logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Noctua NH-D15. Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Noctua NH-D15.

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Noctua NH-D15 liczba opinii klientów wynosi 325, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 5, a średnia ocena to 4.9.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 10, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 25, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 34, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 231, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 25, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

25.4.2021

Dotychczasowe chłodzenie się nie wyrabiało. Zrobiłem długi i dokładny przegląd tego co jest oferowane i postawiłem na chłodzenie od dawna obecne na rynku.Znałem sposób w jaki jest zapakowane, wiedziałem jak jest wykonane, to wszystko z przeglądu różnych chłodzeń, dlatego tu mnie nic nie zaskoczyło.Posiadam sporawą obudowę Fractal Design Define R5, ale nawet w niej musiałem się trochę nagimnastykować przy montażu Noctua. Chłodzenie jest ogromne. W obudowie albo się podłączy górne zasilanie procesora i dopiero zamontuje kolumnę chłodzenia, albo nie da się rady wpiąć tego zasilania.Chłodzenie nie robi choinki z wnętrza komputera, całe szczęście.Może dziwić kolorystyka lecz prawdę powiedziawszy to komputer jest dla mnie do pracy,a nie do oglądania. Ma być solidnie i bezproblemowo.Mocowanie samej wieży proste i nie nastręcza większych trudności poza samymi gabarytami. Wentylatory mocuje się bardzo łatwo.Pierwszy slot PCIe jest raczej nie do wykorzystania.Pierwsze pomiary w spoczynku nie rozczarowywały, ale też nie były jakieś spektakularne. Temperatura ok. 5 st. C niższa w stosunku do poprzedniego chłodzenia. Dopiero włączenie renderowania i wówczas pomiar temperatury dał obraz możliwości Noctua. Chwilowe najwyższe odnotowane przez HWINFO temperatury jednego z rdzeni to 87 st. C. Stale utrzymywała się temperatura to 74 do 75 st. C. W stosunku do poprzedniego chłodzenia to jest różnica ok. 16 st. C. To naprawdę dużo. W obu przypadkach stosowałem tę samą pastę Thermal Grizzly Kryonaut.Co może istotne to w przypadku Noctua słychać jest przy obciążeniu procesora 100% tylko szum powietrza, a nie hałas z wentylatora.
jeszcze

13.12.2019

Opinia dotyczy CZARNEJ WERSJI (obecnie niedostępnej w sklepie).Przyznam że miałem obawy odnośnie wagi i rozmiarów chłodzenia, ale kupiłem. Moja płyta główna to X470 Gaming Pro Carbon AC od MSI, chłodzenie nie zasłania slotu PCIe, ale jego front jest na równi z kościami pamięci, co owocuje niestety montażem wentylatora mocno wystającego od góry chłodzenia - ustawienie jak na zdjęciu jest niemożliwe, chyba że kompletnie bez kości RAM. Temperatury są rewelacyjne, procesor (Ryzen 7 2700X) ma w spoczynku 30 stopni, gdzie przy Arctic Freezer 33 Esport Edition miał 40-50. Dodatkowo chłodzenie jest niesłyszalne do osiągnięcia 60-65% obrotów na wentylatorach. Jak widać odjąłem jedną gwiazdkę przy produkcie idealnym - o co mi chodzi?O to, że niestety komputer zaczął na następny dzień wpadać w bootloopa, nie dochodził nawet do POSTa, po prostu włączał się i wyłączał sam, dopóki nie wyłączyło się zasilacza (tu wskazówka dla innych nabywców w takim wypadku). Myślałem, że płytę wykrzywiło i ścieżki przerywają, poprawiłem wentylator na froncie (bo trochę krzywił kość pamięci) i dalej to samo, prime95, maks temperatura 58 stopni (!!!!) i nic, pamięci dobre. Okazało się, że płyta wariowała od dołączonego do zestawu ROZGAŁĘŹNIKA. Oba wentylatory chciałem mieć pod jedną wtyczką CPU_FAN1, ale ostatecznie skończyło się, że jest CPU_FAN1 i SYS_FAN1 i wszystko śmiga jak należy. Środkowy wentylator wcisnąłem nieco głębiej, by dodatkowo odbierał ciepło z pamięci RAM i wszystko gra... prawie. Wyjęcie karty graficznej (GTX 1080TI Gaming X Trio) graniczy z cudem. Pomiędzy chłodzeniem a kartą graficzną jest szczelina na 0,7 cm.
jeszcze

10.10.2015

Krótko i na temat:najlepsze chłodzenie powietrzne jakie stworzono. Bardzo wysoka jakość i niesamowite osiągi. Wersja opracowana z myślą o wysokoprofilowych pamięciach (wyciety radiator).Tu uwaga: nominalna wysokość chłodzenia to 165mm. W przypadku gdy masz zamontowane pamięci wysokoprofilowe (z wysokimi radiatorami), pamięć zmiści się spokojnie w podcięciu radiatora ale prblem może sie pojawić gdy bedziesz chciał zamontowac drugi wiatrak (w zestawie) na radiatorze. Są trzy sposoby:1. nie montować go wcale - nie ma takiego przymusu, gdyż potwierdzona różnica w temperaturach (miedzy zestawem z jednym, środkowym wiatrakiem, a zestawem z zamontowanym dodatkowym wiatrakiem) to 2 stopnie C.2.sposób: montaż wiatraka od strony pamięci ale kilka mm wyżej. Wiatrak wystaje ponad radiator - uwaga: wys. takiego zestawu to ok. 172mm3. wiatrak montuje się na radiatorze od strony wyjść płyty głównej, tuż przy wiatraku tylnym obudowy, jako odciągający ciepłe powietrze z radiatora i podający je bezpośrednio na wiatrak tylny obudowy - różnica w temperaturach żadna, a mam wrażenie że ciepłe powietrze z radiatora szybciej opuszcza obudowę.Jeden z moich najlepszych zakupów.Konfiguracja w jakiej śmiga:i7 4790K + Noctua NH-D15, Gigabyte z97x Gaming 3, 2x8GB G.Skill TridentX, Gigabyte R9 270X Windforce, SSD 256 GB ADATA + 3 inne dyski talerzowe (2 w RAID MIRROR), Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W, Obudowa Cooler Master 690 III, wiatraki dod. SilentiumPC.
jeszcze

Jako, że często używam mikrofonu przy swoim stanowisku to zależało mi na ciszy, a jednocześnie na dobrym chłodzeniu. Wybrałam Noctua ze względu na dobre opinie znajomych. Gabaryt trochę mnie zaskoczył, wydawał się ogromny. Ku mojemu zaskoczeniu jest BARDZO cichy. Mocowanie?-Bezproblemowo i szybko. Temperatury w porządku. Kompatybilny z procesorem i7-8700K, płytą główną Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem Noctua NH-D15 to polecam sprawdzić czy będzie kompatybilny z Twoją płytą główną. Zdarza się, że chłodzenie może nachodzić na jedną kostkę pamięci ram. Sprzęt bez żadnych ,,bajerów", niecodzienny kolor chłodzenia i nie byłam przekonana wiedząc, że kupuje obudowę z oknem.Ku mojemu zaskoczeniu bardzo ładnie się prezentuje w obudowie. Można puścić pasek led w górnej części obudowy, oświetlenie przejdzie na chłodzenie i ma się wrażenie, że chłodzenie jest np. w kolorze czerwonym, a nie brązowym. Jestem posiadaczką od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolona.
jeszcze

15.10.2014

Noctua NH-D15 wybrałem ze względu na dobre opinie moich znajomych co do innych produktów firmy Noctua oraz parametry pracy wentylatorów w NH-D15 (zależało mi na ciszy); Bardzo pozytywne wrażenie odniosłem na widok przemyślanego i solidnego sposobu zapakowania zestawu elementów składowych; Dość masywny radiator bez problemu zamontowałem na płycie MSI Z97 Sli Plus; Pełny zestaw: radiator+2 wentylatory, zajmuje bardzo! dużą przestrzeń nad płytą główną stąd przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na rozmiar kości RAM (radiator zachodzi nad gniazda i w moim przypadku musiałem zastosować kości "o niskim profilu") oraz innych elementów płyty głównej,które w otoczeniu procesora wystają ponad przeciętną wysokość; Podobnie nie bez znaczenia są też wymiary obudowy; W moim przypadku Noctua odpowiada za chłodzenie core i7 4790k i w obecnej chwili temperatura po ok godziny używania PC jest na poziomie 30-35C a wentylatory obracają się z prędkością ok 260-300 obrotów/s;
jeszcze

8.2.2016

Chłodzenie jest bardzo ciche i mega wydajne, bo u mnie na procku i5-4690 3,5 Ghz w obudowie BeQuiet Silent Base 800 z jednym wentylatorem założonym w środku chłodzenia Noctua NH-D15 i bez włączonych żadnych innych wentylatorów w obudowie, to na 90-100% obciążenia i obrotach na 50% mam 55-58C !, a jak dodatkowo założę wentylator na tyle obudowy Be Quiet Silent Wings 2 120mm PWM i go włączę też na 50%, to temp na procku wynosi wtedy 43-45C ! I to w wyciszanej i słabo przepuszczającej powietrze obudowie ! I przy tych ustawieniach jest w dodatku mega cicho w grach w FHD na ultra ! Także moim zdaniem nie ma sensu się pchać w chłodzenia wodne na procesor, bo w wodnym jak będzie jakiś wyciek płynu,to zaleje przynajmniej jedną część lub więcej zależy od awarii chłodzenia i będzie dana część/części do wymiany, także jak ktoś nie śpi na kasie, to nie polecam brać wodnego chłodzenia, bo jest większe ryzyko niestety ;(
jeszcze

Chłodzenie z najwyższej półki, wykonanie nr 1 na rynku, dodatki pierwsza klasa oprócz mocowania na LGA775, którego także nie można nigdzie dokupić, podobno daje je gratis firma Noktua, zapotrzebowanie wysłane poczekamy i zobaczymy ale na pewno będzie to długi proces, tutaj minus za brak narzędzi do lga775 na stanie sklepu. Co do chłodzenie wszystko pięknie, solidnie aż miło rozpakować. Polecam wszystkim, dodatkowo w komplecie SecuFirm2 11xxx które posiada również elementy do montażu na 2011, piękna sprawa. Brak lga775 można jeszcze przeboleć gdyby była chociaż możliwość dokupienia a takiej nie ma. Mało osób zakupuje chłodzenie droższe od całej platformy 775 ale jak akurat do takich należę a zestaw narzędzi musiałem domówić przez eBAy ze USA,proces zamówienie przez firmę Noktua będzie pewnie trwał miesiąc. Ogólnie wszystko ok, trzeba dokładnie czytać jak się kupuje :)
jeszcze

Chłodzenie powietrzne Noctua NH-D15 jest świetne - w swojej klasie nie ma konkurencji. Działa bardzo dobrze - w przypadku i7 8086K temperatury znacznie spadają i procesor się tak nie grzeje. Mimo sporej mocy chłodzącej jest bardzo cichce i jedyne co słychać to przepływ powietrza. Należy jednak pamiętać, iż chłodzenie to ma bardzo duże wymiary przez co istotny jest dobór odpowiednio dużej obudowy ale także płyty głównej, gdyż Noctua potrzebuje sporo miejsce dookoła i nad procesorem (z uwagi na dość wysokie kości RAM musiałem podnieść jeden z wentylatorów w tym coolerze o kilka milimetrów, gdyż sloty na RAM były dość blisko procesora). Jednakże z uwagi na możliwości montażu nie było to problemem.Samo wykonanie i sposób montażu należy ocenić na celujący - haczyki mocujące nie wypadają a zaczepić je można na każdej wysokości radiatora. Bardzo udany zakup.
jeszcze

15.7.2015

Cooler bardzo wydajny. Test na procku i5-3570K pod maksymalnym obciążeniem przez 5 minut (wystarczy do stabilizacji temperatury) daje temperaturą o 23 stopnie lepszą niż box.Podczas minimalnego obciążenia (praca z przeglądarką) przy temperaturze otoczenia ~27 stopni utrzymuje temperaturę procka na poziomie ok. 46 stopni przy zupełnie wyłączonych wiatrakach na coolerze, co daje możliwość chłodzenia pasywnego dla amatorów ciszy. Założyłem dołączone do coolera reduktory napięcia na wiatraki i nawet przy maksymalnym obciążeniu procesor nie grzeje się powyżej 65 stopni (bez OC).Przed montażem bałem się, że waga 1.2kg będzie problemem z moją raczej tanią płytą. Po zamocowaniu jestem zupełnie spokojny - dołączony backplate,który mocuje się na istniejącym backplacie mobo i całe mocowanie są tak solidne, że nie widać żadnego odchylenia od poziomu.
jeszcze

19.12.2021

Krótko i zwięźle:Nie ma lepszego powietrznego chłodzenia niż to.Jestem heavy CPU user'em i miałem już spore nieprzyjemności z AIO (wodne chłodzenie zamknięte) w przeszłości. Dlatego też szukałem i sprawdzałem kilka równie sporych tower'ków - Deepcool Assassin 3, Be Quiet! Dark Rock Pro 4 czy Scythe Fuma 2 etc. Lecz nie dorównały Noctua'le w testach.Bardzo cicha i wydajna powietrzna bestia. BARDZO łatwa w montażu. Dość wysoka, moje ramy (G.Skill Rippjaws V) zmieściły się z przesunięciem wiatraka tylko o 2-3 finy.W pudełku, dodatkowo do narzędzi montażowych, jest ich pasta, splitter i tzw. lower noise adapter'y,czyli przedłużki zmniejszające jeszcze bardziej szum wiatraków poprzez redukcje ilości ich obrotów (i bez tego cooler jest praktycznie niesłyszalny).Klasyk dla ludzi w temacie.Gorąco polecam
jeszcze

Zakup błyskawiczny, bez problemów :-) Samo chłodzenie - OGROMNE! Opakowanie nie mniejsze ma gabaryty - wielgachny karton :-D Noctua działa na mobo Asusa Z370 TUF Pro, RAM Corsair Vengeance Low Profile i chłodzi Core i7 8700K (na stock'u). Mocowanie bez zastrzeżeń, temperatury w porządku (idle - ok. 35-40'C, stress około 2x więcej niż idle) - jak na razie na niewysokich prędkościach obrotowych obydwu wentylatorów. Całość siedzi w wiekowej obudowie Chieftec'a Big-Tower - na wysokość mieści się ten schładzacz z zapasem kilku mm = jest OK. OGROMNY plus za wydajność i tak istotną dla mnie CISZĘ. Mimo niemałej ceny - produkt warty zakupu. Pewnikiem Dark Rock Pro w ostatniej rewizji będzie nie mniej skuteczny i także podobnie cichy,ale wolałem nie ryzykować i skorzystałem ze sprawdzonego rozwiązania.
jeszcze

19.7.2016

Jakiś czas się wahałem czy wydać takie pieniądze (uważam, że większość oferty rozmaitych producentów jest dziś wyceniana absurdalnie), ale ostatecznie nie było innego wyjścia żeby osiągnąć taką wydajność chłodzenia. Potwierdzam to z pełnym przekonaniem. Po dłuższym użytkowaniu starego Fortisa (SilentumPC) temperatury na i5 2500k @4.8GHZ vCore 1,344v spadły o dobre 10 stopni C! (wcześniej w Prime blend test miewałem 76-77 przy temp. ot. 21-22C, teraz w tych samych warunkach jest max. 66 C!). Podobnie jak inny kupujący mogę tez potwierdzić, że powierzchnia styku jest wyoblona!! (postawiony na idealnie płaskiej powierzchni, radiator wyraźnie daje się "huśtać"). Tyle, że co z tego,skoro działa lepiej od chyba każdego innego chłodzenia powietrznego na rynku ;-)
jeszcze

11.6.2017

Chłodzenie jest bardzo dobre ale jedną gwiazdkę zabieram za wygórowaną cenę. W porównaniu do Fortis 3 1425 v2 na stokowych zegarach bez obciążenia niczym się nie różni !Może tylko tym że Fortis minimalną liczbę obrotów wentylatora ma 500 a noctua 300. Dopiero po OC widać większą wydajność w porównaniu do Fortis 3. Core i7 7700K przy 4x4,5GHz po 4 minutach w OCCT temperatury powyżej 90C na rdzeniach (test przerwany) przy Noctua 4 x 4,7GHz temperatury poniżej 90C i test nadal działa. Cena Fortis 150 zł cena noctua 370 zł. Jeżeli ktoś chce maksymalnej wydajności zapłaci więcej jeżeli ktoś nie katuje procesora fortis w zupełności mu wystarczy.I tak podejrzewam że wina tak dużych temperatur to "glut" umieszczony pod IHSem intela.
jeszcze

18.1.2016

Bardzo ciche i wydajne chłodzenie, dla kogoś kto lubi ciszę, lub dla kogoś kto nie chce bawić się w chłodzenie wodne, no i oczywiście dla entuzjastów podkręcania. Duże gabaryty utrudniały mi montaż w obudowie SilentiumPC Brutus M25 Pure Black na konfiguracji ASRock Extreme3 + AMD FX, głównie chodzi o zapięcie wentylatorów gdy płyta jest zamontowana (do zapięć wentylatorów musiałem zawiązać sznurek/drucik/przewodzik i nimi zaciągnąć zaczepy na radiator), jeśli montujemy płytę z już zamontowanym chłodzeniem do obudowy, to jest łatwiej. Temperatura w stresie (niepodkręcony i zamknięta obudowa AMD FX-8350) spadła o 13-14 stopni i kształtuje się w okolicy 55 max 56 stopni.Najważniejsze że jest CICHO i CPU ma chłodniej !!!
jeszcze

23.11.2020

Duże, bardzo duże chłodzenie, którego wydajność jest jak rozmiar, a głośność wręcz przeciwnie. RAM spokojnie mieści się pod wieżą, gorzej z wentylatorem, ale można go przesunąć jeśli tylko ma się miejsce w obudowie (u mnie został 1 mm do szkła bocznego, ale się zmieściło).Z R5 5600x chodzi cicho i na około 55 C przy pełnym obciążeniu a nie osiąga pełnych obrotów.Jedyny minus to siła jaką należy użyć przy montażu - pierwszy raz jest to przerażające, bo śrubki na sprężynie nie sięgają otworów i trzeba je mocno docisnąć śrubokrętem w kierunku MOBO. Całe szczęście nic się nie stało i wszystko działa.Polecam za opłacalność, lepszą niż spora część AiO!

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności