logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130) liczba opinii klientów wynosi 3305, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 6, a średnia ocena to 4.8.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 164, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 184, a średni wynik to 4.5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 69, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Mediaexpert liczba opinii klientów wynosi 6, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 2700, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 182, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

27.2.2018

W tej cenie praktycznie nie ma konkurencji, chłodzenie posiadam od ponad roku i muszę powiedzieć, że sprawuje się znakomicie. Radiator jest naprawdę spory, a zastosowany wentylator dzięki swojemu rozmiarowi (140 mm) dobrze rozprasza ciepło -przy okazji nie hałasując za wiele-. Nigdy nie miałem żadnych problemów z temperaturą, czy to podczas grania, czy też pracy. Do ciekawostek należy zaliczyć to że radiator nie jest symetrycznie usytuowany nad procesorem dzięki czemu jest miejsce na swobodne zamontowanie ram-u. Na plus również zaliczam to że radiator posiada mocowanie na dodatkowy wentylator. Niestety w moim przypadku zamontowanie dodatkowej stu-czterdziestki jest niemożliwe ze względu kolizję z wejściami na panelu tylnym płyty głównej,pozostaje jedynie stu-dwudziestka, oczywiście przy wymontowanym tylnym wentylatorze obudowy ze względu na brak miejsca. Osobiście wymontowanie tylnego słabej jakości wentylatora na obudowie i zastąpienie go dodatkowym na chłodzeniu procesora zaliczam na plus (wentylator na procesorze jest na 4 pinach i dostosowuje swoją prędkość do temperatury procesora, gdy 3 pinowy zawsze kręci się na maksa i może niepotrzebnie szumieć), nie mniej wiem że nie każdemu takie rozwiązanie się spodoba. Ogólnie chłodzenie oceniam bardzo wysoko, jedynie umiejscowienie radiatora może sprawiać problem jeśli nie uwzględnimy tego aspektu podczas zakupu.
jeszcze

9.4.2020

Pierwsza sprawa cena: to mnie skusiło do zakupu bo brak konkurencji w tym przedziale cenowym.Druga sprawa wykonanie: średnie - pogięte lamelki no i dodatkowo coś co jakiś czas zabrzęczy tkj. odgłos rozszerzającego się metalu. Dla kogoś kto lubi ciszę to trochę irytujące. Wentylator padł po tygodniu gdzieś. Natomiast serwis producenta bez zarzutu. Przysłali nowy wentylator bez potrzeby odesłania starego. Póki co pracuje poprawnie i nic się nie dzieje. Być może trafiłem na wadę fabryczną. Montaż w miarę prosty nawet z zainstalowaną w obudowie płytą główną. Przy pamięci hyperX predator nie ma większego problemu z założeniem wentylatora. Oczywiście trzeba się wcześniej zaopatrzyć w długi śrubokręt gwiazdkowy bo w zestawie brak.Trzeba uważać by dobrze ustawić radiator względem płyty głównej bo później przy poprawianiu raczej trzeba drugi raz nakładać pastę.Pasta z kompletu daje rade procek nie gotuje się w stresie.Niby polski produkt ale produkcja w Chinach-pewnie dlatego jakość troszkę kuleje.Ogólnie ocena okej. Jedna gwiazdka odjęta za wadliwy wentylator i dziwne dźwięki co prawda ciche ale jednak.
jeszcze

26.3.2021

W stosunku do boxowego chłodzenia temperatura na moim Ryzen 5 5600X zeszła o ponad 20st C zarówno w spoczynku, jak i na 100% obciążenia. Chłodzenie pozwala w pełni wykorzystać ten procesor, bo na boxowym przy osiągnięciu ponad 90 st. wyłączał się tryb turbo boost w celu zmniejszania temperatury, co się odbijało na osiągach. Ładnie to było widać w testach obciążeniowych (w standardowych zastosowaniach, gdzie CPU nie jest długo obciążone, nie ma to aż takiego znaczenia).Jeśli planujemy wykorzystywać procesor do zadań, gdzie obciążenie na 100% może się utrzymywać przez dłuższą chwilę, to chłodzenie naprawdę daje radę. Pozwala wycisnąć ze sprzętu pełen potencjał. Bardzo dobry stosunek wydajności do ceny,szczególnie na promocji (kupiłem za 135 zł :) ).Montaż na AM4 jest bardzo prosty. Tylko odrobinę trudniejszy, niż wentylatora boxowego. Trzeba się zaopatrzyć w dłuższy śrubokręt płaski, najlepiej z magnetyczną końcówką.Jedyny minusik, to montaż wentylatora. Jest trochę upierdliwy i instrukcja jest w tym względzie mało pomocna. Warto obejrzeć sobie filmik na youtube, jak to inni robią.
jeszcze

6.12.2016

Rewelacja! Moje pierwsze niestandardowe chłodzenie i jestem bardzo mile zaskoczony. Z początku obawiałem się przy montażu, że cooler jest za ciężki, jednak po tym jak go zamontowałem obawy znikły. Cooler ma dużą kompatybilność z różnymi socketami, zapędziłem się i montowałem go pod AMD, ale bezproblemowo szło zrobić korektę, po zamontowaniu coolera, siedzi bardzo pewnie i stabilnie, teraz wentylator - po licznych filmikach z YT i narzekaniach spodziewałem się Cygańskiego patentu, jednak obeszło się bez najmniejszego kłopotu. Cooler wraz z wentylatorem na tyle obudowy, ma tak duży ciąg, że prawie słychać przepływ powietrza, jednak sam cooler chodzi bardzo cicho.W moim blaszaku jest następująca konfiguracja chłodzenia - obudowa SilentiumPC Aquaris X70W,2 wentylatory na froncie, 2 u góry i jeden z tyłu + ten na coolerze od CPU i grafika - myślicie że coś słyszę? Jak włączyłem regulator obrotów z obudowy i Górne i frontowe idą na niskich obrotach, wewnątrz panuje spory przeciąg, a chłodzenie jest niesłyszalne.
jeszcze

26.7.2021

W swoim koszcie, jest ono jednym z najlepszych pod kątem wydajności, znajdą się jednak alternatywy z lepszą jakością wykonania. Przed zakupem radzę zaopatrzyć się w bardzo długi śrubokręt z płaską, w miarę grubą główką, oprócz tego, montaż jest łatwy. Niegłupie rozplanowanie 5 ciepłowodów i duży radiator pozwalają na efektywny i szybki transfer ciepła, które będzie czuć z otworu wydechowego. Największy minus w tym produkcie to na pewno trudny i męczący montaż wiatraka, gdyż proces ten wymaga odrobinę siły i cierpliwości.Temperatury na Ryzen 5 2600 podkręconym do 4.0 GHz przy 1.2875 V wynoszą 47-49°C w Cinebench R23 single core i 62-64°C podczas bardziej wymagającego testu multi core.W grach przenosi się to na bardzo przyzwoite 40-60 stopni. Temperatury na 3.9 GHz przy 1.25 V pozostają praktycznie takie same i tu podnoszą się tylko o 2-3°C. Długi śrubokręt potrzebny będzie do śruby widocznej w dołączonym zdjęciu. Jest ona umieszczona pod radiatorem.
jeszcze

27.7.2019

Fortis, Fortisik, Fortisunio, cooler będący w topce popularności w Polsce znalazł swoje miejsce także w moim zestawie.Chłodząc Ryzen-a R5 2600 podkręconego do 4.1GHz na napięciu 1.33V przy wykorzystaniu dołączonej pasty, nie pozwala mu wybić się powyżej 75 stopni przy testach syntetycznych, zaś w czasie grania rzadko kiedy temperatura przebija 60 stopni Celcjusza oscylując w zakresie 50-57.5 stopni (dodam, że pracuje w obudowie Cougar Panzer S wer. z meshem na froncie i topie, z 3 wentylatorami na froncie, 1 na tyle i 2 na topie)Duży wentylator wystaje mocno pod samym coolerem i owiewa sekcje zasilania, która w moim przypadku (MSI B450 Tomahawk) nie przebija 60 stopni, trzymając się w zakresie 40-55.Sam wentylator,wygląda nijako, zwykły ciemno-szary plastik, spełnia swoje zadanie dobrze, ale przy wyższych obrotach słychać pracę jego łożyska, do tego jest on typu oversize więc będąc 140mm posiada montaż na 120mm.
jeszcze

25.9.2015

Bardzo tanie ale zarazem wydajne i ciche chłodzenie. Aktualnie zamontowane jest na procesorze i5-6600k@3,5Ghz. pasta termoprzewodząca to MX-2. Obudowa to stara i mało przewiewna SPC Gladius GD-400. W idle temperatury nie przekraczają 28-29 stopni celsjusza a wentylator obraca się z prędkością ~600rpm. Podczas gry w Wiedźmina 3 w rozdzielczości 1920x1200 i ustawieniach Uber temperatura nie przekracza 58-60 stopni celsjusza. jest chłodno i bardzo cicho. Dodatkową zaletą jest asymetryczna obudowa, która nie powoduje konfliktu z bankami pamięci. Wadą jest fakt, że jeśli ktoś chciałby skorzystać z wentylatorów w konfiguracji push-pull to będzie miał problem. Kolejnym minusem może być wygląd.Chłodzenie przytłacza swoją wielkością a nie każdemu może się spodobać taka "kobyła"w jego obudowie. niemniej jednak mam wrażenie, że w rzeczywistości i tak to chłodzenie prezentuje się lepiej niż na zdjęciach i materiałach video.
jeszcze

18.9.2020

Ten sprzęcik chłodzi CPU Ryzen5 3600X na płycie MSI MPG X570 GAMING PLUS.Przy ustawieniach (w biosie) parametrów procka na Auto, mam 36stC w spoczynku. Typowe użytkowanie 42-50stC, w grach 62stC max. Przy pełnym obciążeniu w CPU-Z 73stC max. Po zatrzymaniu testu temperatura spada do 50stC po 15s, a po 25s, stabilizuje się na 36.Po zablokowaniu mnożnika (w biosie) i wymuszeniu na procku stałego taktowania 4400MHz, sprawa miała się nieco inaczej. W spoczynku było 45stC. a przy normalnej pracy czy w grach dochodziła do 82stC. więc dałem sobie spokój z CPU-Z - z proca by się pewnie zrobił czajnik elektryczny tyle że bez wody...Jeżeli chodzi o hałas generowany przez wiatrak, to już zależy jak się go ustawi w biosie,na pełnych obrotach jest dość głośny (standard)Podsumowując. Zwarzywszy że mój CPU lubi się grzać, to w normalnym trybie chłodzenie jest OK, ale jak komuś marzy się OC no to nie tędy droga.
jeszcze

23.1.2021

Piękne to to nie jest, ale spełnia swoje zadanie dobrze i cicho. Warto się upewnić, że na pewno się zmieści w obudowie przed zakupem, bo małe nie jest. Przy 5-minutowym teście OCCT temperatura procesora i5-8400 pod maksymalnym obciążeniem nie przekroczyła 73 stopni Celsjusza w zamkniętej obudowie Zalman Z3 Plus. Montaż może być trochę trudny bez wyjmowania płyty głównej z obudowy z uwagi na duży rozmiar chłodzenia i przez to trudny dostęp do śruby po stronie "kaloryfera". Lepiej sobie w takim wypadku przygotować dłuższy śrubokręt albo/i pincetę i uzbroić się w cierpliwość. Miałem również potrzebę wyjęcia na chwilę karty graficznej przy zakładaniu wentylatora, gdyż zbyt zawadzała.Po przebrnięciu przez montaż i kilku przekleństwach jednak stwierdzam, że było warto się chwilę pomęczyć dla tej ciszy (szczególnie w porównaniu z chłodzeniem Intela dołączonym do procesora) i niskich temperatur.
jeszcze

Tej marki jest to trzecie chłodzenie cpu jakie mam. Nigdy się nie zawiodłem, znakomita relacja ceny do jakości i bdb wydajnośc. Do tego firma robi jedne z najcichszych tanich wentylatorów do radiatorów i obudowów. Radiator jest po byku, trzeba sporo miejsca mieć na niego ale nie zajmuje slotów na RAM obok, przynajmniej w moim mobo. Skuteczność odprowadzania ciepła bardzo dobra. Mam go złożonego na i7-9700K i mimo że procesor jest podkręcony radiator radzi sobie z nim z nawiązką, ma jeszcze duży zapas patrząc na maksymalne TDP przez niego obsługiwane. Kolejny atut to możliwość bezproblemowego założenia drugiego wentylatora odbierającego po drugiej stronie radiatora co o kolejne parę stopni obniżyło temperatury procesora.Bradzo dobre tanie chłodzenie, mało jest konkurencyjnych konstrukcji w takiej cenie i tak cichych jednocześnie. Polecam serdecznie.
jeszcze

29.12.2020

kupione dwa do komputerów stacjonarnych. Chłodzą Ryzeny, nie kręcone. Praca biurowa - 35 stopni przy 20% obrotów, nie słychać wiatraka. 100% obrotów to wyraźny szum chociaż cichszy i mniej irytujący niż boxowe chłodzenie. Tryb wyważony czyli 67% obrotów to szum na pograniczu odgłosów otoczenia a dalej pozwala utrzymywać CPU w Wieśku dużo poniżej 45 stopni. Przed wymianą, boxowy cooler, CPU w trybie idle 40-55 stopni, lekki stres już bliżej 50-60.W pełni zadowolony, polecam.Montaż, szczególnie za drugim razem, poszedł błyskawicznie. Za pierwszym razem trzeba było przestudiować instrukcję, która rozróżnia warianty dla Intela i AMD.Uwaga, radiator jest duży. Warto sprawdzić wymiary w stosunku do obudowy.U mnie obie standardowe budy zmieściły cooler bez problemu.Nie oceniam pasty przewodzącej, dołączonej do opakowania. Użyłem inną, kupioną osobno.
jeszcze

17.12.2016

Radiator robi wrazenie- jest mega duzy...mowie pod katem zestawienia go z tym boxowym- mam amd fx8320. co do wydajności to powiem tak: idle 32 stopnie (8 mniej niz box) , stres w primie przez jakies 5 minut- 55/56 stopni (boxowy 65).mialem nadzieje na nizsze temperatury w stresie...niemniej jednak prawdziwy test przede mna...gdyz bede probowal krecic mojego fxa do okolo 4.2 ghz...4.2 to norma dla tego procka takze mam nadzieje ze sie uda....boxowe chlodzenie nie dalo rady z zadnym OC...nawet do poziomu boosta.ps. nigdzie tego nie znalazlem takze daje tutaj. moja obudowa to gladius m20. plyta glowna asus m5a97 r2.0 czyli podstawka am3+.chlodzenie spokojnie weszlo- jest na równi z obudowa...ale dzięki wytloczeniom na bocznym panelu wszystko sie miesci. mało miejsca miałem tylko na montaż wentylatora...ale dało radę.
jeszcze

26.7.2020

Sprawuje się znakomicie. Jest duży, co nie wszystkim musie się podobać. Mi się podoba.Natomiast nie podobają mi się dwie rzeczy:Po pierwsze skomplikowany montaż (na szczęście to w zasadzie jednorazowa czynność).Po drugie sposób mocowania. W przypadku obudowy stojącej (czyli większości obecnych) z pionowo umieszczoną płytą główną, dwie śruby mocujące znajdują się w linii poziomej. Przy znacznym ciężarze radiatora powoduje to zwiększenie nacisku na procesor w dolnej części podstawki radiatora i zmniejszenie nacisku w górnej części. Czyli niejednolite przyleganie. Pasta termoprzewodząca kompensuje na szczęście tą niedogodność. Niemniej byłem zmuszony podwiązać górną część radiatora do obudowy aby zmniejszyć naprężenia.Lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie śrub mocujących w linii pionowej.
jeszcze

27.9.2015

Tani ale wydajny i cichy cooler. W połączeniu z pastą MX2 daje 28-30 stopni na [email protected] w spoczynku a np. w trakcie gry w Wiedźmina 3 w rozdzielczości 1920x1200 i ustawieniach ultra (GTX970)temperatury oscylują w granicach 48-50 stopni. Zarówno w spoczynku jak i w trakcie grania wentylator nie przekracza ~600 obrotów na minutę. Musze dodać, że całość siedzi w starej i mało przewiewnej obudowie SPC Gladius GD-400. Na plus trzeba dodać małą wysokość i asymetryczną budowę radiatora. Minusem jest fakt, że raczej ciężko będzie skorzystać z drugiego wentylatora w konfiguracji push-pull. Innym mankamentem może być jego wygląd i gabaryty, wszak nie każdy lubi mieć takiego kloca w obudowie.Musze jednak przyznać, że w rzeczywistości chłodzenie wygląda lepiej niż na materiałach foto i video.
jeszcze

22.3.2018

Po kilku chłodzeniach mniejszych i zastosowaniu paru past termo przewodzących oraz zasięgnięciu opinii portali i bloggerów tematycznych w moim przypadku różnica po zmianie nie była tak duża jakiej się spodziewałem. SpartanLT z dwoma wiatrakami + mx2 na cpu i7 4770 bez podkręcania osiągał w stresie 65/7 stopni. Po zmianie na Fortisa 3 + grizzly hydronaut w stresie 60/63 stopnie. Różnica około 3/5 stopni a wszystko w zamkniętej dobrze wentylowanej obudowie z 5 wiatrakami. Wydaje mi się że chłodzenie bardzoi polecane i prawie 90zł droższe od Spartana + jedna z droższych bardzo polecanych past na rynku powinny zrobić większą robotę więc taka przesiadka jest trochę przereklamowana ale przyszłościowa.Mimo że Haswell ma gluta to i tak spodziewałem się większej różnicy w stopniach.
jeszcze

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności