logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie SilentiumPC Fera 3 HE1224 (SPC144). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu SilentiumPC Fera 3 HE1224 (SPC144).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu SilentiumPC Fera 3 HE1224 (SPC144) liczba opinii klientów wynosi 2646, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 5, a średnia ocena to 4.8.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 174, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 144, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 59, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Mediaexpert liczba opinii klientów wynosi 2, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 2267, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

25.4.2021

Dotychczasowe chłodzenie się nie wyrabiało. Zrobiłem długi i dokładny przegląd tego co jest oferowane i postawiłem na chłodzenie od dawna obecne na rynku.Znałem sposób w jaki jest zapakowane, wiedziałem jak jest wykonane, to wszystko z przeglądu różnych chłodzeń, dlatego tu mnie nic nie zaskoczyło.Posiadam sporawą obudowę Fractal Design Define R5, ale nawet w niej musiałem się trochę nagimnastykować przy montażu Noctua. Chłodzenie jest ogromne. W obudowie albo się podłączy górne zasilanie procesora i dopiero zamontuje kolumnę chłodzenia, albo nie da się rady wpiąć tego zasilania.Chłodzenie nie robi choinki z wnętrza komputera, całe szczęście.Może dziwić kolorystyka lecz prawdę powiedziawszy to komputer jest dla mnie do pracy,a nie do oglądania. Ma być solidnie i bezproblemowo.Mocowanie samej wieży proste i nie nastręcza większych trudności poza samymi gabarytami. Wentylatory mocuje się bardzo łatwo.Pierwszy slot PCIe jest raczej nie do wykorzystania.Pierwsze pomiary w spoczynku nie rozczarowywały, ale też nie były jakieś spektakularne. Temperatura ok. 5 st. C niższa w stosunku do poprzedniego chłodzenia. Dopiero włączenie renderowania i wówczas pomiar temperatury dał obraz możliwości Noctua. Chwilowe najwyższe odnotowane przez HWINFO temperatury jednego z rdzeni to 87 st. C. Stale utrzymywała się temperatura to 74 do 75 st. C. W stosunku do poprzedniego chłodzenia to jest różnica ok. 16 st. C. To naprawdę dużo. W obu przypadkach stosowałem tę samą pastę Thermal Grizzly Kryonaut.Co może istotne to w przypadku Noctua słychać jest przy obciążeniu procesora 100% tylko szum powietrza, a nie hałas z wentylatora.
jeszcze

13.12.2019

Opinia dotyczy CZARNEJ WERSJI (obecnie niedostępnej w sklepie).Przyznam że miałem obawy odnośnie wagi i rozmiarów chłodzenia, ale kupiłem. Moja płyta główna to X470 Gaming Pro Carbon AC od MSI, chłodzenie nie zasłania slotu PCIe, ale jego front jest na równi z kościami pamięci, co owocuje niestety montażem wentylatora mocno wystającego od góry chłodzenia - ustawienie jak na zdjęciu jest niemożliwe, chyba że kompletnie bez kości RAM. Temperatury są rewelacyjne, procesor (Ryzen 7 2700X) ma w spoczynku 30 stopni, gdzie przy Arctic Freezer 33 Esport Edition miał 40-50. Dodatkowo chłodzenie jest niesłyszalne do osiągnięcia 60-65% obrotów na wentylatorach. Jak widać odjąłem jedną gwiazdkę przy produkcie idealnym - o co mi chodzi?O to, że niestety komputer zaczął na następny dzień wpadać w bootloopa, nie dochodził nawet do POSTa, po prostu włączał się i wyłączał sam, dopóki nie wyłączyło się zasilacza (tu wskazówka dla innych nabywców w takim wypadku). Myślałem, że płytę wykrzywiło i ścieżki przerywają, poprawiłem wentylator na froncie (bo trochę krzywił kość pamięci) i dalej to samo, prime95, maks temperatura 58 stopni (!!!!) i nic, pamięci dobre. Okazało się, że płyta wariowała od dołączonego do zestawu ROZGAŁĘŹNIKA. Oba wentylatory chciałem mieć pod jedną wtyczką CPU_FAN1, ale ostatecznie skończyło się, że jest CPU_FAN1 i SYS_FAN1 i wszystko śmiga jak należy. Środkowy wentylator wcisnąłem nieco głębiej, by dodatkowo odbierał ciepło z pamięci RAM i wszystko gra... prawie. Wyjęcie karty graficznej (GTX 1080TI Gaming X Trio) graniczy z cudem. Pomiędzy chłodzeniem a kartą graficzną jest szczelina na 0,7 cm.
jeszcze

10.10.2015

Krótko i na temat:najlepsze chłodzenie powietrzne jakie stworzono. Bardzo wysoka jakość i niesamowite osiągi. Wersja opracowana z myślą o wysokoprofilowych pamięciach (wyciety radiator).Tu uwaga: nominalna wysokość chłodzenia to 165mm. W przypadku gdy masz zamontowane pamięci wysokoprofilowe (z wysokimi radiatorami), pamięć zmiści się spokojnie w podcięciu radiatora ale prblem może sie pojawić gdy bedziesz chciał zamontowac drugi wiatrak (w zestawie) na radiatorze. Są trzy sposoby:1. nie montować go wcale - nie ma takiego przymusu, gdyż potwierdzona różnica w temperaturach (miedzy zestawem z jednym, środkowym wiatrakiem, a zestawem z zamontowanym dodatkowym wiatrakiem) to 2 stopnie C.2.sposób: montaż wiatraka od strony pamięci ale kilka mm wyżej. Wiatrak wystaje ponad radiator - uwaga: wys. takiego zestawu to ok. 172mm3. wiatrak montuje się na radiatorze od strony wyjść płyty głównej, tuż przy wiatraku tylnym obudowy, jako odciągający ciepłe powietrze z radiatora i podający je bezpośrednio na wiatrak tylny obudowy - różnica w temperaturach żadna, a mam wrażenie że ciepłe powietrze z radiatora szybciej opuszcza obudowę.Jeden z moich najlepszych zakupów.Konfiguracja w jakiej śmiga:i7 4790K + Noctua NH-D15, Gigabyte z97x Gaming 3, 2x8GB G.Skill TridentX, Gigabyte R9 270X Windforce, SSD 256 GB ADATA + 3 inne dyski talerzowe (2 w RAID MIRROR), Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W, Obudowa Cooler Master 690 III, wiatraki dod. SilentiumPC.
jeszcze

15.10.2014

Noctua NH-D15 wybrałem ze względu na dobre opinie moich znajomych co do innych produktów firmy Noctua oraz parametry pracy wentylatorów w NH-D15 (zależało mi na ciszy); Bardzo pozytywne wrażenie odniosłem na widok przemyślanego i solidnego sposobu zapakowania zestawu elementów składowych; Dość masywny radiator bez problemu zamontowałem na płycie MSI Z97 Sli Plus; Pełny zestaw: radiator+2 wentylatory, zajmuje bardzo! dużą przestrzeń nad płytą główną stąd przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na rozmiar kości RAM (radiator zachodzi nad gniazda i w moim przypadku musiałem zastosować kości "o niskim profilu") oraz innych elementów płyty głównej,które w otoczeniu procesora wystają ponad przeciętną wysokość; Podobnie nie bez znaczenia są też wymiary obudowy; W moim przypadku Noctua odpowiada za chłodzenie core i7 4790k i w obecnej chwili temperatura po ok godziny używania PC jest na poziomie 30-35C a wentylatory obracają się z prędkością ok 260-300 obrotów/s;
jeszcze

Boxowy cooler Intela to był jedyny element, który tak okropnie hałasował w moim PC (i był powodem niepokojących temperatur), i zamienienie go na Ferę 3 to był dobry pomysł :) Na podkręconym do 3.7 GHz Core i5-3350P temperatura nie osiąga więcej niż 55 C w obciążeniu, i oscyluje w okolicach 30-35 C w spoczynku. Jest zdecydowanie cichy, tylko pamiętajcie by sprawdzić ustawienia BIOSu, czy przypadkiem wentylator nie chodzi na 100% bez przerwy (tak było u mnie). Po zredukowaniu do ~55% jest właściwie niesłyszalny, a temperatury podskoczyły zaledwie o 5 stopnii, to pewnie będzie zależeć od procesora - pewnie mogłby również działać półpasywnie. Radzę pokombinować! Jak na razie przyczepić mogę się jedynie montażu.Założenie wentylatora na zamontowany już radiator sprawia mi sporo problemów, a montując go przed wsadzeniem schładzacza do komputera utrudniamy sobie przykręcenie jednej ze śrubek. Szczerze polecam!
jeszcze

4.4.2021

Samo chłodzenie i jakość działania git, na Xeonie E5- 2690 TDP 135 w idle 38 stopni, w stresie max 62 stopnie I tylko tego szukałem stąd wysoka ocena. Co do montażu to instrukcję można sobie wetknąć tam no ten teges... ten kto ją projektował żyje chyba w świecie własnej wyobraźni. Opisana instalacja nie ma nic wspólnego z socketem 2011. Dopiero jak ją olałem i zacząłem kombinować jak małolat chcący zbudować z zestawu policja lego coś podobnego do X-Wing'a :D to dało radę. Niestety procesor dokręcony bez sprężyn i na wyczucie, więc trzeba uważać żeby go nie przydusić :P Dołączona pasta termoprzewodząca to jakaś porażka, chyba dostałem jakąś starą... jak to rozmazać w ogóle... wyrzuciłem i wziąłem swoją MX-2.Nie wiem natomiast, o co ludziom chodzi z tymi drucikami trzymającymi wentylator, wystarczy je założyć we właściwą stronę i wszystko jest git. Za tą kasę nic lepszego nie będzie.
jeszcze

Zastanawiałem się nad tą opinią, czy ją w ogóle wystawiać. Jestem odrobinę rozczarowany kulturą pracy w stosunku do dotychczas używanego SPC Spartan Pro HE924 (wersja sprzed 5 lat). Na Spartanie miałem pastę PT-1, 5 lat temu stawiany na i5 3570K. W idle temp. były 29-35 stopni. Przy max obciążęniu - max 58-63 stopnie, lecz niestety był słyszalny. Fera 3 v2, co dziwne, w idle daje 35-40 stopni, przy obciążeniu 57-60 stopni (OCCT, Linpack). Wniosek: dobrze się sprawuje w wysokich temperaturach. W spoczynku - już mniej jak na wielkość. Najważniejsza jest jednak cisza... jednak trochę załuję, że nie wybrałem konkurencyjnego produktu BQ. Jakość wykonania szwankuje - w moim przypadku docisk tzw.headera/podstawki radiatora był skrzywiony. Myślę, że w przypadku produktów BQ taki przypadek byłby niedopuszczalny. SiletntiumPC musi jeszcze popracować nad systemami jakości.
jeszcze

12.3.2021

Bardzo dobry cichy sprzęt, jest na standardowym śmigle 12x12, więc gdy śmigło się skończy to można bez problemu założyć dowolne inne bez konieczności wymiany całego radiatora na nowy. Nie koliduje z RAM, choć to może zależeć od topologii płyty głównej i od wybujałości chłodzenia sterczącego na kościach. Przy standardowych RAM-owych radiatorkach mieści się bez problemu. W razie czego zawsze można umieścić śmigło po drugiej stronie radiatora i powinno wszystko się zmieścić. Może natomiast nie zmieścić się w obudowie gdy ktoś przy modernizacjach wykorzystuje starszą obudowę komputerową (w większości przypadków nieco węższą niż obecne obudowy). Warto więc najpierw upewnić się czy uda się zamknąć osłonkę,bo może zabraknąć dosłownie 0,5cm, no chyba że komuś (tak jak mi) nie przeszkadza wiecznie otwarta obudowa :)
jeszcze

8.5.2018

Chłodzenie wybrałem jako zamiennik dla BOX'owego chłodzenia Intela. Przy moim procesorze(i5 8400) jest kompletnie niesłyszalne i taki był cel. Po obciążeniu procesora programem OCCT maksymalne obroty wentylatora wyniosły ~1050RMP. Chłodzenie się dość łatwo montuje, chociaż musiałem się nieco nagimnastykować, żeby było równo względem pozostałych elementów komputera. Co do jakości wykonania to jest dużo lepiej niż się spodziewałem. Moje ostatnie chłodzenie od tej firmy było dużo gorszej jakości. Dodatkowo fajnym bonuesm jest fakt, że można dokupić kolorowe topy i dostosować sobie chłodzenie do kolorystyki reszty zestawu. Szkoda tylko, że nie można od razu kupić chłodzenia w różnych wersjach kolorystycznych.Po zmianie topu, pozostałe kolorki zostały schowane do szafki
jeszcze

19.7.2016

Jakiś czas się wahałem czy wydać takie pieniądze (uważam, że większość oferty rozmaitych producentów jest dziś wyceniana absurdalnie), ale ostatecznie nie było innego wyjścia żeby osiągnąć taką wydajność chłodzenia. Potwierdzam to z pełnym przekonaniem. Po dłuższym użytkowaniu starego Fortisa (SilentumPC) temperatury na i5 2500k @4.8GHZ vCore 1,344v spadły o dobre 10 stopni C! (wcześniej w Prime blend test miewałem 76-77 przy temp. ot. 21-22C, teraz w tych samych warunkach jest max. 66 C!). Podobnie jak inny kupujący mogę tez potwierdzić, że powierzchnia styku jest wyoblona!! (postawiony na idealnie płaskiej powierzchni, radiator wyraźnie daje się "huśtać"). Tyle, że co z tego,skoro działa lepiej od chyba każdego innego chłodzenia powietrznego na rynku ;-)
jeszcze

7.3.2019

Niniejszego radiatora użyłem wraz z pastą "Arctic MX-2" oraz procesorem "Ryzen 1700". Temperatura w spoczynku to 28-31 stopni, natomiast przy pełnym obciążeniu (kompilacja na 16 wątków) maksymalnie zaobserwowałem 43 stopnie.W przypadku gniazda AM4 po postawieniu radiatora na procesorze można odnieść wrażenie, że między podkładką i radiatorem jest zbyt dużo miejsca (że nie da się całości skręcić). Tak jednak nie jest - po prostu należy spokojnie dokręcać dwie śruby (raz z jednej i raz z drugiej strony) aż całość dobrze się zejdzie.Należy też w odpowiedniej orientacji umiejscowić zaczepy na radiatorze - w jednej pozycji powstaje nienaturalne naprężenie.W tej sytuacji zaczep należy obrócić o 180 stopni w dłoni i wtedy dokonać zamocowania.
jeszcze

2.4.2021

Chłodzenie spełnia swoje zadanie. Jest wykonanie solidnie. Plus za opcje montażu na AMD i Intelu. Różnica w temperaturze procesora to 20 stopni w porównaniu z chłodzeniem boxowym (i5 10400) przy obciążeniu renderowaniem. Montaż nie należy do łatwych, ale jest intuicyjny i objaśniony krok po kroku w załączonej instrukcji. Po zamontowaniu trzyma się stabilnie i pewnie. Jednak chyba producent przyoszczędził na drucikach mocujących wiatrak do radiatora - bo są mniejsze niż na filmach na YT (kiedyś chyba były dłuższe) - i trochę się spociłem, nim zamontowałem wiatrak. Kultura pracy dobra - PRAWIE go nie słychać. Ocena za całokształt 5 z minusem za te druciki do wiatraka.Za taką cenę warto kupić to chłodzenie.
jeszcze

2.4.2021

Chłodzenie spełnia swoje zadanie. Jest wykonanie solidnie. Plus za opcje montażu na AMD i Intelu. Różnica w temperaturze procesora to 20 stopni w porównaniu z chłodzeniem boxowym (i5 10400) przy obciążeniu renderowaniem. Montaż nie należy do łatwych, ale jest intuicyjny i objaśniony krok po kroku w załączonej instrukcji. Po zamontowaniu trzyma się stabilnie i pewnie. Jednak chyba producent przyoszczędził na drucikach mocujących wiatrak do radiatora - bo są mniejsze niż na filmach na YT (kiedyś chyba były dłuższe) - i trochę się spociłem, nim zamontowałem wiatrak. Kultura pracy dobra - PRAWIE go nie słychać. Ocena za całokształt 5 z minusem za te druciki do wiatraka.Za taką cenę warto kupić to chłodzenie.
jeszcze

23.12.2018

W tej cenie, jakość naprawdę na wysokim poziomie. Po montażu widoczny spadek temperatury, u mnie na FX-6100 w spoczynku z 36-38 do 24-22 pod obciążeniem nie przekracza 55 stopni, procek kręcony do 4.4GHZ. Ogólnie polecam zamontować dodatkowy wentylator, oraz posiadać w miarę dobrą obudowę (oczywiście pod względem chłodzenia, nie światełek) wtedy można wykorzystać pełny potencjał chłodzenia, choć jeśli ma chłodzić CPU na standardowym taktowaniu nie będzie z tym najmniejszego problemu. Choć dołączono pastę do zestawu, ja użyłem innej, którą kupiłem jakiś czas temu dla potrzeb wymiany już dość wiekowej na procku i karcie graficznej. Nie koliduje z wysokimi kośćmi RAM,i raczej nie pracuje zbyt głośno.
jeszcze

Chłodzenie na Ryzen 1600X. 2 ALE najpierw (zastrzeżenie: moje błędy początkującego): - obudowa musi mieć minimum 200 mm szerokości (moja stara obudowa nie ma - nie mogę zamknąć bocznego panela) - jak będziecie mieli małą płytę (ja kupiłem MSI B450 PRO m2) to sprawdźcie najpierw gdzie jest slot na RAM - po zamontowaniu kości okazało się, że wiatrak na tym chłodzeniu musi być założony odwrotnie (dmucha do przodu obudowy) bo się po prostu nie do go założyć inaczej) Temperatury: daje radę (max 80 st. na procku z pastą Arctic Mx2 - ta stockowa wg testów ponoć jest gorsza), wentylator praktycznie bezgłośny, NIE PODKRĘCAM procka. Ogólnie za te pieniądze super.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności