logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie SilentiumPC Fortis HE1225. Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu SilentiumPC Fortis HE1225.

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu SilentiumPC Fortis HE1225 liczba opinii klientów wynosi 200, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 4, a średnia ocena to 4.7.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 63, a średni wynik to 4.6. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 9, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 99, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 29, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

30.11.2010

Niestety nie było mi dane doświadczyć znośnego boxowego chłodzenia dla Phenoma II 955 C3. Po włączeniu kompa miałem wrażenie, iż ktoś włącza suszarkę. Zastanawiałem się nad Mugenem oraz Noctua. Z przyczyn ekonomicznych wybór padł na HE1225. Po otwarciu pudełka miła niespodzianka, sam radiator to kawał żelastwa w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bardzo dobre wykończenie elementów które bezpośrednio przylegają do procka, oraz zestaw części do montażu na podstawkach Intela i AMD. Instrukcja montażu czytelna, sam montaż zabrał mi nieco czasu. Jeżeli macie dostęp do backplata sprawa nieco się upraszcza. I tu polecam zmienić nieco kolejność montażu:1. montaż backplata2. wkręcenie śrub mocujących3.wsunięcie 2 gumowych kołków w otwory do wentylatora ( np 2 górne)4. wsunięcie 2 pozostałych kołków (dolne) do radiatora w odpowiednie szczeliny5. wsuniecie wentylatora z górnymi kołkami do radiatora6. przeciągniecie gumowych kołków (dolne) przez otwory w wentylatorze7. posmarowanie proca i radiatora pastą (ja zmieniłem na Coolerarctic)8. wpięcie do gniazda zasilania9. montaż radiatora na prockuW moim przypadku zamieniłem kolejność 8 i 9 i był spory problem by trafić odpowiednio z podpięciem. Trzeba mieć małe palce aby dokręcić kontr śruby. Efekt 1-1,5 h pracy w moim przypadku to całkowita cisza i temperatury niższe średnio o 8-10C. Gorąco polecam produkt, przepraszam chłodno polecam produkt dla procka;)
jeszcze

1.10.2021

Potwierdzam również, jak w jednej z ostatnich opinii, że miałem ten sam problem z gwintem zalanym plastikiem ale w dwóch wkrętach mocyjących do backplate'a co skutkowało tym, że nie wkręcały się do końca. Na szczęście zauważyłem to i poradziłem sobie tak samo jak poprzednik - zeskrobując nadmiar plastiku cieniutkim śrubokrętem z gwintu. Po operacji wkręciło się do końca i byłem w stanie poprawnie zamontować chłodzenie. Obawiam się, że nie każdy może to wyłapać czy sobie z tym poradzić.Cięzko mi ocenić to chłodzenie, ponieważ daleko mi do temperatur, którymi chwalą się ludzie posiadający to chłodzenie na procesorze 5600X. U mnie w spoczynku utrzymuje się w okolicach 36-40 stopni przy obciążeniu dochodzi do 77-80 - wentylatory kręcą się wtedy na max.Dość dziwna jest też kultura pracy ponieważ pojawiają się skoki temperatur przy np. odpalaniu aplikacji nagle temperatury wskakuja na 70 stopni po czym już po odpaleniu spadają, wentylator ucicha. Podejrzewałem zbyt dużą ilość pasty - zamówiłem kolejną, nałożyłem mniej ale dalej mam to samo. Stąd 65 stopni przy obciązeniu to nie u mnie niestety. Obudowa SilentiumPC AR6, zamontowane 5 wentylatorów 120mm wewnątrz (2xprzód, 2xgóra i jeden z tyłu). Oceniając ogólną jakość wykonania to raczej na plus. Na minus gwinty zalane plastikiem. A co do temperatur to sam już nie wiem czy za słabe to chłodzenie czy trafiłem takie CPU po prostu.
jeszcze

18.6.2013

Po 2 tygodniach słuchania boxowego chłodzenia na FX 8320 zapadła decyzja o zmianie.Temperatury na boxowym chłodzeniu:Przy 3,5GHz (bez podkręcania) - w stresie 50 stopni i wentylator 4500-5000obr/min...Przy 4GHz - w stresie 60 stopni i wentylator dochodził do 5500obr/min... szum taki jakby miał zaraz cały komp odlecieć.Temperatury po założeniu Fortis HE1225 (z dokupionym drugim wentylatorem do odbierania powietrza - Zephyr 120mm 1100obr/min):Przy 3,5GHz w ogóle nie sprawdzaliśmy ;-)Przy 4GHz w stresie 43-44 stopniePrzy 4,3GHz w stresie 47-48 stopniProcesor męczony był prime95, obciążając wszystkie 8 wątków a później również w grach - PlanetSide 2 i Crysis 3 na maksymalnych ustawieniach.POLECAM!P.S.:Montaż wcale nie jest trudny - trochę czasu trzeba mu poświęcić ale odwzajemnia się ciszą i niskimi temperaturami. Pasta dołączona bardzo przyzwoita, przynajmniej póki co ;-)
jeszcze

3.9.2013

SilentiumPC Fortis HE1225 jest bardzo tanim i wydajnym system chłodzenia o konstrukcji wieży. Dzięki dużym i standardowym gabarytom możliwa jest jego współpraca z wentylatorami o wymiarach 12x12cmx2,5cm. Dołączony wentylator jest cichy i po okresie 6 miesięcy nie wykazuje oznak zużycia. Natomiast trzeba uważać na łopatki, które mają tendencję do łamania się przy nagłym zablokowaniu pracującego wentylatora. Instrukcja montażu wydrukowana na pudełku jest niewyraźna, mała i nie przejrzysta. Sama procedura montażu jest skomplikowana i nie wyobrażam sobie jej realizacji bez wyjęcia płyty, nawet w przypadku komputerów, których obudowy zawierają duże otwory montażowe dla systemów chłodzenia procesora.Na szczęście producent umieścił na popularnym serwisie wideo szczegółową instrukcję montażu dla obu platform.
jeszcze

11.3.2021

ogólnie ok, ale bez rewelacji. na słabej (bardzo gorącej) sztuce ryzen'a 5800x, na stockowych ustawieniach (niepodkręconej i z wyłączonym PBO) niestety nie daje w 100% rady - w Cinebench temperatury skaczą do 90 stopni a procek ogranicza zegary. natomiast w grach temperatury w porządku - około 70-75 stopni. Nadmienię tylko, że obudowa dobrze chłodzona LianLi O11XL Dynamic i 10 wiatraczków oprócz tych na procku. Ale to bardziej wina słabego egzemplarza procka (chociaż wg AMD mieszczącego się w parametrach) niż samego chłodzenia.dość cichy, ale dla wyczulonych to "dość" to może być jednak za mało, szczegółnie jak obudowa stoi na biurku a nie pod.do silent wingsów od bequite czy wiatraczków Noctua jeszcze troszkę brakuje w kwestii kultury pracy. RGB na plus, współpracuje z aura sync.
jeszcze

2.6.2021

Bardzo dobry produkt, robi wrażenie już samym wykonaniem a po podłączeniu także wydajnością :)W moim poprzednim PC wszystkie wentylatory włącznie z CPU to Noctua, tutaj byłem pewny że będę przekładał, okazało się że NIE .Wentylator jest BARDZO CICHY , przy normalnej pracy praktycznie niesłyszalny, przy maksymalnym obciążeniu oczywiście słyszalny, ale i tak jest to "cisza" jeśli chodzi o max na wszystkich rdzeniach.30 minutowy test Ryzen 5 3600 (100% load na każdym 6/12), pokazuje 65 C a wentylator ma ok. 1700 RPM :) :)Zdecydowane 6 gwiazdek !@Jedna uwaga, natrafiłem na jeden kołek montażowy gdzie gwint jest za daleko zalany plastikiem.Należy usunąć nadmiar i wtedy zakręcić normalnie bez żadnych oporów.
jeszcze

24.9.2013

Wydajność coolera rewelacyjna, w obudowie chłodno, jedyny minus to to że jest dosyć ciężki. Po zamontowaniu postawiłem płytę do pionu i zaobserwowałem wygięcie w okolicy montażu - jak płyta leżała to nic takiego nie miało miejsca. Myślę że jak płyta jest przykręcona w obudowie to nie dochodzi do takiego wyginania a jeśli już to w stopniu minimalnym - uniemożliwia to przyśrubowanie płyty do podłoża. Nie mam jak tego zaobserwować bo elementy obudowy zasłaniają widok od góry. Ja zostawiłem oryginalnego backplate'a z płyty Gigabyte (AM3) dlatego że całą powierzchnią przylega do płyty - wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż czteropunktowe mocowanie backplate'a Fortisa.Generalnie polecam z całegoserca :)
jeszcze

26.4.2013

Dobry zakup. Nie było problemów z montażem - wystarczy obejrzeć filmik z przykładowym montażem na platformę intel lub amd na youtubie. Gumki nie sprawiają problemów, dziwie się niektórym opiniom. Wentylator jest słyszalny dopiero przy maksymalnych obrotach tj 1550obr/min Przy 1400 jest cisza. Najlepiej jest włączyć w systemie funkcję automatycznego regulowania obrotów wtedy obroty spadają do 700obr/min. Temperatury dla Core I5 [email protected] 70-75stC i jest to rozsądne maksimum dla tego chłodzenia. Powyżej 4.5GHz, np w 4.7 temperatury są już zbyt wysokie. W Intel Burn Test prawie 96stC - do wyższego podkręcania to chłodzenie odpada. Ogólnie polecam.

29.1.2011

Produkt odpowiada moim wymaganiom, estetycznie zapakowany,z kompletem części przystosowanych do montażu na procesorach AMD i Intel. jakość wykonania bardzo dobra, skuteczność chłodzenia oraz głośność pracy wzorowa ( teraz głośniej chodzi wiatrak od grafiki niż od procka). Cena bardzo konkurencyjna, wątpię by za taką cenę można było dostać coś równie wydajnego. Po zamontowaniu Fortisa z jednym wiatrakiem temperatury procesora w stresie są na poziomie temperatur które uzyskiwałem w stanie spoczynku na chłodzeniu boxowym!!!! To mówi samo za siebie. Gdybym jeszcze raz musiał decydować o wyborze chłodzenia wybrał bym bez wahania ten produkt.

dziwi mnie brak komentarzy - do r7 3700x - w stosunku do fabrycznego - nie można porównać , zupełnie inna klasa - komputer cichy , procesor pracuje dużo stabilniej i wydajniej , mniejszy o 5W pobór mocy , temp. w trybie silent nie dużo niższe niż w trybie performance na wright , ale ta cisza - pasta pt3 u mnie równoważna grizzli aeronaut , temp. bez zmian- prozaiczny montaż - tylko bez światełek, ale to chyba do przeżycia - i to wszystko za stówkę /mała rada dla nie głównie grających -undervolting o 0,12V i pamięci przy zajętych czterech slotach na jedec to większa wydajność - nie wiem jak przy dwóch /

8.8.2012

Od pewnego czasu zastanawiałem się nad tanim, a przy tym dobrym chłodzeniem do Intel Core 2 Duo E6420, które spokojnie poradzi sobie z oc. Wybór padł na zachwalanego HE1225. Na początku podchodziłem do chłodzenia z dystansem, ale po ciężkim montażu doznałem cichutkiej pracy komputera ( Nigdy wcześniej tak cicho nie chodził !) Chłodzenie jest wydajne po oc mam spory zapas do podnoszenia taktowania.Małe porównanie : BOX | HE 1225 | TaktowanieTemp. Idle 45 C 24 C 2.13 GhzTemp. Obciążenie 59 C 38 C 2.13 GhzTemp. Idle 50 C 37 C 3.20 GhzTemp. Obciążenie 89 C 56 C 3.20 GhzJak widać zapas jest :-)

7.5.2021

Cześć. Dziś odebrałem chłodzenie Fera 5. Pierwsze wrażenie po sprawdzeniu zawartości pudełka to strach: aluminiowa podstawka rozmiaru 31x28mm (połowa powierzchni FX-6300). W poprzednim Spartan 3 PRO była 35x48mm. Podczas montażu miałem wrażenie, że radiator rozleci się, taki jakiś kiebotliwy. Spartan jak cegła sztywny. Do montażu użyłem identycznej pasty co poprzednio: PT-1, żeby porównać efekty Spartan kontra Fera. I tu zaskoczenie, bo w stresie Spartan dawał wyniki (płyta/CPU): 38'C/57'C, a Fera 5 analogicznie: 36'C/46'C. Pomiary przy tej samej temp pokojowej 21,5 'C. Pasta na Spartanie miała

1.10.2021

Chłodzenie dobre i tanie, jednak jakość wykonania może być sporym problemem. Montowałem dwa takie, obydwa na AM4, pierwszy był ok, ale w drugim jeden z wkrętów montujących uchwyt radiatora do płyty głównej (do backplate) mial gwint przypadkowo zalany plastikiem przez co nie wkręcał się do końca. Gdybym tego nie zauważył radiator byłby krzywo i z za małym kontaktem z procesorem, a to już mogło by narazić cpu na przegrzewanie. Poradziłem sobie wydłubując nadmiar plastiku nożem i chłodzenie działa super, ale nie spodziewam się żeby wszyscy to i zauważyli i naprawili.

29.5.2011

Według mnie w tej cenie, nie ma lepszego chłodzenia. Może tylko produkty z najwyższej półki są w stanie go pobić.Montaż łatwy chociaż duże gabaryty (wada i zaleta) ograniczają jego funkcjonalność. Zmieści się do obudowy szerokiej na co najmniej 185mm.Zamontowałem do niego drugi wentylator - dzięki temu oba pracują na bardzo niskich obrotach więc są w ogóle niesłyszalne.Trochę praktyki:AMD Phenom II 955 BE 3,2GHz@3,8Ghz na napięciu 1,375V -> Temperatura w spoczynku 29 C, pod pełnym obciażeniem Primem95 48-49 C

20.5.2013

Chłodzi doskonale, także przy OC, a przy tym jest cichy. Jedyna wada to te gumowe kołki, które są dobrym rozwiązaniem, ale łatwo jest zniszczyć - jeden przy drugim podejściu do montażu (przy pierwszym źle ustawiłem sobie kabel zasilania wentylatora) już prawie urwał mi się przy węższej części. Na szczęście jeśli nie planujemy montażu drugiego wentylatora, to mamy 4 zapasowe :). Instrukcja jest kiepska, ale na stronie producenta znajduje się o wiele lepsza, więc to tylko połowiczny minus.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności