logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Riwall 51Cm 9W1 5190. Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Riwall 51Cm 9W1 5190.

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Riwall 51Cm 9W1 5190 liczba opinii klientów wynosi 915, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 2, a średnia ocena to 4.9.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 708, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 207, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

28.6.2020

Jestem dopiero po drugim koszeniu 300m2 dwumiesiecznęgo trawnika. Silnik wydaje się mieć dość mocy choć w wysokiej trawie go nie testowałem. Podwozie jest solidnie wykonane ale jego budowa powoduje, że bardzo dużo trawy przykleja się do wewnętrznej części osłony i trzeba ją ręcznie czyścić po każdym koszeniu gdyż mycie wodą poprzez złącze nie wystarczy.Kosiarka ma jedną prędkość napędu - nie należy do najwolniejszych ale mogła by być trochę szybsza. Poprzednią kosiarką 45cm bez napędu jeździłem szybciej.Maszyna jest dość ciężka przez co na dwu-miesięcznym trawniku i z pełnym koszem ciężko się manewruje i zostają na trawniku koleiny. Brakuje też wskaźnika zapełnienia kosza.Silnik po zgaszeniu i ponownej próbie uruchomienia po kilku minutach (opróżnienie kosza) ma problemy z odpaleniem. Pomaga jednokrotne pompowanie paliwa choć w instrukcji jest informacja, że przy ciepłym silniku nie jest to konieczne. Dwukrotne wciśnięcie powoduje zalanie silnika. Być może to kwestia regulacji ale nie będę jej raczej teraz odsyłał do serwisu bo pewnie trwało by to z miesiąc i poczekam do końca sezonu. Mocowanie kosza też mogło by być lepiej rozwiązane - ciężko się celuje w zaczepy. Mimo tych wad polecam tą kosiarkę ponieważ w tym przedziale cenowym raczej nie znajdziecie nic lepszego.
jeszcze

13.5.2022

Ciężko recenzować produkt po pierwszym użyciu, ale na tyle miło mnie zaskoczył, że przekażę pierwsze wrażenia. Kosiarka radzi sobie z trawą po kolana i na wyrzucie bocznym bez żadnego zająknięcia gna do przodu. Napęd fajny, nie za szybki, nie za wolny. Kosz zapełnia się w 110%. Sprzęt nie traci mocy nawet w największej i najgęstszej trawie. Mimo, że jest ciężka to można ją prowadzić nawet bez napędu jeśli ktoś ma więcej siły. Odpalanie silnika dla mnie super, niestety mama nie ma wystarczająco dużo siły. Mycie przez podłączenie wody do kosiarki wydaje się być raczej ciekawostką, ale jakiś efekt daje. Wcześniej kupowałem co 2-3 lata kosiarkę z marketu, polecam zainwestować w coś takiego i dbać bo naprawdę daje radę.Na podwórko 1400m2 + przed domem zużyłem mniej niż 1.5l paliwa i poszło 2x szybciej niż kosiarką elektryczną.
jeszcze

11.4.2022

Super kosiarka. Silnik jest naprawdę mocny, pracuje równo i nie dusi się nawet przy większej trawie.Zakupiłem ją w ostatnim sezonie i do skoszenia miałem półmetrową trawę (czasami sięgającą nawet do metra) na naprawdę dużym areale (około 3000 metrów kwadratowych) i jakoś sobie radziła.Przy małej trawie z napędem idzie jak burza (przy dużej oczywiście trzeba było kosić bardzo wolno).Jedynie co czasem trochę przeszkadza, to to, że wyloty lubią się zatykać (szczególnie gdy trawa jest wysoka lub jest wilgotna / "soczysta"). Ale i na to jest sposób: warto mieć jakiś patyk, żeby ruszyć trawę w zatkanym wylocie bez wyłączania kosiarki (uwaga na ostrza przy włączonej kosiarce), albo zamontować jakąś linkę,która będzie utrzymywać tylny wyrzut kosiarki otwarty cały czas.Ogólnie mogę polecić kosiarkę z czystym sumieniem.
jeszcze

2.7.2020

Sprawdza się. Mocna maszyna. Instrukcja pisana (tłumaczona) Przez osobę nie mającą pojęcia o kosiarce. "Przed każdym użyciem kosiarki sprawdzić poziom oleju w silniku, a jeśli to konieczne dolać 500 ml oleju..." (500 wytłuszczone) A wydawałoby się, że do poziomu zaznaczonego na sondzie. Niby poziom oleju powinien znajdować się między kreskami, ale kresek nie ma. Już na samym końcu sondy są krzyżyki z napisem MAX. Przed pierwszym użyciem sprzętu trzeba użyć pompki niezależnie od temperatury, bo zwyczajnie można starter urwać. Już przy składaniu na rozkładówce rysunki nie są ponumerowane. Współczesne instrukcje to asekurancki bełkot, z których można godzinami czytać czego nie wolno, nie należy,co jest zabronione, przed czym się ostrzega, a jeśli chodzi o meritum, to poziom jest żenujący.
jeszcze

24.5.2021

Jestem po drugim koszeniu działki o pow. 600 m2, na obecną chwilę nie mam zastrzeżeń do pracy kosiarki. Mocny silnik, niskie zużycie paliwa, 7 stopniowa regulacja wysokości koszenia. Kosiarka posiada jednostopniowy napęd, moim zdaniem bardzo dobrze skonfigurowany nie za wolny, nie za szybki, w sam raz. Faktycznie odpalanie kosiarki może sprawiać drobnym osobą problem, ale jest to de facto kwestia właściwego ustawienia się przy kosiarce podczas jej odpalania. Jedynym mankamentem jaki zauważyłem jest nieprzemyślanym miernik poziomu olej. Trudno ocenić jego właściwy poziom, przy czym wchodzi około 350 ml. Kosiarka bardzo dobrze radzi sobie z wysoką trawą, nie dławi się. Mam nadzieję,że posłuży długie lata.
jeszcze

21.6.2020

Super maszyna i to nie dlatego, że lubię Czechów. Bardzo mocna świetnie wypełnia kosz z odpalaniem jest normalnie jak przy innych kosiarkach czyli trzeba się ponaciągać. Ogólnie jestem bardzo zadowolony w instrukcji pisze żeby nie kosić wysokiej i mokrej trawy a jak już jest taka konieczność to kosić połową obwodu. To nieprawda ostatnio nie kosiłem trawy około 4 tygodni wyrosła wysoka a ponieważ padało przez te 4 tygodnie była mokra. Nic z tych rzeczy napisanych w instrukcji się nie sprawdziło kosiarka ani na chwilę się nie zająknęła, szła jak burza kosiła bez problemu wysoką i mokrą trawę i to całym obwodem koszenia. Jak będę kupował kiedyś następną kosiarkę to tylko z tej firmy.Gorąco polecam.
jeszcze

28.8.2019

Rewelacyjna kosiarka! Jako kobieta wreszcie mogę samodzielnie i szybko skosić trawę w ogrodzie, ponieważ: kosiarka odpala od pierwszego pociągnięcia, ma napęd. Kolejne plusy to pojemny kosz na trawę i łatwość regulacji wysokości koszenia (wystarczy przestawić wajchę i gotowe). Radzi sobie nawet z mocno przerośniętą trawą. Kosiarka jest dość duża i ciężka ale dzięki napędowi łatwo się nią manewruje, jest też stosunkowo cicha jak na ten typ urządzenia. Po koszeniu swoją starą spalinówką byłam ledwo żywa (no chyba że w ogóle nie udało się jej odpalić), a teraz to zostaje mi czas na wypicie kawy albo inne przyjemności :)

20.5.2021

Kosiarką wykonano dwa koszenia więc trudno ocenić obiektywnie sprzęt. Na razie kosiarka sprawuje się dobrze, napęd działa bez zarzutu, co jest ważne przy tak ciężkiej kosiarce. Mam uwagi do rozruchu kosiarki, trzeba użyć sporej siły żeby ją uruchomić co dla kobiety jest trochę problematyczne, no dość wysoko są ustawione noże. Trawnik koszę na najniższym poziomie, gdy stara kosiarka taką wysokość trawy kosiła na poziomie trzecim. Mi to nie przeszkadza, ale raczej nie nadaje się do małych przydomowych trawników. Jest to mocna kosiarka z przeznaczeniem do pracy na dużych trawnikach, ogólnie oceniam kosiarkę dobrze

28.9.2019

Hmm, dam te pięć gwiazdek, niech będzie, tak na zachętę... A tak szczerze to detale powodują to czy sprzęt jest idealny czy nie. Niby nic, rzecz za 4 złote ale jednak jest to rzecz z której w tej kosiarce po za linką do odpalania korzystam dość często a mianowicie korek wlewu paliwa, rozłamał się w pół po kilku napełnieniach zbiornika. Na szczęście serwis gdzie kupiłem kosiarkę postąpił jak najbardziej w porządku i przysłał na swój koszt i za darmo nowy korek i za to mega plus dla firmy. Wracając do kosiarki, nie ma u mnie łatwo a spisuje się rewelacyjnie i posiada mega moc!!! polecam tą firmę i tą kosiarkę.

18.10.2021

Długo zastanawiałem się nad zakupem kosiarki. Po dwóch tygodniach przeglądania internetu, opinii, specyfikacji różnych marek zdecydowałem się na zakup riwalla 5190. Nie żałuję. Kosiarka wchodzi w trawę jak burza ( nawet 40 cm) bez żadnego zająknięcia. Czuć moc tej maszyny. Odpala za pierwszym razem. Napęd jest super,choć wcześniej miałem kosiarki spalinowe bez napędu i miałem mieszane uczucia co do napędu . Mam działkę 1500m i kosi wszystko na jednym pełnym baku paliwa 0,8l. Gorąco polecam. Nie ma w tej cenie z takimi parametrami nic innego. Polecam kosiarkę. Nie pożałujecie

8.7.2021

Kosiarka w pełni sprawdziła się. Obawiałem się o prędkość napędu ale jest idealny, nie jest za wolny ani za szybki. Ładnie zbiera trawę do kosza, silnik gładko odpala, uchwyt ergonomiczny (nie męczy rąk podczas koszenia) z możliwością regulacji wysokości oraz pochylenia. Kosz na trawę pojemny, zapełnia się w 100%. Regulacja wysokości koszenia działa jak powinna. Wszystkie akcesoria pasują do siebie, plastiki dobrej jakości. Na 6 arów koszenia kosiarka spala około 0,8l benzyny. Reasumując produkt godny polecenia, idealny stosunek ceny do jakości.

9.9.2020

Mocna i solidna kosiarka. Nawet przy większej trawie (kosiłem dawno niewidzianą działkę) silnik nawet nie zwolnił, choć koła czasem boksowały w miejscu. Nawet mi jej było czasem żal, bo to urządzenie nie powinno służyć do koszenia takich "chaszczy". Ogólnie oceniam sprzęt bardzo dobrze i myślę, że przy regularnym koszeniu posłuży długo. Silnik jest bardzo mocny, choć nieco głośny, odpala za pierwszym razem. Napęd jak dla mnie wystarczająco szybki, ale jeśli ktoś chce szybciej zawsze może włączyć własny zwalniając tym samym silnik od roboty.

7.7.2020

Polecam. Dobry sprzęt w dobrej cenie. Silna. Łatwa w obsłudze. Rewelacyjna regulacja wysokości koszenia. Oszczędna. Duże koła. Pojemny kosz. W zestawie dodatkowy nóż. Głośność pracy akceptowalna. Jednak: nie odpala tak łatwo jak piła spalinowa. Nie należy do sprzętu lekkiego. Praca bez napędu wymaga sporo siły. Nie radzi sobie z bardzo wysoką trawą co oznacza, że trzeba koszenie wykonać na raty ale to chyba jak każda kosiarka. Ciężko ocenić stan oleju na wkręcanym bagnecie. Mimo wszystko ocena po kilku koszeniach - 5/5. Polecam.

25.8.2020

Kosiarka super. Sprawuje sie doskonale. Ciesze sie że ma zapasowy nóż, bo kilka kamieni już przeciąłem. Napęd wprawdzie nie ma regulacji ale idzie się przyzwyczaić, jak do wielkiego psa na smyczy podczas spaceru. Najważniejsza jest jednak aromaterapia. Rośliny przy ścinaniu starają się jak najszybciej naprawić ciecie i wysyłają jak najlepsze olejki eteryczne itp. dla naprawy. Dlatego lubię kosić, bo jestem pierwszą osobą, która to wdycha. Więc kosiarka jest najlepszym narzędziem do aromaterapii. Pozdrawiam wszystkich z uśmiechem...

9.12.2019

Wbrew różnym opiniom klientów, za tą cenę kosiarka bardzo dobrej jakości i dużej mocy, mam nierówną działkę i daje sobie doskonale rade.Blacha z której jest wykonana jest standardowej grubości, bo czytałem też, że jakaś cienka - absolutnie nie zgadzam się tym.Reasumując bardzo dobry produkt za takie pieniądze, mimo braku regulacji prędkości obrotowej silnika daje on sobie radę z wysoką trawą.Spokojnie polecam tym, którzy zastanawiają się czy kupić czy nie ja mówię zdecydowane TAK !!!

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności