać na nowe sterowniki od Nvidii, żeby gratisowo zyskać nieco wydajności karty graficznej. Karta posiada oczywiście jeden slot M.2 PCIe 4.0 oraz jeden PCIe 3.0 co do domowych warunków uważam za wystarczające.Dodatkowo załapałem się na promocję i dostałem od MSI Assassin's Creed Valhalla co jest całkiem miłym dodatkiem :)Plusy:- wygląd i jakość wykonania- dobra sekcja zasilania- przejrzyste UEFI oraz szybkość jego aktualizacji- bezproblemowe działanie profilu XMP na moich pamięciach- radiatory z termopadami na dyski SSD NVME M.2- całkiem dobrze działający boost na Ryzen 7 5800X, który po lekkiej zmianie ustawień zapewnia maksimum wydajności przy dobrych temperaturach- dwie karty sieciowe - 2.5GMinusy:- mało slotów USB z tyłu (wina chipsetu B550, który jest nieco okrojony względem X570, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dokupić sobie porty i podłączyć je do płyty, bądź podłączyć złącza z przedniego panelu posiadanej przez nas obudowy)- czasami czas bootowania zajmuje kilka sekund dłużej, nie mam pojęcia dlaczego- Dragon Center czasami resetuje mi ustawienia podświetlenia RGB (zawsze mam na OFF), chyba głównie po aktualizacjach Dragon Center
jeszcze

27.4.2021

Bardzo dobra płyta główna pod AM4 z najnowszym chipsetem B550. Płyta oferuje bardzo dobrą sekcję zasilającą z ogromnymi radiatorami, dzięki czemu możemy na niej zainstalować najmocniejsze procesory AMD i płyta nie będzie się 'gotować'. Przy Ryzen 5600X i ustawieniu LLC2 napięcia procesora są stabilne jak skała. Płyta oferuje ponadto szereg złączy - dwa gniazda M.2 (oba z radiatorami), sześć gniazd SATA, kilka gniazd do sterowania wentylatorami (sterowanie PWM/DC poprzez BIOS z indywidualnymi nastawami krzywych temperatura/obroty). Należy mieć oczywiście na uwadze pewne ograniczenia, które opisane są w instrukcji (np. podczas używania dwóch dysków M.2 wyłączone są pewne gniazda PCI express).Podczas instalacji płyty w komputerze warto zaktualizować BIOS do wersji co najmniej ze stycznia 2021. Na BIOSie z września 2020 nie byłem w stanie uruchomić profilu XMP dla pamięci Crucial Ballistix 3600MHz CL16. Komputer nie wstawał. Po aktualizacji BIOSu do wersji styczniowej - problem znikł. Płyta wygląda ponadto atrakcyjnie, ma subtelne podświetlenie RGB, które przełącznikiem z poziomu płyty można wyłączyć (rozwiązanie znane chociażby z RTX serii STRIX od ASUS). Reasumując - w cenie do 700zł zdecydowanie jedna z najlepszych B550. Przesiadając się z B450 (Tomahawk Max) jestem bardzo miło zaskoczony.
jeszcze

16.3.2022

Płyta kupiona na promocji za 509 zł, jako całokształt takie mocne 4.5/5, dobrze wykonana, współpracuje spokojnie z Patriotami Viper Steel na b-die jak na razie 3733mhz ale jeszcze jest duże pole do popisu, R7 5800x pracuje na spokojnie, jedynie nie wiem czy to kwestia biosu od automatycznych nastaw napięć, chyba że pasta jest nie ten teges dobra, ma lekkie odchyły co do temp. ten procek niż to co jest podawane w testach i w sumie to do porównaniu do mojej starej i7 130w tdp ale zestaw posiadam krótko i jeszcze nie miałem okazji dobrze przysiąść do niego żeby poustawiać dobrze. Aktualizacja biosu mi w sumie nie przeszła, black screen(czyszczenie cmos'a poprzez zworkę pomogło,także tej aktualizacji w samo w sobie nie zrobił poprzez program spod windows'a), muszę jeszcze poszukać na ten temat informacji bo płytę dostałem z a.50 a jest możliwość aktualizacji do a.80.
jeszcze

4.10.2021

Płytę MSI MAG B550 Tomahawk użytkuję od około 2 tygodni i jestem w 100% zadowolony. Już na pierwszy rzut oka po wyjęciu z pudełka sprawia wrażenie solidnej i ciężkiej w porównaniu do mojego starego AsRocka z370. Na plus kultura pracy, temperatury, przejrzysty BIOS (dostałem wersję zaktualizowaną pod Ryzena 5600x, spodziewałem się że sam będę musiał to zrobić), ilość złączy oraz gustowne podświetlenie. Część osób twierdzi, że jest mała ilość wejść USB- mi nie brakuje ;) Przydatną dla mnie opcją jest również podłączenie 6 wiatraków obudowy, którymi można niezależnie sterować z PWM.Na minus: podłączenie dwóch dysków SSD NVME powoduje ograniczenie przepustowości.Wybrałem tą płytę z uwagi na PCIe x16 4.0,na którym mój Radeon osiąga pełną wydajność. Nie spodziewałem się tak solidnej płyty w tej cenie. Polecam.
jeszcze

28.11.2020

Nowy komputer potrafił się zawiesić ma 10s podczas pracy, nie łapał totalnego crasha jednak przez 10s nic nie można było zrobić. Dopiero aktualizacja biosu płyty głównej pomogła. Dlatego tylko 4/5. Cała reszta na plus. W sumie pod zwykłego r5 3600x jest to trochę overkill. Sekcja zasilanie nie osiągneła nigdy 40 stopni. Dlatego też postanowiłem wybrać MSI B550 Tomahawk, wysoka jakość komponentów i bardzo mocna sekcja zasilania moim zdaniem zapewni długowieczność zestawu. Po przesiadce z i5 2500k można odczuć sporą różnicę. W grach nieby FPS podobny, jednak frametime to inna galatkyka. Sama praca "biurowa" także wydocznie przyspieszyła.

17.1.2021

Długo zastanawiałem się nad zakupem tego modelu płyty głównej firmy MSI. Po zakupie nie żałuję ani złotówki. Płyta ta jest doskonale wykonana, ma wszystkie parametry o które ciężko u konkurencji, a jej możliwości są ogromne co sprawiają usmiech i zadziwienie nie tylko mojej osoby. Wsparcie, oraz ciągła aktualizacja sterowników i biosu otwierają nowe możliwości które są przydatne w rozbudowywaniu mojego komputera.Obecnie kupiłem też kartę graficzną tej firmy z której jestem mega zadowolony. Całość pracuje idealnie, a program Dragon Center pomaga mi w zarządzaniu podzespołami podłączonymi do tej wyśmienitej płyty. Gorąco polecam.

22.8.2020

Płyta jest bardzo fajna, z mocną sekcją zasilania. Jednak nie jest to płyta idealna.Plusy:-mocna sekcja zasilania-dwie karty sieciowe(w tym jedna 2,5 GBit)-nienachalne podświetlenie-dobra sekcja złącz na płycie-termopady na obydwu portach M.2Wady:-dość mało złącz USB z tyłu płyty-używanie drugiego portu M.2 wyłącza możliwość stosowania drugiego złącza PCIE(wada dla osób, które planują użytkowanie tych złącz w przyszłości), inni producenci mają to rozwiązanie bardziej przemyślane.

12.8.2020

Płyta zimna, miła w obsłudze oraz z przyjemnym UEFI. Całość naprawdę wygląda solidnie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to drobny problem z debug LED. Co 2-3 włączenia świeciła się dioda od błędu boot lecz komputer działał normalnie. Podstawowe próby naprawy nic nie dawały (fabryczne ustawienie biosu, włączanie/wyłączanie poszczególny funkcji, zmiany samego dysku itp.) dopiero aktualizacja biosu na nowszy naprawiła sprawę i problem (błąd) już nie występuje. Podsumowując, polecam :)

21.3.2021

Taka średnia płyta główna jak na taką dużą cenę. Sekcja zasilania i chipset się nie grzeje. Ale płyta główna miała stary BIOS gdzie kursor myszki się zacinał w samym BIOS, po aktualizacji kursor myszki działa tak jak powinien. Na procesorze są wysokie napięcia tak nie powinno być po aktualizacji BIOS jest trochę lepiej ale i tak napięcia na procesorze podbijają się do 1.475V. Jak się otworzy przeglądarkę to napięcie z 0.930 podbija się do 1.475V.

23.11.2021

Płyta petarda. MSI ma doświadczenie w produkcji płyt głównych, ulepszając je z każdą kolejną platformą, co widać po tym modelu. Bardzo dobrze chłodzona sekcja zasilania, ryzen 5 3600 z aio 360mm średnio utrzymuje 45 stopni Celsjusza. Duża ilość złączy na wentylatory oraz 2x rgb, 2x argb. Na plus również spora ilość złączy USB na tylnym panelu, 2.5G ethernet oraz flasback button. Klasa sama w sobie. Wyszarpana na promce za 599 zł.

3.2.2021

Solidna płyta głównaPłyta ma bardzo dobrze rozmieszczone radiatory dzięki czemu komponenty się nie grzeją, posiada jedno bardzo szybkie złącze Lightning M2 i ładne podświetlenie. Na plus również sekcja zasilania procesora i wzmocniony slot PCI-E na grafikę. Jedynym minusem jak na razie jest brak obsługi karty graficznej GTX 970 przez bios płyty także polecam sprawdzić przed zakupem zgodne z płytą podzespoły.

27.10.2021

Chyba najlepsza sekcja VRM w tym przedziale cenowym, czyli bez męczenia i grzania sekcji zasilania stosując najmocniejsze procesory AMD. Jest to również jedna z tańszych płyt 6-warstwowych, co jest bez znaczenia dla rozpraszania ciepła zintegrowanych z płytą komponentów. Zapewne wpływa to też na możliwości OC, jednak nie podkręcam, więc nie mogę tego stwierdzić na podstawie własnych doświadczeń.

25.9.2020

Wszystko działa bez zarzutów. Przesyłam w pliku co zostało zakupione. Komputer działa szybko i cicho. Wszystkie podzespoły działają prawidłowo. Nie mam nic do zarzucenia. Adobe Creative Cloud i wszystkie jego zasoby wręcz śmigają. Z racji tego, że pracuję na wielkoformatowych rysunkach technicznych, które otwieram dość często w .pdf oraz AutoCadzie wszystko działa bez problemów. Polecam.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności