logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Logitech MX Ergo Czarna (910005179). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Logitech MX Ergo Czarna (910005179).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Logitech MX Ergo Czarna (910005179) liczba opinii klientów wynosi 141, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 9, a średnia ocena to 4.7.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Al liczba opinii klientów wynosi 1, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 47, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Avans liczba opinii klientów wynosi 2, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 18, a średni wynik to 4.2. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 9, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Mediaexpert liczba opinii klientów wynosi 3, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Mediamarkt liczba opinii klientów wynosi 3, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 30, a średni wynik to 4.6. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 28, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

26.2.2021

Uwaga wyszedł długi komentarz ;-)W związku mrowieniem palców szukałem myszki, która pozwoliłaby mi ograniczyć lub wyeliminować te zawodowe dolegliwości. Przez wiele lat moim daily driverem było M720 i nadal uważam ją za najlepszą myszkę, zwłaszcza w relacji cena/funkcje/jakość. Ponieważ jestem fanem Logitecha to rozważałem tylko tą firmę. Na testy wjechało też MX3 i Vertical.MX3 jest myszką kompletną i genialną, ale dla mnie nie było dużej różnicy w stosunku do M720; OK, dodatkowa rolka, kosmiczne kółko scrolla, ale ergonomicznie to nadgarstek tylko ok. 1 cm wyżej odchylony w prawo niż w M720. No i ukryty przycisk do kciuka jest niewygodnie umieszczony - musiałem odrywać kciuk od myszki,żeby go cofnąć i wcisnąć przycisk. W M720 przycisk ten był idealnie pod kciukiem. Jeśli szukasz klasycznej myszki, to ta ma chyba najwyższy profil (odchylenie w prawo) wśród klasycznych myszy.MX Vertical - tutaj ergonomia o wiele lepiej. Pracowałem już na innych myszkach pionowych, ale tutaj widać różnicę jakości. Z wad, to klikając przyciski kciukowe trzeba ścisnąć mysz, co wymusza naciągnięcie ścięgien i mięśni, co już nie jest takie ergonomiczne. Poza tym cały czas ruszamy nadgarstkiem. No i cena... powinna być poniżej 400 zł....No i MX Ergo.... ergonomiczna bajka ;-) Ręka sobie odpoczywa na myszce, nic się nie napina. Nie naciąga się żaden mięsień czy ścięgno. Po tygodniu palce przestały mrowieć, wszystkie przyciski można skonfigurować w Logitech Options, nawet ten nad kulką. Można zmieniać kąt nachylenia myszki, jak potrzebujesz zrobić ruchy w pozycji ręki zbliżonej do zwykłej myszki. Można też dokupić dodatkową podstawkę pod tą myszkę przez co może być bardziej pionowa. Jedyne do czego bym się przyczepił to zbyt twardy klik kółka, trzeba użyć naprawdę dużej siły, żeby je wcisnąć. Aa, i jest nawet wyżłobienie na obudowie na mały palec ;-) Mi przyzwyczajenie zajęło jeden dzień pracy, kciuk daje radę, bo chyba wszyscy teraz klikamy codziennie kciukiem ;-)
jeszcze

23.10.2018

Kto nigdy trackballa nie używał, niech lepiej się dobrze zastanowi. Niektórzy to kochają, a inni nienawidzą.Da się grać, nawet w strzelanki, ale nie do tego trackballe służą, więc nawet fan takich myszek do grania na nich nie zawsze się przekona ;)Bałem się początkowo materiału, ale jest ok. Przyciski to normalny plastik, ale "grzbiet" pod śródręcze wykonano z czegoś przypominającego gumę. Jest ona jednak wytrzymała i nie należy się jej obawiać. Brudzi się chyba nawet trudniej, niż normalny plastik.Nie da się wyjąć kulki do czyszczenia wypychając ją małym palcem od dołu, lepiej użyć ołówka (konkretnie – jego miękkiej gumki) jako przepychaczki. Bzdurka, ale wspominam.Niedoświadczonym użytkownikom Linuksa podpowiem,że działa bez kwękania ;)Do parowania można użyć, jak zawsze, solaar.Tryb precyzyjny świetnie spełnia swoje zadanie. Jest naprawdę dobrze wyskalowany.Przeskakiwanie między kanałami (używając dwóch odbiorników, każdy w innym urządzeniu) działa natychmiastowo.Przechylanie trackballa na bujanej podstawce, jak dla mnie, jest bajerem, którego nie używam inaczej, jak podczas oczekiwania na coś. Huśtawka jako odpowiednik kręcenia ósemek kursorem. Myślę, że nie warto inwestować w wersję z większym przechyłem (przynajmniej ja nie widzę sensu tego rozwiązania, przechylenie na prawo jest już i tak na tyle mocne, że się ręka ześlizguje; może jak ktoś ma dłonie jak szufle do śniegu, to tego problemu nie ma).Ślizgacze kulki przez pierwszych kilkadziesiąt godzin używania muszą się... wyślizgać. Na początku mogą stawiać delikatny opór i nie pozwalać na pełną gładkość ruchu kulką; zmuszać kursor do "przeskakiwania". To jednak mija, więc ok.Można podłączyć myszkę do telefonu po kablu USB OTG, albo... po bluetooth. Jedno i drugie rozwiązanie działa (pod androidem przynajmniej) naprawdę doskonale.Chyba styknie tego opisu, nie? ;)
jeszcze

9.3.2019

Wolę trackball'e obsługiwane palcem środkowym lub wskazującym, ale jeśli potrzebujesz do pracy środkowego przycisku i kółka, to ciężko o coś lepszego niż ta myszka.Moim zdaniem jedynym lepszym rozwiązaniem jest zakup trackball'a firmy Elecom, ale sprowadzenie go z Japonii jest dość kosztowne. Zapłaciłem coś ok. dwóch stów za samo cło, a urządzenie kosztuje ponad trzy. Co prawda jest nieziemsko wygodne i precyzyjne.MX Ergo stawiam na drugim miejscu. Trochę się obawiałem, że obsługa kciukiem nie będzie tak precyzyjna jak palcami, ale ujdzie. Używam do acad'a i się sprawdza.Ogromną zaletą jest komunikacja bluetooth - używam z surfacem pro, który ma tylko jeden port USB,więc zajmowanie go stale myszką jest denerwujące.Dużą wadą jest logitech flow, które po prostu nie działa, warto sobie poczytać o tym w sieci. Samo oprogramowanie logitech options jest ok, łatwo można zmienić konfigurację przycisków.Reasumując: znacznie wygodniejsza od tradycyjnej myszki, nie najwygodniejsza z trackball'ów w ogóle, ale cóż.
jeszcze

3.5.2022

Myszka moim zdaniem super. Do pracy bardzo wygodna, jak mowa o pracę przy komputerze z licznymi aplikacjami, oraz duży plus za aplikację (przynajmniej u mnie działa ok i ma opcję przemapowania klawiszy) Logitecha. Jak mowa o korzystanie z internetu, to podobnie nie mam zastrzeżeń. Jedynie:1. Szkoda, że sama kulka nie jest z opcją "wcisku" jako dodatkowy klawisz, nie wiem jakby to miało z ergonomią, ale fajny "feature" byłby.2. Trochę mało dodatkowych klawiszy, przydałby się jeden dodatkowy jeszcze prócz tego co jest dookoła, ale to tylko moje personalne odczucie i uwarunkowane stylem pracy. Nic wielkiegoPrzesiadka z MX Mastera 3 jest znaczną różnicą, ale wygodną i na dłuższą metę naprawdę wartą rozważenia.Wykonanie samej myszki również super - ciężka i wydaje się solidna + sama kulka przyjemna, a mysz dobrze się trzyma. Podstawka podobnie, solidnie trzyma, nie doświadczyłem problemu (dobrze trzyma magnez)Ogólnie warta zakupu, jeśli rozważamy ją: 6/6
jeszcze

30.8.2020

nieźle się używa, strzałka dociera do potrzebnego miejsca w sposob prawie natychmiastowy. dynamika jest wyżysza niż u myszki, a także aby przebyć dłuższą odległosć na ekranie, wystarczy wykonać większy obrót kulką (od końca do końca), natomiast myszkę trzeba wiecznie podnosić do góry i przestawiać na miejsce. co ciekawe nie od razu ten kot zadziałał tak jak powinien. w ustawieniach Logitech Options mamy możliwość zmiany jedynie prędkości przesuwu, a to nie jest wszystko co potrzeba. mysz defaultowo była o wiele za czuła i nie szło zupełnie trafić w wybrane miejsce, a ponadto strasznie przewrażliwiona. jako że programy od logitecha nie wykryły mi jej, zatem nie miałem dostępu do parametru,który za to odpowiada - mianowicie polling rate. jakby komuś się coś takiego też zrobiło, to należy użyć programu, którego nazwa jest podana na załączonym zdjęciu i polling rate mocno obniżyć. po tej czynności naprawdę nie uśmiecha mi się używać już myszki.
jeszcze

4.5.2021

Używam go już 1,5 miesiąca. To mój pierwszy trackball i czas przyzwyczajania był błyskawiczny. Możliwość przypisywania funkcji do przycisków fantastyczna, jak przy większości urządzeń Logitecha. Mój nadgarstek niestety potrzebuje dodatkowej podpórki, aby nic nie bolało, ale samo użytkowanie tego urządzenia pod kątem diametralnie poprawia wygodę korzystania. Mam duże dłonie i jestem w stanie wygodnie chwycić na urządzenie. Poprzednio używałem MX Master 3S i chyba do tego nie wrócę ;). Jeśli dłonie pocą się mocniej, to kulkę trzeba czyścić dwa razy dziennie, ale to bardziej cecha niż minus, bo jednak jest tu element mechaniczny.Minusy to brak USB-C i pamięć tylko dwóch urządzeń,więc muszę się w domu posługiwać odbiornikiem Unifying.Używam go zarówno z macOS jak i Windowsem. Oba systemy w pełni zgodne i wygodne w użytkowaniu. Trzeba sobie tylko czułość kursora i akcelerację dopasować do własnych preferencji.
jeszcze

20.10.2021

Jeżeli to pierwszy trackball to trzeba sobie dać trochę czasu na naukę i przystosowanie. Proponuję w okresie przejściowym używać dwóch myszek jednocześnie konwencjonalnej i trackballa. Kiedy kciuk jest już zmęczony lub brakuje wprawy np. podczas prezentacji dla klienta można się wspomagać „starą myszką”. Generalnie używam trackballa od dwóch tygodni i jestem zachwycony. W drodze jest już futerał. To co może przeszkadzać to konieczność czyszczenia rolek jak w starych myszkach z kulką. Nie nastręcza to dużych problemów i czuć pod kciukiem kiedy rolki wymagają czyszczenia. Generalnie jestem zachwycony tym rozwiazanie (trackball) i produktem.Kupiłem z trzech powodów: 1.Byłem ciekawy tego rozwiązania 2.Profilaktycznie przed zespołem cieśni nadgarstka 3.Ze względu na ergonomię postawy przy pracy za biurkiem i wypchnięty do przodu prawy bark. W każdym z tych aspektów nie zawiodłem się, polecam nie zdecydowanym.
jeszcze

28.10.2020

Możliwa jest wysoka precyzja wskaźnika, nawet bez włączonego trybu precyzyjnego! Jest to bardzo dobrze wykonany i ciężki trackball, co znacząco wpływa na stabilność pracy. Faktura urządzenia jakby klei się do dłoni, a ta się nie zsuwa z urządzenia. Wielką zaletą jest możliwość przypisywania własnych skrótów klawiszowych dla dowolnych programów, pod większość guzików. Urządzenie na pewno wymaga przyzwyczajenia, gdy przesiada się z standardowej myszki, jednak kąty ułożenia dłoni i przedramienia gdy go używamy zapobiegają kontuzjom z powodu niewłaściwego ułożenia i braku ergonomii - w przypadku urządzenia standardowego. Średnio się do chyba nadaje do gier typu FPS, jednak te nigdy nie były moją domeną.Urządzenie polecam do pracy z dużymi arkuszami, tworzenia muzyki, grafiki, nawigowania po dużych ekranach na małej przestrzeni biurka. Myszka uruchomi się na jednym odbiorniku z innym urządzeniem tej firmy.
jeszcze

26.5.2021

Pracuje dużo przy komputerze- dziennie po kilkanaście godzin i pojawił się u mnie ból w podstawie nadgarstka od "szorowania kostką po podkładce". Szukałem ergonomicznej myszki, która zapewni mi w miarę naturalny układ dłoni podczas pracy. Zdecydowałem się na tego trackballa, ale raczej z myślą, że w razie czego go zwrócę. Pierwsze kilka dni było dość kłopotliwych i te same czynności nieraz wykonywałem dłużej - głównie celowanie w miejsca na pulpicie, ale podobnie jak większość osób się wypowiada- po około 3-4 dniach już w ogóle nie skupiałem się na obsłudze. Ból nadgarstka zniknął.Plus jeszcze taki, że ten trackball ma możliwość wyboru konkretnego receivera (usb)przez co używam tej myszki zarówno na komputerze firmowym jak i domowym, po prostu przełączając ją między jednym a drugim ustawieniem. Samo ustawienie dość proste.Z mojej strony - świetne urządzenie, polecam.
jeszcze

6.5.2019

Sprzęt bardzo wygodny, dużo przycisków, zwiększanie czułości implementowane sprzętowo a nie programowo, magnetyczna, ciężka podstawka i regulacja kąta nachylenia to super rozwiązanie. Powierzchnia trackballa lekko gumowana ale bez przesady, plastik dobrej jakości, kulka o lekkim, przyjemnym oporze, da się jednak rozpędzić, jest na tyle precyzyjna, że najczęściej nie trzeba używać trybu zwiększonej czułości, rolka o wyraźnym skoku przy obrocie. Przełączanie między komunikacją unifying, a Bluetooth działa bardzo sprawnie. Nie odczuwa się kiedy sprzęt wybudza po nieużywaniu - lag jest bardzo mały. Do tej pory nie ładowałem, po rozpakowaniu trackball miał około 50% baterii co według producenta ma starczyć na około 2 miesiące.Działa pod linuksem, jest wspierana przez aplikację solaar.
jeszcze

19.5.2021

Bardzo wygodna mysz po pierwszym przyzwyczajeniu do przesuwania za pomocą kulki, a nie całą myszą. Zaczęłam używać, kiedy miałam część dłoni w gipsie i tak się uzależniłam i przyzwyczaiłam, że już nie jestem w stanie używać tradycyjnej myszy. <br>Stosuję w ułożeniu bocznym (mysz lekko podniesiona), pozycja myszy na płasko nie przekonuje mnie, wydaje mi się, że ręka mocniej się wtedy męczy.<br>Na początku irytowało mnie trochę to, że wolniej przemieszczam się po ekranie niż przy zwykłej myszy, ale pozostałe plusy sprawiają, że nie ma to już dla mnie takiego znaczenia.<br>Zaznaczam, że jestem zwykłym użytkownikiem, nie korzystam z programów wymagających używania funkcji dużej precyzji myszy,nie korzystam również z funkcji przełączania się między komputerami.
jeszcze

28.10.2021

Zawsze chciałem mieć trackball, ale zastanawiałem się czy kciuk mnie nie będzie bolał od kręcenia kulki. Okazuje się że nie, a na pewno nie przy okazji tego trackballa. Kulka śmiga pięknie i szybko. Czasami się przytnie na jakimś brudzie, ale ogólnie jest OK. Kilka razy zdarzyło mi się, że Bluetooth przestał ją widzieć, ale może to być wina samego systemu (Mac OSX). Raz zawiesiła się tak jakbym miał cały czas wciśnięty lewy przycisk myszki i dopiero twardy reset pomógł. Podsumowując: polecam, zwłaszcza osobą którym nie zależy na kliknięciu w konkretny pixel, a literę (nie nadaje się do grania). Idealne rozwiązanie dla programistów i osób o małej przestrzeni biurka a dwóch monitorach,lub dużym panoramicznym.
jeszcze

28.8.2020

Jest to już mój trzeci trackball. Kulki poprzednich trackballi mogłem obsługiwać więcej niż jednym palcem, ten jest dedykowany raczej tylko dla kciuka i przez to miałem spore obawy o precyzję. Po dwóch dniach pracy nabrałem jednak wprawy. Piszę to dla osób obawiających się trackballi, cierpliwość opłaci się.<br>Trackball można ustawić w dwóch pozycjach, ja preferuję uniesienie o 20 stopni. Urządzenie jest ciężkie, solidnie wykonane i dobrze leży w dłoni. Przyciski pracują cicho, kulka jest precyzyjna - dodatkowy przycisk zwiększa precyzję. Jedyna wada - brak kółka bezwładnościowego jakie jest w niektórych myszach Logitech.

27.7.2018

Jestem zadowolony. Pracuję m.in. w AutoCAD-zie i miałem na począktu problem ze złapaniem precyzji. Zwłaszcza, że ta kulka zdawała się nie chodzić do końca płynnie. Ale chyba się wyrobiła, a może pomogło czyszczenie albo delikatne przetarcie WD40. W każdym razie przywykłem i teraz pracuje mi się dobrze. Ta myszka ma bardzo dużo przycisków i prawie do każdego można sobie np. dowolną sekwencję klawiszy, dlatego mam na myszce np. opcję Delete, cofnij, do przodu, Enter i zapisz. Polecam. Kulka się łatwo wyjmuje, żeby przeczyścić. Do myszki jest fajne oprogramowanie do ściągnięcia i jej konfiguracja jest bardzo intuicyjna.

16.4.2020

W pełni funkcjonalna, z programowalnymi przyciskami nawigacyjnymi do tyłu i do przodu, a także programowalnym lewym i prawym kliknięciem na kółku przewijania. Nie można nie docenić współczynnika komfortu związanego z dostosowaniem kąta myszy. Kliny te mają również obciążoną podstawę, która pomaga utrzymać mysz w miejscu na biurku, zapewniając jej bardzo stabilne odczucie. Możliwość przejścia z jednego komputera na drugi bez konieczności ponownego parowania lub przenoszenia odbiornika jest również ogromną pomocą podczas pracy na laptopie na tym samym biurku co główny komputer. Polecam.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności