logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie WD Caviar Blue 1TB 3,5" (WD10EZEX). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu WD Caviar Blue 1TB 3,5" (WD10EZEX).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu WD Caviar Blue 1TB 3,5" (WD10EZEX) liczba opinii klientów wynosi 4175, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 6, a średnia ocena to 4.7.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 117, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 173, a średni wynik to 4.6. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 169, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Mediaexpert liczba opinii klientów wynosi 1, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 3682, a średni wynik to 4.6. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 33, a średni wynik to 4.6. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

21.9.2020

Zakupiony obecnie dysk posiadam dość krótko ale dokładnie ten sam model i też o pojemności 1TB mam już w komputerze od ponad 7 lat więc mogę coś więcej powiedzieć . Dysk przez ponad 7 lat nie sprawiał problemów ani jak był na nim postawiony system , ani potem jak przeszedł bardziej w baze danych na zdjęcia , filmy i kilka gier . Ostatnio pojawiły się jednak problemy , nie mogłem dostać się do żadnych treści na dysku ale po kilku restartach komputera się udawało. Według kontroli dysku w odpowiednich programach , dysk jest niby w dobrym stanie i nie ma uszkodzonych sektorów ale w trakcie zawieszenia się dysku to pokazuje wszystkie uszkodzone tak więc żeby nie ryzykować utraty danych kupiłem nowy ,a że poprzednik dał rade 7 lat i przepracował ponad 25 ,832 godziny to postawiłem na taki sam . Co do obecnego dysku to jest głośniejszy niż starszy ale żaden i tak nie jest bardziej słyszalny niż moje 140mm wentylatory w obudowie więc dźwięk dysków mi nie przeszkadza , działa sprawnie i odczuwalnie wystarczająco szybko. Benchmark w HD Tune na starszym przedstawia się tak : Transfer Rate (minimum 71,2 MB/sec. Maximum 173,9 MB/sec. Average 134,1 MB/sec. , Access Time 16,5 ms, Burst Rate 1732,9 MB/sec, CPU Usage 19%), a na nowym tak (Transfer Rate (minimum 92,3 MB/sec. Maximum 183 MB/sec. , Average 150 MB/sec. ), Access Time 16,5 ms, Burst Rate 1810,9 MB/sec, CPU Usage 10%) . Ja byłem i jestem zadowolony więc szczerze polecam .
jeszcze

22.9.2021

Zakupiłem ten dysk razem z resztą podzespołów do mojego komputera w 2015-06-08. Dzisiaj (2021-09-22) w Crystal Disk Info wyskoczył mi problem i pełne skanowanie dysku wykryło 1 bad sector. Na szczęście w tym miejscu nie miałem zapisane nic ważnego, straciłem tylko jeden plik .jpg.Czyli dysk działał mi ponad 6 lat. W sumie nie wiem czy to dużo czy mało, ale wypada nadmienić, że dysk pracował u mnie w dość trudnych warunkach. Komputer leżał na podłodze pod biurkiem i czasami siedząc zdarzało się przez przypadek w niego kopnąć co na pewno wpłynęło negatywnie na żywotność dysku.Dysk łącznie przepracował mi 29958 godzin co daje około 3,4 lat ciągłej pracy. Ilość włączeń dysku to 4567. Dysk dalej działa,ale nie zamierzam już trzymać na nim żadnych istotnych danych ponieważ w każdym momencie mogą się pojawić kolejne bad sectory.Co do samej pracy dysku to nie można mu wiele zarzucić. Nie jest bezgłośny, ale raczej słabo go słychać. Nigdy się nie przegrzewał. Szybkość odczytu i zapisu podobna jak w innych dyskach w tej klasie cenowej. Jest to najtańszy 1TB dysk twardy z WD na tej stronie i dla wielu użytkowników pewnie będzie idealnym wyborem. Świetnie sprawdza się w połączeniu z SSD na którym instalujemy system a na HDD trzymamy dane.No więc skoro dysk nie zawodzi, działał długo i nie kosztuje wiele to właśnie kupuje go ponownie, nowa sztuka zastąpi tą starą i mam nadzieje, że podziała przynajmniej tak samo długo.
jeszcze

14.12.2015

Szybki, jak na "talerzówkę" - polecam zajrzeć na strone cdrinfo lub inną z wynikami różnych testów. Trwałości nie oceniam ze zrozumiałych powodów, ale poprzednicy WD5000AAKS (500 GB, seria Blue) przy ciagłej pracy (info ze smartctl pod linuxem POH 38850 jeden i 44562 drugi) i jedynie 2 błędach UDMA CRC na jednym z nich (reszta liczników "negatywnych" - 0) pozwalają wierzyć, że będzie wysoka. Możliwe, że to efekt pracy ciągłej sprzętu (brak częstych restartów), ale i takie się zdarzają, bo system mam tzw. dual-boot Slackware (linux) i W7, jak chcę pograć. Duża ilość pozytywnych opinii przekonała mnie ostatecznie i po raz kolejny wybrałem WD, a przy obecnej modzie na SSD, cena jak najbardziej korzystna.Myślałem o SSD Samsunga, ale cena EVO 500 o pojemności 500GB (minimum pojemnościowe jeśli chodzi o moje wymagania odnośnie ilości przechowywanych przeze mnie danych) zbyt wysoka. Oczywiście szybkość sprzętu odczuwalnie wyższa przy SSD - w pracy mam identyczną płytę, procesor i pamięć RAM i evo 400 Samsunga.
jeszcze

Chyba jestem maniakiem nośników danych, bo przewinęło się u mnie ich kilkanaście, a WD20EZRZ mam 3 sztuki. Są to moje ulubione dyski i najbardziej im ufam. Poprzednie modele tej serii robią ponad 70 tys. godzin. Prawdziwe konie robocze. W niektórych zastosowaniach warto przeprogramować parkowanie głowic z domyślnych 8 sekund na choćby 1 minutę lub 5 (uwaga, możliwa utrata gwarancji). Robi się to WDidle3 pod DOSem lub idle3-tools pod Linuksem. Używam ich do starych systemów (Mac OS 10.5, WinXP, stare Ubuntu), w których nie ma TRIM i działają tam one nawet sprawniej niż SSD. Także służą mi do wielu nagrań audio (kilka TB/miesiąc). Zapis początkowy do 155 MB/s, kończy na około 80 MB/s. Dwa talerze,cztery głowice, odpowiednik serwerowego RED z innym firmware. Względnie łatwy do odzysku danych. Jeszcze z zapisem konwencjonalym, za chwilę będą już tylko SMR i inne wynalazki. Gwarancja w sklepie od daty zakupu, producenta od daty produkcji z pewnym nadkładem kilku miesięcy. Moje polecenie.
jeszcze

28.5.2019

Co tu dużo gadać.Te dyski HDD są dosyć tanie, ale są bardzo dobre.Szybkie jak na tą cenę i pojemność.Wytrzymałe. Moje 4 dyski dostały jednocześnie podczas pracy strzała bocznego ze skrzynki z narzędziami i na żadnym nie wyskoczył ani jeden BadSector. Spoko.Owszem, potrafią trochę pohałasować. Chodzi o delikatny szum i czasami trzeszczenie, takie charakterystyczne dla ruchu głowic, ale to jest na tyle ciche, że nie słychać ich, jeżeli są w zamkniętej obudowie komputera.Mam na nich RAID 0 Systemowy i spisują się świetnie.Średnia prędkość zapisu i odczytu dla każdego z nich to odpowiednio 130 MB/s i 150 MB/s.RAID 0 praktycznie bezstratnie pomnożył te prędkości.Czas dostępu dla pojedynczego dysku zmierzony w programie HDTune to 16 ms.Niby dużo. W realu chyba jednak jest znacznie szybszy.Owszem, grzeją się bardziej od swoich odpowiedników z serio Green, ale tak, czy owak temperatury są w porządku.Polecam.
jeszcze

Gdy zapytałem w zespole zakładowych informatyków jaką markę dysku wybrać do domowego komputera, odpowiedź była tylko jedna: TYLKO WD! A inne marki? I tu u kolegów lekki grymas twarzy, co oznaczało: zdecydowanie NIE! Jestem osobiście wierny marce WD od blisko 20 lat i nigdy się na niej nie zawiodłem. A moje pytanie do informatyków skierowałem dla porządku, bo może w ciągu tych 20 lat coś się zmieniło i może czegoś nie wiem. Ale nie. I dlatego wybrałem WD. Rozmiar 1TB byl dla mnie aż nadto wystarczający. Ot domowy komputer do zwykłych celów. Zasadniczo wystarczałby mi, z uwagi na płytę główną, dysk SATA II, ale ten typ już zanika w handlu na rzecz SATA III. Dysk pracuje cicho (wbrew niektórym opiniom),a i tak, mimo że zachowuje się jak SATA II, start komputera jest teraz znacznie szybszy, bo dysk systemowy, który mi padł, był starego typu PATA. Cóż trzeba więcej do szczęścia dla domowego komputera?
jeszcze

12.1.2018

Dysk polecany przez wiele osób.Zastanawiałem się jeszcze przed zakupem między Toshiba P300 i Seagate ST1000DM003 jednak z uwagi na to, że używam od lat dysków WD, wybór mógł być tylko jeden.WD10EEX to najbardziej opacalny dysk o pojemności 1TB z całej serii dysków WD. Te same osiągi co WD Black 1TB 7200rpm 64MB, jedynie mniejsza gwarancja (2 lata Blue vs. 5 lat Black).Co do hałasu, to jest znośny... Specjalnie podłączyłem go przez mostek USB 3.0 do SATA (Unitek Y-1034) i wykonywałem na nim zapis prawie 800GB - pracy głowic praktycznie nie słychać przy odległości 10cm od dysku, słychać jedynie odgłosy wirujących talerzy tak do 40cm od dysku. Powyżej 40cm odgłosy są akceptowalne,słychać jedynie delikatn szum. W obudowie PC na pewno nie będzie go słychać.Mogę polecić ten dysk jako magazyn danych lub HDD pod system jeśli ktoś ma Intel Optane Memory lub nie chce używać SSD.
jeszcze

Najpierw kupiłem jedną sztukę, aby sprawdzić jak sprawuje się ten dysk i muszę przyznać że jest świetny! Odczyt na poziomie 180MB/s. Komputer mam dość cichy,dysk pod obciążeniem jest słyszalny, gdy przysunę ucho bliżej obudowy komputera ale jest to lekkie chrobotanie. Jedynie podczas uruchamiania komputera słychać takie jakby cyknięcie. Warto dodać że dysk ma tylko jeden talerz co świetnie przekłada się na jego osiągi. Zadowolony z zakupu nabyłem kolejne 2 sztuki i zrobiłem raidO. MIODZIO, odczyt 360MB/s czyli wykorzystuje pełną szybkość złącza SATA2(nie ma sensu podpinać go pod sata 3 bo i tak nawet raid0 ledwo osiąga połowę przepustowości tego złącza a że na płycie głównej mam tylko 2 sata 3 a jedno zajmuje dysk ssd toteż podpiąłem dyski pod sata 2).Jeżeli ktoś zastanawia się jeszcze nad zakupem to polecam.
jeszcze

22.2.2015

Trafił mi się egzemplarz, który buczał. Potrafił wprawić ciężką obudowę w wibracje, przez co strasznie mnie to irytowało. Poradziłem sobie z tym, instalując dysk na spodzie obudowy, za pomocą konstrukcji z gąbki i pianki. Od tamtego czasu, dysk jest absolutnie niesłyszalny. Dodatkowo, nie trapi go tak zwane chrobotanie (często znane z produktów Seagate). Temperatury są bardzo niskie... jeśli ma się dobrze wentylowaną obudowę, u mnie przed dyskiem umieszczony jest wentylator 120mm i puszczony na 7V (około 700 obr./min.). Na ogół jestem raczej zadowolony z wydajności, chociaż jednak zdecydowanie marzy mi się SSD. Podsumowując, skoro poradziłem sobie z głośnością tego dysku,obecnie dla mnie najważniejsze jest aby ten dysk był bezawaryjny. Póki co, mam go rok czasu i wszystko jest w porządku. Polecam.
jeszcze

Dysk poszedl w zastepstwo dysku WD Black Caviar 1TB 9 letni ktory stopniowo od miesiaca zaczal padac - bledy C5 i C6 czyli ulegl zuzyciu material magnetyczny. Nowy WD Blue 2TB po pierwszych testach okazal sie szybszyod mocniejszego dziadka, strumien odczytu i zapisu dobijal do 138MB/s czyli o 30MB/s szybciej niz stary dysk, Caviar Black okazal sie szybszy w czasie dostepu do danych tylko o 1ms, czyli 13ms nowego do 12ms starego. Pierwsza proba przegrania 900GB przebiegla bez problemu, co zaskoczylito cichsza praca dysku oraz niższa temperatura pracy o 4'C, stary mial podczas kopipwania 31'C a nowy 27'C.Profilaktyczny odczyt SMART-u po przegraniu danych i tescie powierzchni po 26h pracy tylko potwierdzil brak bledow i poprawna prace nowego dysku.
jeszcze

8.1.2016

Jestem pozytywnie zaskoczony szybkoscią działania dysku. Spodziewałem się kaszany, i przed zakupem zastanawiałem się czy nie kupić SSD w tej samej cenie ale prędkości są w zakresie 170-100MB/s co po przesiadce z HDD 320GB jeszcze na ATA jest jak porównywanie nieba a ziemii. System wczytuje się o wiele szybciej, i pewnie dołożę drugą sztukę do RAID. Dysk prawidłowo zamontowany pracuje cicho - o wiele ciszej niż stare dyski Seagate (mniej więcej o 1/3 ciszej) a mam porównanie bo w komputerze pracują w sumie trzy HDD. Uważam że jeśli ktoś nie chce się kisić na SSD małej pojemności, ani liczyć każdego zużytego GB na SSD to takie rozwiązanie jest najlepsze.W dodatku dysk w czasie pracy nie przekracza 31*C co jest najlepszym wynikiem z całej trójki.
jeszcze

30.3.2013

Miałem starego Samsunga 160GB z SATA I, płyta główna z SATA II.Musiałem go wymienić, bo miał zbyt małą pojemność, skrzypiał i nie przechodził pozytywnie testów HDInspector.Zgodne z http://wdc-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/7090/related/1/session/L2F2LzEvdGltZS8xMzY0NTgxODU0L3NpZC81VUVVdW9tbA==przygotowałem nowy dysk (zworka) do płyty głównej.Podłączyłem obydwa dyski z płyta główną i zainstalowałem http://support.wdc.com/product/downloaddetail.asp?swid=119&wdc_lang=plNastępnie sklonowałem stary dysk poprzez pobrany od WD - Acronis True Image WD Edition, odłączyłem stary, a na jego miejsce włożyłem nowy.Teraz super śmiga: szybko i cicho.

26.2.2014

Używam Dysk Western Digital Caviar Blue 3.5''1TB (WD10EZEX)zbyt krótko żeby wystawić obiektywną ocenę a poza tym nie mam zbyt dużej wiedzy na temat komputerów więc przeważnie z podpowiedziami kolegi potrafię przebudować swój komputer i jak na razie od ok. 10 lat bez błędów.I wydaje mi się, że też tym razem był to słuszny krok do rozbudowy komputera bo dysk pracuje w mojej ocenie rewelacyjnie szybko i cicho. Moje dane ok. 100GB przenosiłem ze starego dysku na nowy 20min. a teraz otwieranie i przeglądanie nawet dużych plików np. zdjęć lub skanów to jest błyskawica. Uwaga! robiłem pełne formatowanie nowego dysku.REWELACYJNY DYSK.DOBRA DECYZJA.

21.1.2022

Tani a niezawodny - miałem zainstalowane dodatkowo 3 dyski do przechowywania danych: ten, hitachi i seagate (zakupione i używane w tym samym czasie):hitachi padł po 2 latach (brak kontaktu z dyskiem - wymieniony na seagate) a seagate po 5 latach (coraz głośniejsze stuki zwiastowały koniec - wymieniony na WD). WD nie był jeszcze wymieniany ( pracuje ponad 7 lat) mimo że był bardziej obciążony (był najtańszy z nich więc służył jako obszar roboczy dla projektów). Niedawno padł drugi seagate (ten który zastąpił hitachi) i o również został wymieniony na WD - czyli teraz mam 3 dyski WD i póki co działają bez problemowo.

24.6.2016

Cóż, produkt polecany praktycznie przez wszystkie strony ze względu na dobry stosunek cena/jakość. Nie mam większych zastrzeżeń, głośność standardowa jak na HDD, choć pod obciążeniem jest słyszalny (ale zazwyczaj jest on zagłuszany przez grafikę).Mimo to nie jest to dysk bez wad, przede wszystkim przy obecności 2 HDD (posiadam starą barracudę) w momencie, gdy pracuję na Windowsie zainstalowanym na Seagate WD ANI RAZU nie przeszedł w tryb uśpienia. W sytuacji odwrotnej Seagate poprawnie się usypia. Z tego, co czytam na internecie nie jestem odosobnionym przypadkiem, jeśli chodzi o problem z uśpieniem Caviara Blue.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności