logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie WD Blue 2TB 3,5" (WD20EZRZ). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu WD Blue 2TB 3,5" (WD20EZRZ).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu WD Blue 2TB 3,5" (WD20EZRZ) liczba opinii klientów wynosi 318, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 5, a średnia ocena to 4.7.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 21, a średni wynik to 4.6. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 19, a średni wynik to 4.3. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 169, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Mediaexpert liczba opinii klientów wynosi 3, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 106, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

Chyba jestem maniakiem nośników danych, bo przewinęło się u mnie ich kilkanaście, a WD20EZRZ mam 3 sztuki. Są to moje ulubione dyski i najbardziej im ufam. Poprzednie modele tej serii robią ponad 70 tys. godzin. Prawdziwe konie robocze. W niektórych zastosowaniach warto przeprogramować parkowanie głowic z domyślnych 8 sekund na choćby 1 minutę lub 5 (uwaga, możliwa utrata gwarancji). Robi się to WDidle3 pod DOSem lub idle3-tools pod Linuksem. Używam ich do starych systemów (Mac OS 10.5, WinXP, stare Ubuntu), w których nie ma TRIM i działają tam one nawet sprawniej niż SSD. Także służą mi do wielu nagrań audio (kilka TB/miesiąc). Zapis początkowy do 155 MB/s, kończy na około 80 MB/s. Dwa talerze,cztery głowice, odpowiednik serwerowego RED z innym firmware. Względnie łatwy do odzysku danych. Jeszcze z zapisem konwencjonalym, za chwilę będą już tylko SMR i inne wynalazki. Gwarancja w sklepie od daty zakupu, producenta od daty produkcji z pewnym nadkładem kilku miesięcy. Moje polecenie.
jeszcze

Gdy zapytałem w zespole zakładowych informatyków jaką markę dysku wybrać do domowego komputera, odpowiedź była tylko jedna: TYLKO WD! A inne marki? I tu u kolegów lekki grymas twarzy, co oznaczało: zdecydowanie NIE! Jestem osobiście wierny marce WD od blisko 20 lat i nigdy się na niej nie zawiodłem. A moje pytanie do informatyków skierowałem dla porządku, bo może w ciągu tych 20 lat coś się zmieniło i może czegoś nie wiem. Ale nie. I dlatego wybrałem WD. Rozmiar 1TB byl dla mnie aż nadto wystarczający. Ot domowy komputer do zwykłych celów. Zasadniczo wystarczałby mi, z uwagi na płytę główną, dysk SATA II, ale ten typ już zanika w handlu na rzecz SATA III. Dysk pracuje cicho (wbrew niektórym opiniom),a i tak, mimo że zachowuje się jak SATA II, start komputera jest teraz znacznie szybszy, bo dysk systemowy, który mi padł, był starego typu PATA. Cóż trzeba więcej do szczęścia dla domowego komputera?
jeszcze

Najpierw kupiłem jedną sztukę, aby sprawdzić jak sprawuje się ten dysk i muszę przyznać że jest świetny! Odczyt na poziomie 180MB/s. Komputer mam dość cichy,dysk pod obciążeniem jest słyszalny, gdy przysunę ucho bliżej obudowy komputera ale jest to lekkie chrobotanie. Jedynie podczas uruchamiania komputera słychać takie jakby cyknięcie. Warto dodać że dysk ma tylko jeden talerz co świetnie przekłada się na jego osiągi. Zadowolony z zakupu nabyłem kolejne 2 sztuki i zrobiłem raidO. MIODZIO, odczyt 360MB/s czyli wykorzystuje pełną szybkość złącza SATA2(nie ma sensu podpinać go pod sata 3 bo i tak nawet raid0 ledwo osiąga połowę przepustowości tego złącza a że na płycie głównej mam tylko 2 sata 3 a jedno zajmuje dysk ssd toteż podpiąłem dyski pod sata 2).Jeżeli ktoś zastanawia się jeszcze nad zakupem to polecam.
jeszcze

Dysk poszedl w zastepstwo dysku WD Black Caviar 1TB 9 letni ktory stopniowo od miesiaca zaczal padac - bledy C5 i C6 czyli ulegl zuzyciu material magnetyczny. Nowy WD Blue 2TB po pierwszych testach okazal sie szybszyod mocniejszego dziadka, strumien odczytu i zapisu dobijal do 138MB/s czyli o 30MB/s szybciej niz stary dysk, Caviar Black okazal sie szybszy w czasie dostepu do danych tylko o 1ms, czyli 13ms nowego do 12ms starego. Pierwsza proba przegrania 900GB przebiegla bez problemu, co zaskoczylito cichsza praca dysku oraz niższa temperatura pracy o 4'C, stary mial podczas kopipwania 31'C a nowy 27'C.Profilaktyczny odczyt SMART-u po przegraniu danych i tescie powierzchni po 26h pracy tylko potwierdzil brak bledow i poprawna prace nowego dysku.
jeszcze

1.9.2020

Dysk posiadam około 4 miesiące, dobry dysk w dobrej cenie. W dzień zakupu był o wiele bardziej opłacalny niż dyski 1TB HDD. Dysk dzięki niskim obrotom czyli 5400obr/min utrzymuje dość niskie temperatury 24-33'C a w środku lata może łapał z 40'C czyli o wiele mniej niż dyski HDD 7200obr/min. Dsyk w sam raz na dane, ale jako dysk bootowalny na system i większe programy czy gry raczej bym go nie wybrał, na systemowy lepiej wybrać HDD 7200obr/min lub SSD Sata lub SSD M.2Na podsawie SMART zczytanego z dysku po około 4msc wynika, że dysk parkuje głowice około 10x na godzinę czyli co około 6minut - lepiej jakby głowice parkował co około 1 godzinę lub tylko podczas wyłączania dysku.

21.2.2017

Dysk bardzo cichy, ale tylko w sytuacji, kiedy umieści się go tak, żeby nie przenosił drgań na obudowę (można zrobić znany na forach montaż na gumę lub nawet położyć go na gąbce). Kiedy zamontuje go się normalnie przykręcając to wtedy przenosi dużo drgań przez co jest dosyć głośny (chrobotanie głowic). Dysk ten jest to tak naprawdę WD green ze zmienioną nazwą, a co za tym idzie odziedziczył po nim pewną wadę, a mianowicie parkowanie głowic po ok. 8 sekundach bezczynności co skraca żywotność i czasem powoduje chwilowe ścinki w grach. Jego wydajność jest wystarczająca jako taki drugi dysk (magazyn na wszelkie duże pliki i gry), ale nie polecam używać go jako dysk systemowy.

21.2.2017

Dysk bardzo cichy, ale tylko w sytuacji kiedy umieści się go tak, żeby nie przenosił drgań na obudowę (można zrobić znany na forach montaż "na gumę" lub nawet położyć go na gąbce). Kiedy zamontuje go się normalnie przykręcając to wtedy przenosi dużo drgań przez co jest dosyć głośny (chrobotanie głowic). Dysk ten jest to tak naprawdę WD green ze zmienioną nazwą, a co za tym idzie odziedziczył po nim pewną wadę, a mianowicie parkowanie głowic po 8 sekundach bezczynności co skraca żywotność i czasem powoduje chwilowe ścinki w grach. Jego wydajność jest wystarczająca jako taki drugi dysk (magazyn na wszelkie duże pliki i gry), ale nie polecam używać go jako dysk systemowy.

12.3.2019

Kupiłem (za 269) WD Blue 5400obr 2TB (WD20EZRZ), [Linux] puściłem go pod: badblocks -wsv /dev/sdx, na 19 godzin (1,5 x testu zdążył), potem testy: gsmartctl , w tym extended (5,5 godziny). Wszystko OK. Atrybuty: Start/Stop=1, PowerOnTime=26 (godzin), LoadUnload=12 (parkowania), Temperatura=30-32*C, reszta atrybutów "korekcyjnych"=0 (RawRead,SeekError,Reallocated,SpinUp,Calibration,..itd.). Pod: hdparm -t /dev/sdx , daje mi 100-130MB/s. Dysku będę używał jako "zewnętrzny" na kopie, czyli od czasu do czasu włączany. Aha, względem opinii o serii Green, parkowania "nie skaczą", oo teraz aktualnie mam 13 - więc wygląda rozsądnie.

super dysk. Cichy i wydajny. W porównaniu do poprzednika samsunga 750 gb który miał odczyt 110 mb/s ten dysk ma 191 mb/s odczyt. Dla mnie jest niesłyszalny. Dobry zakup. Natomiast WIn7 i Zarządzanie dyskami nie radzi sobie z podzieleniem jego na partycje. Trzeba zrobić to za pomocą EASEUS Partition Master. Natomiast jego średnia temperatura to 30 stopni celsjusza w obudowie z dwoma 12mm wiatrakami. Ktoś wyżej napisał że dysk osiąga 40 stopni.. ta osoba niech lepiej zwiększy przewiew w obudowie bo te dyski nie powinne pracować w takiej temperaturze 40 stopni.. Tylko od 30-32 stopni.

Dysk pracuje dosyć cicho, średni transfer w ramach tego dysku to ok. 110 MB/s przy transferowaniu danych przez kontroler, natomiast na/z inny dysk 60 - 110 MB/s, na mojej 8-letniej płycie głównej. Nie zauważyłem problemów z czasem dostępu do danych, ani błędów (bad sectors). Dysk pracuje razem z 5 pozostałymi napędami, w dosyć ciepłej, chłodzonej aktywnie obudowie i nie przegrzewa się, nawet podczas transferowania dużych ilości danych. Dostawa błyskawiczna, cena atrakcyjna, solidna marka. Używam dysków WD od ok. 20 lat i nigdy się nie zawiodłem. Naprawdę gorąco polecam !.

Bardzo dobry (pojemność około 931,5GB) i szybki dysk (189 Mb/s).Pojemność 1TB jest umieszczona na jednym talerzu, nie hałasuje. Szybki transfer plików dzięki buforowi 64MB i interfejsowi Sata III. Dysk pracuje bardzo cicho i nie nagrzewa się (max 35°C, zwykłe chłodzenie). Poprzedni dysk: Western Digital 250gb sata 16mb 7200rpm, pracował dokładnie 8 lat (padła mechanika dysku). Do przeniesienia zawartosci dysku polecam oprogramowanie firm: Acronis (dostępny w Komputronik) lub Paragon Software. Polecam zakup dysku i oprogramowania!

20.7.2021

Dysk o przyzwoitych parametrach do różnorodnych zastosowań. Dobrze sprawdzi się jako magazyn danych w komputerze lub serwerze NAS. Niezawodna wersja WD20EZRZ (nie nowsza WD20EZAZ). Posiadam 6 sztuk - wszystkie działają bez zarzutu (najstarsze mają ponad 5 lat). Jedynym minusem dla niektórych może być jego kultura pracy. To nie dysk SSD - wyraźnie słychać charakterystyczne dla dysków HDD chrobotanie (przy 1 lub 2 sztukach jeszcze jak najbardziej akceptowalne).

23.1.2021

Doskonały wybór w atrakcyjnej cenie; dyski są nowe, ciche i nie nagrzewają się zbytnio (idle 23, stress 35 - bez wentylatorów). Zapakowane w worki antystatyczne. O osiągach nie będę wspominał bo to pojęcie względne. Kupiłem z przeznaczeniem na domowy serwer NAS - tu nie są potrzebne demony prędkości. Wartości w "smart" potwierdzają "zerowe" przebiegi i ilość błędów a także ilość cykli włącz-wyłącz. Jednym słowem lalka, igła czy jak tam wolicie...Dziękuję

4.3.2017

Dysk jak dysk, działa. Czy dobrze okaże się po dłuższej eksploatacji. Z moich wieloletnich doświadczeń wynika, że starsze dyski, o mniejszym stopniu zagęszczenia danych są nie do zdarcia - mam taki 160 G, który działa już 11 lat w odbiorniku satelitarnym, w którym jest włączony bez przerwy (odbiornik w trybie czuwania nie wyłącza dysku) i bez przerwy coś zapisuje (timeshift), podczas gdy te nowe po kilku latach padają. Okaże się jaki będzie ten.

1.9.2018

Dysk używam jako magazyn danych, sprawuje się dobrze, jestem z niego zadowolony.Natomiast jedyna wada jest fakt, że w mojej obudowie (Zalman Z3 Plus) czasami dysk ten trochę jakby drgał co powoduje lekki hałas, nie jest to jakoś może bardzo uciążliwe ale czasami to występuje. Czytałem, że można dyski jakoś domowymi sposobami wytłumić (wieszając go na gumach albo kładąc na gąbkach) ale jeszcze nie stosowałem tych sposobów.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności