logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Noctua NH-D14. Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Noctua NH-D14.

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Noctua NH-D14 liczba opinii klientów wynosi 96, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 4, a średnia ocena to 4.9.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 15, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 55, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 23, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 3, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem NH-D14 i w końcu mogę podzielić się wrażeniami z użytkowania. A więc. Bez wątpienia jest to cooler duży. Aby zmieścił się w pozycji horyzontalnej, jedynej możliwej przy mojej konfiguracji, w obudowie CM Gladiator 600 trzeba było wyjąć 140 mm wentyl, zamontowany fabrycznie w "dachu". Brakowało bowiem 1-2 mm. Jeśli chodzi o temperatury, sytuacja wygląda następująco. Boxowy cooler Intela ze standardową badziewską pastą, zapewniał mojemu Pentium D 925 od 49-52'C w idle do 58-60'C w stresie [1h OCCT - medium data pack]. Po przesmarowaniu pastą Noctua NT-H1, był w stanie schłodzić go do 43-45'C w idle i 54-55'C w stresie. Wciąż dużo, tym bardziej,że hałasował przy tym jak odkurzacz. Po zmianie na Noctuę mój komputer ogarnęła błoga cisza. W trybie U.L.N.A NH-D14 schładza procesor do 31'C w idle i 34-35'C przy obciążeniu [także 1h OCCT]. We wszystkich w/w przypadkach procesor taktowany był zegarem 3.0GHz. Po podkręceniu do 3.4GHz [FSB 227MHz x15, która to stanowi granicę dla mojego mobo ASRock 4CoreDual-VSTA] temperatura w idle wynosi tylko 1 stopień więcej, czyli 32'C, podczas gdy w stresie jest taka sama. Producentowi należy się pochwała za... No właśnie. Za wszystko. Począwszy od pudełka na którym to umieszczone zostały wszelkie dane techniczne, przez ilość dodatków, sposób ich zapakowania [osobno w woreczkach dla Intela, AMD i reszty części], instrukcję obsługi [także osobną], samą zapinkę, która stanowi klasę samą w sobie, na wzorowej jakości każdej części zestawu [z metalowym, samoprzylepnym logo producenta włącznie;)], na wyśmienitej wydajności kończąc. Podsumowując, mimo wysokiej, odstraszającej potencjalnych nabywców ceny jest to bez wątpienia najwydajniejszy cooler, z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia i w ogóle jest chyba najwydajniejszym chłodzeniem powietrznym na rynku. Szczerze polecam zarówno sam produkt jak i salon Komputronika we Włocławku [Galeria Wzorcownia]. Pozdrawiam.
jeszcze

Noctua NH-D14 - można uznać prawie za próg wydajności przy chłodzeniu powietrzem pózniej tylko wodne.Same wentylatory które nie są tanie pracują z pełną kulturą i są ciche przy max obratach!!! natomiast 2 wieżowce + na każdy z nich 6 rurek heat-pipe powoduje bdb.chłodzenie naszego procesora uzyskując tym niskie temperatury.Pasta termoprzewodząca NT-H1 równierz jest bdb. Montaż przebiega bez problemowo,jeśli chodzi o miejsce dla tego kolosa to fakt musimy sie zorientować czy wejdzie do naszej obudowy,wymiary są podawane więc z tym nie ma problemów.Odnośnie temp. podam że róznice są naprawde spore !! w moim przypadku jest to różnica 20st.gdy bym katował procesor na starym chłodzeniu do konca to była by z pewnoscią temp.80st.i ta róznica była by większa między starym a nowym czyli 25-30st. Przy pozostałych testach róznica temperatur przy chłodzeniu starym/nowym wynosi 20-30st. Jest to dużo zwarzywszy na to jaki procesor posiadamy 4 jaka czy 2 i na jakim poziomie OC,w moim przypadku ten pierwszy po oc. Kalkulując pozostałe chłodzenia na rynku bez/lub z wentylatorami np.Prolimatech Mega Shadow to Noctua NH-D14 na dzień dzisiejszy jest bezkonkurencyjna,UWAGA-jesli ktoś posiada chłodzenie typu Prolimatech Mega Shadow itp. to nie ma sensu na przesiadke z powodu 8st.róznic.Na koniec gorąco polecam NH-D14 - porządna firma i 6 lat gwary. Polecam jeszcze Noctua NH-U12P
jeszcze

Po dwóch tygodniach użytkowania tego kolosa muszę przyznać, że wart jest swojej ceny. dzięki niemu poznałem granice możliwości swojego mobasa:) W CM 690 (szerokość 21cm) mieści się idealnie, nawet z zamontowanymi wiatrakami u góry. Montaż pod s.775 bardzo prosty ( w dwóch pozycjach), a pod AM2 banalny (dla mnie może tak, grzebie dość często w kompie). W przypadku mobasów intelowskich, jeżeli od socketu do najbliższego banku ramu masz powyżej 4cm można zamontować chłodzenie na pamiątki (bez potrzeby zdejmowania drugiego wiatraka w D14 - np GA-EP35C-DES3R). Jeśli chodzi o mobasy AM2/2+/3 większość ma banki pamięci bardzo blisko socketu, tylko nisko profilowane pamiątki można upchnąć np.na GA-MA770-UD3 rev2.0 z Goodramy GR800D264L6/2G mam jakieś 0.5-0.7cm luzu. Pasta dołączona do zestawu pierwsza klasa w porównaniu ze zwykłą to dodatkowe ok. 15stopni różnicy w testach OCCT. Jedynym minusem wg mnie jest ten klucz dołączony do zestawu...w przypadku montażu na s.775/1156/1366 jednak polecałbym użycie zwykłego śrubokręta (rozmiar tego klucza jest zbyt mały do śrubek dołączonych do Intel Set i można gwint niechcący uszkodzić).
jeszcze

Kupiłem to chłodzenie wraz z premierą lub może z miesiąc później do procesora AMD FX 8120 8 rdzeni odblokowany mnożnik, TDP 125W (1 wersja więcej prądu bierze co wpływa na wyższe temperatury) wersja z T 95W pojawiła się dużo póżniej. W każdym razie nawet ten bardziej nagrzewający się proc. standardowo taktowany 3.1GHz ustawiłem sobie już dawno temu na 4GHz troszkę podniosłem napięcie i działa bardzo stabilnie i o dziwo jakoś zabardzo się nie przegrzewa. O ile dobrze pamiętam maxymalnie w miare stabilnie pracował nawet na 4.5GHz ale przy obciążeniu co jakiś czas system potrafił się zresetować. Przy 4GHz wszystko działa bez zarzutów stabilnie temp. przy obciążonym CPU po 4 godzinach około 52-55'C.Max co dało mi się wyciągnąć z połączenia tego chłodzenia i procka to 4.2GHz temp w obciążeniu około 58'C. Skupiacja się na tym zestawie chłodzenia to jest to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy zestaw do chłodzenia powietrzem no i pamiętajmy że pasuje na pardzo wiele podstawek pod różne procesory co też jest bardzo ważne. Jak dla mnie a już 20lat siedzę w temacie komputerów PC. Super chłodzenie. Gorąco PLEMECAM!
jeszcze

13.10.2016

Chłodzenie jest bardzo duże, ale pamięci nawet z radiatorami wchodzą pod nie bez problemu. Z montażem nie było żadnego problemu, dobra pasta termiczna w zestawie.Noctua to Mercedes wśród coolerów, co widać już po takich szczegółach jak opakowanie, akcesoria, instrukcja czy tabele zgodności z płytami i pamięciami na stronie internetowej. Najważniejsze jednak, że w kategorii łącznej wydajności, ciszy i trwałości po prostu nie ma konkurencji. W starym komputerze inna Noctua działa 8 lat bez problemu czy zaglądania nawet. Pół punktu odejmuję za to, że jednak ją słyszę (na niższych obrotach) bo komputer był składany pod kątem ciszy i brak regulacji obrotów poza przejściówkami (co ma nowszy/droższy model).Zaznaczam, że pracuję w nocy w bezgłośnym otoczeniu poza wiatrakiem zasilacza i wyciszonej obudowy chodzącymi na bardzo niskich obrotach i to tylko cichy szum, można spokojnie obok spać :)Oczywiście Mercedesy kosztują, ale warto zainwestować i mieć spokój na wiele lat (6 lat gwarancji, w czasie której za darmo doślą zapinkę na nowy rozstaw otworów jeśli takowa się pojawi i się o to poprosi!).
jeszcze

Firma Noctua mówi samo za siebie. Posiadam wiatraczki 92mm i 120mm zamontowane na obudowie są ciche, sprawne i świetnie wykonane. Nie inaczej jest w przypadku tego chłodzenie. Rurki przechodzące przez 2 olbrzymie radiatory z blaszek chłodzone przez 2 wiatraki noctua. Cisza i chłodzenie w jednym. Temperatura procka spadła z 40 do średniej około 20-25. Jedyną wadą tego chłodzenia jest jego wielkość ale jeśli potrzebujecie wydać 300 zł na radiator oznacza że macie już odpowiednią obudowę. Montaż bardzo prosty i intuicyjn, nie miałem żadnego problemu. Jest możliwośc zmiany kabelków zasilania by zmniejszyć napięcie by wiatrak chodził wolniej a co za tym idziej ciszej.Zalety: - Cisza - Wielki radiator chłodzony 2 wiatrakami noctua zapewnia niesamowite chłodzenie procka - Możliwość przełączenia kabelków by zmniejszyć napięcie i fizycznie zmniejszyć obroty czyli jeszcze cichsze działanie. - wysoka jakośc wykonania - łatwy montaż Wady: - wielkość (trzeba wziąć pod uwagę że tylko zmieści się do największych obudow)
jeszcze

Chłodzenie ekstra, w normalnej pracy net, gadu programy 22-25 stopni, przy grach nie przekracza 50stopni,na prawde ciche, pasta w zestawie, chodzi bezawaryjnie 3 tydzien na nowym sprzecie, na Win 7 Ulti 64bit, zestaw płyta MSI 990FXA-GD80 , chłodzenie procka Noctua NH-D14 , dysk WD 640GB SATA + zewnetrzny usb WD 2TB , zasilacz ColerMaster 850W , pamieć Kingstone Genesis 4x4GB 1600MHz w sumie 16GB ramu , procek Phenom II 1100T Black Edition, grafika Radeon 4850 ktory juz troche ma bo działał mi na starym sprzecie, ale ciagnie na tym nowym wszystko na full detalach,czasem troche przychaczy, obudowa Thermaltake VG4000, i zero scinki, czasem tardy cos poharczy, ale zestaw moj rewelka.a to chlodzenie polecem, nie moglem sie zdecydowac, ale po opiniach i recenzjach w koncu wybrałem i dobrze, fakt troche kosztuje, ale to jakość , POLECAM !!!
jeszcze

Cooler jest ewidentnie wart swojej ceny. Mój CPU ( stary athlon x2 5200 ) w iddlu utrzymuje temperature 28-32 stopnie, w stresie nie przekracza 41 stopni [ mierzone programem core temp ]. Kultura pracy wentylatorka bardzo wysoka - cichy do tego bardzo dobrze pochłania ciepło z wnętrza obudowy. Pomimo usunięcia 2 fanów z bocznej części obudowy, temperatura wewnątrz spadła o około 8 stopni. Zainteresowanym polecam dokładnie sprawdzic wymiary coolera, bo jest olbrzymi, mimo że na zdjęciach wydaje się miec wymiary standardowe. Kształt radiatorów doskonale zgrywa się z podzespołami płyty głównej - boczna część jest wcięta na tyle, że nie koliduje ze standardowych rozmiarów silent pipe'ów a z drugiej strony sięga nieco ponad kości RAMu.W przypadku kosci corsaira z nacinanymi radiatorami może być kłopot. Pozdrawiam!
jeszcze

Radiator najlepszy ze wszystkich tak myślę:) Intel Core i5-2500K /3.3GH Asus P8Z77-V Deluxe Pamięc 16 gb Kingston Całość działa u mnie od wczoraj:) Radiator trochę głośny na max obrotach ! Płyta Asus P8Z77-V Deluxe nie wykrywa u mnie wentylatorów Noctua ! Podłączyłem 2 wentylatory do 1 przejściówki następnie każdy osobno i dalej nie mogę regulawać obrotów ! Pobawię się z przejściówka która zmiejsza obroty do około 900 z 1300 Jak na razie wrażenie doskonałe !!! Procek 4600 ghz 1.32v Temperatura? 30 stopni Windows max koło 60 w teście ! Więc rewelacja:) Zobaczę 4.8 ghz na 1.35v/1/38v ciekawe jakie temperatury PS.Nie patrze na testy coolerów tak dokładnie ! Oni robią testy prawie zawsze przy otwartej obudowie !Temperatura wtedy mniejsza koło 8-10 stopni SAM TO PRZETESTOWAŁEM:)
jeszcze

Płyta asusa sabertooth 990fx, na niej procek fx8150, a na procku to ''Cudo''. Turbo core wyłączone w biosie ,mnożnik x20.5 i 4.100 Mhz na wszystkich rdzeniach bez podnoszenia napięcia cool&quiet włączony. Temperatury procka w stanie spoczynku 28 stopni. W teście OCCT 47 stopni i ani stopnia więcej. W porównaniu z Ninją 2 rev b w spoczynku nie ma różnicy, ale pod obciążeniem masakruje Ninje prawie 12 stopniami.Montaż tego "Cuda" na sockecie am3+ bezproblemowy, płyty głównej nie trzeba wyjmować. Za tą cenę wentylatory powinny być z wtyczkami cztero pinowymi co umożliwia regulowanie obrotów w zależności od obciążęnia procesora, taka mała aluzja do tych wentylatorów.

1.9.2016

Mieści się do obudowy Zalman Z3. Aktualnie na procesorze i5-3570K podkręconym z 3.4GHz do 4,5GHz. Temperatura w idle ~37st.C, natomiast w stresie najwyższa zarejestrowana to 71st.C, z czego utrzymuje się zazwyczaj ~68st.C. Spodziewałem się, że to chłodzenie będzie bardzo głośne, tymczasem wcale go nie słyszę, nie mówiąc już o BOX'owym z i5 który wył niemiłosiernie. Miałem również obawy co do ram (Kingston HyperX Savage na płycie ASRock Z77 Extreme4), jednak spokojnie się zmieściły, jest przestrzeń, aczkolwiek nie wystarczająca by móc swobodnie wmontować nową kość lub wyjąć aktualnie wsadzoną - do tej czynności już musimy zdejmować chłodzenie ;d

Nie pozostaje nic innego jak dać najwyższą możliwą ocenę... Po uruchomieniu komputera i5-2500K startuje z temp. ok. 20 stopni i po chwili dochodzi do 25-28 i w idle tyle się utrzymuje. W stresie nie chce przekroczyć 35 stopni. Zaletą jest także dołączona pasta, która jest równie rewelacyjna. Faktycznie zestaw jest ogromny, więc trzeba mieć odpowiednią obudowę. Również trzeba uważać z pamięciami, gdyż przy tych modelach z większymi radiatorami może zaistnieć konieczność zdemontowania jednego wentylatora z chłodzenia procesora. Podsumowując, jeśli Cię stać na ten zestaw - bierz bez zastanowienia...

Zakupilem procesor z seri amd 8150 8 rdzeniowy, z karta geforce GTX680 i zasilaczem 850 W . Przy grach komputer strasznie chuczal. Okazalo sie ze mialem ponad 90 stopni procek i ponad 7000 obrotow wiatrak . Przesiadka na tego potwora to niesamowity zakup, tego mi bylo trzeba. Komputer nie slyszalny nawet w grach jak Tomb Raider 2013 , Battlefield 3 czy Crysis 3. Full detale i temepratura nie przekracza 50 stopni w obciazeniu. Radze zmiezyc sobie przed kupieniem bo mi sie zmiescil na milimetry choc myslalem ze bede mial jeszcze troche miejsca :D. Jak najbardziej polecam i sklep i produkt. 10/10

9.4.2015

Chłodzenie bez porównania do boxowego coolera: przy renderowaniu filmu temperatura nie przekroczyła nigdy 60 st.C (Intelowe chłodzenie po minucie uruchamiało alarm 90st.C z biosu) - praca na 100% obciążone 4 rdzenie w i7 4790k.Dla lepszego komfortu pracy wymieniłem wentylator 120mm na cichszy Alpenfohn z PWM. Oba fany wpięte pod gniazda CPU FAN i CPU OPT. Trochę kasy to kosztuje, ale mam święty spokój. Może też zachce mi się kiedyś podkręcać procesor (jeśli będzie trzeba).No i ma niklowane heatpipe'y oraz w miarę gładką podstawkę (nie będą korodować jak miedziane). Wygodny i solidny montaż.

Chlodzenie potega. Cichy, wydajny, dobrze zrobiony prosty montaz, pasta w zestawie nawet srubokret jest. Na i7 3770k @ 4000 temp po kilkugodzinnym graniu w BF4, ARMA3, THE CREW, miedzy 45C-50C zalezy od rdzenia (temp w pomieszczeniu ok 21C, buda TT MK1, ustawienia gier HD + HIGH/ULTRA). Na plycie ASROCK Z77 EX6 mozna regulowac obroty oprogramowaniem do plyty. Przy pamieciach G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz zostaje jeszcze 0,5 cm luzu, ogolnie mozna podniesc mocowanie wiatraka i bedzie wiecej. Polecam mimo ceny.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności