logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Corsair K70 MK.2 Rapidfire Low Profile (CH9109018NA). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Corsair K70 MK.2 Rapidfire Low Profile (CH9109018NA).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Corsair K70 MK.2 Rapidfire Low Profile (CH9109018NA) liczba opinii klientów wynosi 224, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 5, a średnia ocena to 4.8.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 17, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 11, a średni wynik to 4. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 10, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 158, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 28, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

26.3.2019

Przesiadając się z klawiatury Corsair K70 Rapidfire RGB na model K70 Rapidfire MK.2 Low Profile nie mogę znaleźć wad tego urządzenia, po za tą oczywistą - ceną. Korsarze zastosowali w swoim nowym modelu nisko profilowe przełączniki MX Cherry Silver (Rapid) charakteryzujące się jeszcze szybszym skokiem niż w przypadku przełączników czerwonych. Nie wiem czy to dzięki niskiemu profilowi klawiszy, czy lekko innej konstrukcji przełączników, ale klawisze stawiają teraz mocniejszy opór nacisku co moim zdaniem jest ogromnym plusem tego układu, bo w przypadku pierwszej wersji K70-tki łatwo było wcisnąć jakiś przypadkowy klawisz znajdujący się w pobliżu tego docelowego.W każdym razie na K70 LP pisze się o niebo lepiej - nawet rzekłbym, że teraz da się pisać na mechaniku. Odświeżenie wersji dało jeszcze całkiem inną kulturę pracy. MK2 LP jest teraz dość cichą klawiaturą. Głośnością wcale nie przebija membranowej klawiatury od Microsoftu, z której korzystam w pracy. Wcześniej często bywało tak, że mikrofon z mojego zestawu słuchawkowego (który jest dość czuły) rejestrował każde naciśnięcie klawisza podczas grania. Teraz problem zniknął. W klawiaturze poprawiono także najdrobniejsze elementy, takie jak np. końcówki kabla USB. Są zdecydowanie zgrabniejsze i może nawet solidniejsze względem wcześniejszego modelu, które były wielkie, brylaste i wykonane z tworzyw sztucznych. Oczywiście o makrach nie będę się rozpisywał podobnie też o oświetleniu każdego klawisza z osobna, bo w tej cenie jakby tego brakło nie wyglądałoby to dobrze. Na koniec wada, której do końca nie rozumiem, choć wiem, co autor miał na myśli. Chodzi o hub USB umieszczony w tylnej części klawiatury. Korsarze spokojnie mogli umieścić w poprawionym modelu przedłużenie dla wersji USB 3.0, ale nie... W dalszym ciągu jest to poczciwa dwójeczka, Gdyż Korsarze zakładają, że będziemy do tego portu co najwyżej mysz podłączać. Cóż - w tym wypadku na pewno, ewentualnie transmiter PC dla Gamepada od XBOX One można sobie jeszcze tam wetknąć. Kolejna wada może (ale nie musi) ukazać się podczas jednoczesnego wciśnięcia klawiszy LSHIFT + LCTRL podczas grania. W FPS'ach często ten pierwszy odpowiada za szybkość poruszania się / bieg, a na control'a często ustawiam sobie kucanie, by ewentualnie szybko można było wślizg zrobić. Niekiedy LCTRL potrafi się przyciąć (przyblokować), co jest odczuwalnie. Nie mniej nie jest to jednak coś co występuje nagminnie i nie wiem czy ktoś używa podobnej kombinacji by mu to przeszkadzało, więc się nie czepiam. Podsumowując ulepszoną K70-tkę MK2 LP zdecydowanie jest to najlepsza klawiatura z jaką miałem do czynienia i raczej prędko jej już nie zamienię na inną, więc mogę ją śmiało polecić entuzjastom gamingu (żonatym odradzam chwalenia się ceną tego sprzętu żonie - one tego nie zrozumieją, choć potrafią kupić w tej cenie torebkę - czego z kolei my nie zrozumiemy :))
jeszcze

8.7.2020

Wybór idealnej klawiatury komputerowej kosztował mnie sporo czasu i jak się okazało ostatecznie pieniędzy :D Wiedziałem, że zależy mi na niskim profilu klawiszy, aby zachować lekkość i szybkość pisania z klawiatury z laptopa, ale też do grania.Szukając odpowiedniego modelu okazało się, że jest zaledwie kilka tego typu klawiatur. Pierwszą testowaną klawiaturą była membranowo nożycowa A4 Tech KV-300H X-SLIM poniżej 100zł. Nie leżało mi w niej ustawienie klawiszy i skok przy pisaniu ale uważam, że to dobra klawiatura. Zrobiłem reaserch w kierunku klawiatur mechanicznych, które wszyscy chwalili, że są lepsze od membranowych i nożycowych.Drugie podejście zrobiłem do modelu klawiatury Corsair K70 RGB MK.2 Rapidfire Low Profile.Klawiatura typowo do grania z klawiszami linearnymi (ulepszonymi czerwonymi), jak się okazało bardzo czułymi. Do grania są świetne, ale nie byłem w stanie na nich pisać. Nie zgodzę się z przedmówcami, że ta klawiatura jest świetna do pisania. Nie czułem skoku, klawisze dosłownie uciekały i popełniałem masę literówek. Poza tym klawiatura miała niskie klawisze ale pozostał w niej schodkowy układ klawiszy. Chodzi mi o to, że w rzędach klawisze są wyżej i niżej, przez co dłoń musi być ułożona bardziej z góry ze zgiętymi palcami jak na klawiaturach wysoko profilowych. Klawisze też są ułożone bardzo blisko siebie. Niestety musiałem zwrócić klawiaturę. Nie mam jej nic do zarzucenia pod względem jakości wykonania. Wręcz przeciwnie, klawiatura wydaje się odporna na wszystko i ta wzmocniona spacja, plus to najczulsza klawiatura jaką miałem w rękach więc do FPSów będzie zapewne znakomita.U mnie wybór padł na Logitecha G815. Model linearny G815 był przeceniony pewnie ze względu na brak integracji z oprogramowaniem G-HUB w wyniku błędów, którego Logitech nie naprawił. Z kolei wersja bezprzedowowa G915 kosztuje aż 1000zł. Miałem też w pamięci, że linearne (czerwone) klawisze nie sprawdziły mi się przy pisaniu, a nie chciałem klikających z wersji clicky (niebieskie), więc postawiłem na Logitech G815 mechanical tactile (brązowe). Posiadają lekki, ale wyraźny skok, więc pisze doskonale, szybko ale i pewnie bez błędów. Lekki skok nie wpływa na wrażenia z gry wręcz przeciwnie, wiem co naciskam. Co do ustawienia klawiszy względem siebie klawiatura rzeczywiście płaska (klawisze w jednej linii) bez schodkowego ustawienia klawiszy jak w Corsair, więc brak podkładki pod nadgarstki nie problemem.Postanowiłem to napisać, bo wiem, że sporo osób się waha między właśnie tymi dwiema klawiaturami Logitech G815 i Corsair K70 low profile.
jeszcze

10.12.2020

Kupiłem tą klawiaturę dla testu jako zamiennik dla klawiatury membranowej - wg mnie super cichej i wydajnej, niskoprofilowej Logitech K740 Illuminated. Większość czasu spędzam na pisaniu na laptopach lub niskoprofilowych klawiaturach (kilkanaście godzin dziennie) także jakość klawiatury ma dla mnie znaczenie gdyż mniej się męczą palce i nadgarstki podczas pisania z uwagi na krótszy skok klawiszy. Niski profil jest również cichy co jest bardzio ważne podczas używania klawiatury w pomieszczeniach z większą ilością osób lub w domu wieczorem i w nocy. Czasem również w coś pogram. Także gdy pojawił się mechanik w wersji low profile stwierdziłem, że spróbuję i zobaczę czy nadaje się do pracy.Pierwsze wrażenie - nie zawiodłem się. Wykonanie perfekcyjne i precyzyjne. Aluminiowa obudowa, dobrej jakości materiały. Podświetlenie bardzo ładne i wyrażne ale co ważne nie bijące po oczach nawet w nocy. W zestawie dodatkowe przyciski w kolorze szarum i klucz do ich wyciągania. Przełączniki są cichsze od pełnowymiarowych np. MX Red'ów. Mają krótszy skok. Pisze się podobnie jak na niektórych klawiaturach laptopowych Aczkolwiek są jednak trochę głośniejsze niż laptopowe gdyż przyciski w najniższej fazie uderzają w elementy mechaniczne, a nie mębranę. Jedna z osób w komentarzach jak czytałem znalazła na to sposób dokładając manualnie oringi i gumki - jeżeli ktoś wie jakie dokładnie aby jeszcze wyciszyć klawiaturę to niech da znać. Może również spróbuję. Osoby przechodzące z klawiatur z przyciskami o pełnej wysokości mogą mieć pewne mniejsze lub większe problemy z przestawieniem się na low profile. Podobnie jak miałem gdy przechodziłem dawno temu z klasycznych klawiatur o wysokichj przyciskach na laptopy. Także wg mnie klawiatura w pełni warta swojej ceny. Minusów na razie nie znalazłem. Klawiatura jest głośniejsza niż mębranowa Logitecha K740, ale już na podobnym poziomie głośności jak mój drugi tańszy Logitech serii K. Zobaczymy jak w dłuższej pracy będzie.
jeszcze

18.7.2021

K70 LUX RGB działa mi idealnie już prawie 5 lat, żadnych oznak ścierania klawiszy.Warto wspomnieć o oprogramowaniu, ponieważ większość skupia się na samym sprzęcie, pomijając dość istotne kwestie dla użytkowników dysków SSD. Może komuś się przyda poniższa informacja.Po zakupie nowego SSD zacząłem szukać programów, które nabijają mi gigabajty danych na liczniku. Nabijanie przez przeglądarki internetowe rozwiazałem poprzez RAM dysk "ImDisk", jednak gigabajty nadal leciały. Dzięki programowi AppReadWriteCounter namierzyłem sprawcę - oprogramowanie iCUE. Jako, że oprogramowanie potrzebowałem tylko do ustawienia profilu kolorów byłem zaskoczony, że soft, który "nic nie robi" bezustannie zapisuje duże ilości danych na SSD.Zastąpiłem oryginalny soft programem OpenGRB i ustawiłem wszystkie kolory tak jak w iCUE.Dla mnie OpenRGB ma następujące zalety:1. Zajmuje 22 MB na dysku, a nie kilkaset.2. Profil kolorów wczytuje błyskawicznie, jeszcze przed zalogowaniem się do komputera.3. Nie siedzi w pamięci RAM (kilkaset megabajtów RAM więcej dla innych aplikacji).4. Nie zużywa dysku SSD i zasobów procesora, tak wiem, że współczesne dyski spokojnie wytrzymają setki terabajtów zapisu, jednak nie jest to dla mnie żadnym usprawiedliwieniem dla używania źle napisanego oprogramowania.5. Nie trzeba go instalować, wystarczy rozpakować.OpenRGB poza możliwością ustawienia profili kolorów nie udostępnia jednak żadnych innych funkcji dostępnych w iCUE.Mam nadzieję, że moderacja nie wytnie komentarza tylko dlatego, że może być niewygodny dla producenta.Wsparcie producenta jest na wzorowym poziomie, kiedy uszkodził mi się jeden z klawiszy wystarczyło przesłać bezpośrednio do nich fakturę oraz zdjęcie uszkodzonego przycisku i przysłali nowy, serwis Morele prosił o przesłanie całej klawiatury.
jeszcze

14.4.2022

Posiadająć jakieś 15 lat Logitech Deluxe 250 jeszcze na PS/2 stwierdziłem, że najwyższy czas ją zmienić... Kiedyś w razie modernizacji moja płyta główna może już nie mieć PS/2, a przejściówka na USB dawno temu mi się zapodziała...Najpierw kupiłem taniego Krux Meteor na Outemu Brown. Świetne wykonanie, dobra cena, ale klawisze były tak wysokie, że mnie nadgarstki bolały. Podobała mi się charakterystyka kliku i ta nieliniowość - czy to w pisaniu czy w graniu.Postanowiłem kupić mechanika, ale koniecznie low-profile, żeby mi nadgarstki odpoczęły. Niestety jedyne mechaniki low-profile mają liniowe przełączniki. Padło więc na tego Corsaira. Wykonanie pierwsza klasa. Klawisze są wreszcie niższe,tak że nie wygionam niewygodnie nadgarstków. Niestety przełączniki są wg mnie gorsze (sic!) niż Outemu! Dużo więcej siły muszę włożyć w wciśnięcie klawisza niż w Outemu, poza tym bardzo łatwo zrobić literówkę nie wiedząc nawet, że się nacisnęło jakikolwiek przycisk. W wysokim, "brązowym" mechaniku jednak jest "klik" i wiesz, że nacisnąłeś klawisz.Corsaira kupiłem z przełącznikami low-Profile Red. Speed charakteryzują się aktywacją jeszcze wcześniej. O ile ktoś nie gra tylko i wyłącznie w CS, tylko czasem też coś musi napisać to raczej odradzałbym przełączników speed. Już z redami wg mnie bardzo łatwo popełniać literówki.Ideałem byłaby klawiatura low-profile brown, albo blue, ale niestety takie nie istnieją.Podsumowując, lepiej pobawić się klawiaturą przed zakupem, bo o ile wszystko jest tutaj dopięte na ostatni guzik - wykonanie pierwsza klasa, łatwość czyszczenia, podkładka... ale zwyczajnie charakterystyka klawiszy może nam zwyczajnie nie podpasować.
jeszcze

26.10.2020

Ło matko jak ta klawiatura szybko pisze. Klawisze aktywują się dosłownie przez muśnięcie, trzeba się przyzwyczaić na początku bo zdarza się przypadkowe wciskanie klawiszy jak ręka spoczywa na klawiaturze. Cichutka jak na mechaniczną klawiaturę, ale to zasługa linearnych przełączników, nikogo nie budzę w nocy a mam wrażenie że jest ciszej niż przy mojej poprzedniej klawiaturze membranowej. Jakość wykonania pierwsza klasa, podświetlenie super się konfiguruje z aplikacji i wygląda świetnie z innymi akcesoriami od Corsair. Polecam do grania, przez niski skok, szybką rejestrację klawiszy i odświeżanie na poziomie 1000Hz czas reakcji jest błyskawiczny,do tego dostajemy zestaw wyprofilowanych klawiszy z antypoślizgową fakturą dzięki którym granie jest po prostu wygodniejsze. Niski profil klawiszy to kwestia osobistych preferencji, jak dla mnie wygodniejsze niż klasyczne wysokie klawisze klawiatur mechanicznych. Personalizacja super, mamy makra, przycisk zmiany profili, rolkę głośności a ich funkcje, jak i podświetlenie każdego indywidualnego klawisza, można dowoli zmieniać za pomocą oprogramowania. Mogę polecić tym którzy szukają cichej klawiatury mechanicznej, naprawdę, może konkurować z membranówkami. Jeżeli chodzi o pisanie na tej klawiaturze to trzeba się do niej na początku przyzwyczaić, na pewno pisze się na niej szybko, cicho i wygodnie.
jeszcze

8.10.2021

Bardzo dobrze wykonana klawiatura, z super podświetleniem, bardzo szybkimi switchami i dużymi możliwościami personalizacji.Zamówiłem ją przypadkiem, bo chciałem klasyczną klawiaturę, jednak przez niedopatrzenie zamówiłem tę, jak się okazało nisko-profilowa klawiatura okazała się strzałem w dziesiątkę, jest cichsza od klasycznej wersji, co jest dla mnie mega zaletą, tego skok klawisza jest bardzo krótki co zwiększa wrażenie odnośnie jej szybkości, bardzo przyjemne jest to jak gładko i przyjemnie same switche działają, pisanie na nich bardzo po prostu bardzo przyjemne ze względu na ich gładkość.Coś co dla mnie jest też bardzo przyjemne, to klawisze multimedialne i rolka do zmiany głośności,nie musimy minimalizować gdy, aby ją przyciszyć.Rzecz która nie jest wadą a coś do czego się trzeba przyzwyczaić, to właśnie krótki skok, z początku mogą zdarzyć się przypadkowe kliknięcia, w moim przypadku wystarczyła godzina obcowania i te literówki są rzadkości, a wręcz prawie się nie zdarzają.Są rzeczy do których można się przyczepić, a są to grubość i sztywność przewodu, strasznie ciężko go sensownie ułożyć.Kolejną kwestią to jakość podkładki pod nadgarstki, za tę cenę to dramat, powinna być chociaż z lepszej jakości tworzywa i magnetyczna, a nie na zatrzaski.Poza tymi kwestiami bardzo polecam.
jeszcze

1.12.2021

Jestem niskoprofilowcem heh.Od zawsze wybór dobrej ale niskoprofilowej klawiatury był problemem. Do czasu..Posiadam tą klawe od momentu jej wydania (2018). Każdy dzień użytkowania jej - do dzisiaj (grudzień 2021) - był i jest cudowny.NIC się nie zepsuło, nic nie wytarło, nic nie nabrało luzu, każdy switch działa bez problemów etc.Niskoprofilowa, cicha, bardzo responsywna (w końcu to cherry mx speed switche), granie czy pisanie to sama przyjemność.Co do iCUE - bo wiele ludzi ma bardzo negatywne opinie apropo softu - miałem swego czasu dwie myszki Corsaira, i tę kalwe, i mi osobiście nigdy ten soft nie sprawił jakichkolwiek problemów. Podświetlenie (bajka), makra, re-bindy,profile - bez problemu.Mam i miałem też produkty od Razer jak moja aktualna mysz Viper czy keypad Tartarus V2, a przedtem klawy jak Ornata Chroma czy oryginalna BlackWidow Chroma..I powiem szczerze, że w moim odczuciu Corsair jest jednak ten szczebelek wyżej jak chodzi o jakość i wykonanie. Nie chcę wszczynać żadnej brand-wojny bo nie jestem die-hard fanem żadnej z nich, mówię tylko, że przez lata miałem porównanie.I podsumowując...Klawa nie dla każdego, oczywiście, ale dla poszukujących w danym temacie - gorąco polecam, cudo.psGdyby kiedykolwiek zrobili K100 OPX Low Profile huuh...
jeszcze

29.8.2021

Bardzo fajna klawiatura, mechanik o niskim profilu klawiszy, wygodna w czasie grania, można każdemu klawiszowi ustawić inny kolor podświetlenia, dostępnych jest również dużo efektów podświetlenia klawiatury, jak np. fala po wciśnięciu klawisza oraz dostępnych jest wiele opcji konfiguracji klawiatury w oprogramowaniu producenta. Klawiatura jest bardzo cicha, a klawisze wciskają się przy użyciu minimalnej siły nacisku. Szkoda, że zamiast jednego gniazda USB klawiatura nie posiada całego HUB'a USB (chociaż 2 lub 3 gniazda) oraz szkoda, że kabel rozdziela się na dwa kable (od klawiatury i od gniazda USB) dopiero kawałek przed końcem, a nie są to dwa całkowicie oddzielne kable,gdyż w przypadku gdy ktoś nie chciał by korzystać z gniazda USB w klawiaturze, mógłby w ogóle nie podłączać tego kabla, a tak musi podłączyć oba kable albo jedna z wtyczek będzie wisieć luźno zaledwie 15 cm od miejsca rozdzielenia się kabla na dwa kable, przez co ciężko będzie tą wtyczkę ukryć, aby nie była widoczna, gdy ktoś ma komputer na blacie biurka. Klawiatura posiada podpórkę pod nadgarstki, która mogła by być trochę dłuższa.
jeszcze

26.3.2022

Klawiatura dobra, do grania idealna, jeśli chodzi o komfort użytkowania to nie mam zastrzeżeń. Oprogramowanie iCUE też jest całkiem potężne i pozwala na dużą personalizacje. Dodatkowy port USB to fajny dodatek do podłączenia np. pendriva.Problemów niestety też jest kilka. Dołączona podpórka pod nadgarstek strasznie rysuje część klawiatury, do której jest doczepiona. Uchwyty mocujące w samej podpórce są też niestety łatwo łamliwe, musiałem doklejać je do podpórki, a w końcu w ogóle z niej zrezygnowałem. Pomimo jej braku klawiaturę użytkuje się nadal całkiem przyjemnie nawet bez konieczności używania nóżek. Jedynym minusem są wspomniane wcześniej rysy na przodzie.Same keycapy są w porządku, po ok.2 latach używania powierzchnia nie jest bardzo zużyta. Problemem za to staje się mocowanie ich do samych switchy. Po kilku ściągnięciach, do czyszczenia, w najbardziej używanych przyciskach (takich jak lewy CTRL, czy spacja) niestety poluzował, albo kompletnie połamał się element mocujący (ten w kształcie "+"). Niestety ciężko znaleźć zastępcze keycapy przez to że są to nisko profilowe switche.
jeszcze

11.12.2019

Po przejściu z membranowej klawiatury razera, różnica jest bardzo duża. Przyjemniej się na tym gra, responsywność i płynność tapowania dzięki liniowej charakterystyce z bardzo niskim punktem aktywacji i niską wymaganą siłą nacisku jest tak duża, że na dzień dzisiejszy nie ma przełączników, które by je pod tym względem przebiły. Niestety drogi produkt, ale nie mam wątpliwości, że do gier, na dzień dzisiejszy jednoznacznie lepszej klawiatury się nie kupi. Oryginalne niemieckie przełączniki cherry są wciąż niedoścignione a tym bardziej nie przebite przez nic innego. Do pisania niestety, liniowe przełączniki doskonałe do gier będą sprawiać lekkie problemy. Chodzi o to,że banalnie jest niechcący aktywować klawisz obok i zrobić literówkę, którą trzeba później poprawić i z tego powodu spada trochę szybkość pisania. Mimo wszystko, feedback klawiszy jest bardzo przyjemny i płynny, klawisze i switche są fenomenalnie spasowane i wszystko to powoduje że pisanie, pomimo, że wolniejsze, sprawia mi przyjemność na tej klawiaturze. Polecam zwłaszcza do gier. Pisane na K70 MK2 Low profile :)
jeszcze

26.10.2021

Wstępem, przetestowałem w ciągu tygodnia parę niskoprofilowych / 'niskoprzelacznikowych' klawiatur - Sharkoon Typewriter na niebieskich low profile przełącznikach oraz Keychron K3 na niskich czerwonych. Przez kilka lat używałem pierwszej generacji Corsaira K70 Rapidfire na 'cherry mx speed silverach', wczesniej inne klawiatura na cherry mx red i siegajac wstecz 'black cherry mx'....... 'Corsair K70 rapidfire mx silver' do tej pory do pracy biurowej / okazjonalnego grania był dla mnie najlepszy i alternatywy nie leżały i nie mogłem się przyzwyczaić. Wymacałem w międzyczasie tez nieco klawiatur w lokalnym 'markecie' - ale to również nie było to.Zatoczyłem wiec koło 'K70 rapidfire mk2'w wersji low profile jest jeszcze lepszy i różnice czuje od razu - tzw. 'no brainer'. Jeśli wiec ktoś lubi mechaniczne czerwone przełączniki, nie lubi 'tactile' oraz lubi takie, ktore 'latwo sie wciskaja' (reka sie nie meczy po całym dniu) to klawiatura jest absolutnie rewelacyjna. Dodatkowo jest o wiele cichsza i praktycznie nie 'hałasuje' jak normalne mechaniki.
jeszcze

13.12.2019

Na początku miałem z nią trochę problemów, była reklamowana, ogólne byłem rozczarowany i chciałem zwrócić i ocenić max 3/5.Postanowiłem dać jej szansę i teraz po niecałych 3 miesiącach używania mogę się wypowiedzieć.Do klawiatury tej trzeba przywyknąć, gdyż krótki skok 2mm i aktywacja 1mm sprawiają wrażenie jakby przyciski były dotykowe, lekkie muśnięciei aktywacja, przez co przy pisaniu robiłem sporo błędów, a jako że umiem pisać bezwzrokowo i pracowałem jako protokolant sądowy, wiem co mówię. Natomiast po przywyknięciu mogę powiedzieć że pisanie jest bardzo szybkie i przyjemne!!Do gier jest rewelacyjna 10/10. błyskawiczna reakcja i tak jakby ogólna przyjemność z klikania.Podświetlenie jest ładne i przyjemne,nieskończenie wiele opcji ustawień.Można się spotkać z negatywnymi opiniami na temat podstawki pod nadgarstki, jest dosyć lekka plastikowa, ale po podłączeniu jej moim zdaniem jest bardzo stabilna, przyjemna w dotyku, lepszej chyba nie trzeba, chociaż jej nie używam, bo sama klawiatura jest wystarczająco nisko, szkoda miejsca na biurku.
jeszcze

18.1.2022

Klawiatura warta swojej ceny. Bardzo solidne klawisze, w końcu producent nie "wymyśla koła od nowa", a korzysta z wypróbowanych od lat Cherry MX - w tym przypadku cichych i niskoprofilowych. Od zawsze byłem przyzwyczajony do klawiatur laptopowych lub niskoprofilowych, więc ten wybór wydawał się oczywisty. Na szczęście trafiony w 100%. W porównaniu do mojej poprzedniej Steel Series M800 - jest niezniszczalna (używam jej od prawie 2 lat, zero uszkodzeń kapsów, czy samych przełączników) Do tego bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu rolka do głośności, coś, na czym mi szczególnie zależało. Klawiatura sprawdza się wyśmienicie zarówno w pracy (pisanie bezwzrokowe) jak i graniu.Osobiście podświetlenie mam ustawione na niebiesko, co jest wygodne dla oczu i moich współlokatorów, ale można oczywiście wydobyć z niej całe feerie barw w różnych animowanych makrach. Jedyny minus to plastikowa podkładka pod nadgarstki. Oczywiście w codziennym użytkowaniu spełnia swoje zadanie, ale świetnie byłoby mieć pod dłońmi aluminium z miękkimi poduchami.
jeszcze

26.9.2019

Klawiatura genialna, mimo że przełączniki są mechaniczne i o małym skoku to bardzo dobrze się pisze (odczucie prawie jak by się pisało na membranowej, tylko szybciej). Można bardzo szybko aktywować klawisze więc do grania jest idealnie, co prawda czasem zdarza się przez przypadek nacisnąć coś czego się nie chciało naciskac, ale według mnie to kwestia przyzwyczajenia. Klawiatura jest genialnie wykonana, dobrze wyprofilowana, a podświetlenie bardzo wyraźne nawet w dzień. Jedyne co mi nie pasuje to dodatkowe nakładki na przyciski (te chropowate) które według mnie utrudniają używanie klawiatury podczas innych czynności niż granie. Przewód gruby i w miarę sztywny ale nie przeszkadza (bardzo często używam klawiatury trzymając ją na kolanach.Podkładka dobrze wyprofilowana i wygodna. Jak za cenę promocyjną (ok 450pln) to nie ma lepszego wyboru. Po chwili używania tej klawiatury wiem że klawiatura z przełącznikami o zwykłym skoku (Red) by mnie męczyła. Polecam w 100%
jeszcze

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności