logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Thermal Grizzly Pasta termoprzewodząca Conductonaut 1g (TGC001R). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Thermal Grizzly Pasta termoprzewodząca Conductonaut 1g (TGC001R).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Thermal Grizzly Pasta termoprzewodząca Conductonaut 1g (TGC001R) liczba opinii klientów wynosi 395, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 5, a średnia ocena to 4.8.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 104, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 14, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 18, a średni wynik to 4.6. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 223, a średni wynik to 4.8. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 36, a średni wynik to 4.9. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

5.12.2019

Sądziłem, że 1G wystarczy na jedno użycie. Okazuje się, że nie. Wystarczy dosłownie jedna nieduża kropla, żeby pokryć całą powierzchnię Threadrippera. Szczególnie właśnie dla tych procesorów polecam ten ciekły metal z uwagi na niskie ryzyko, że drobiny osiądą na stykach elementów wokół obudowy procesora (obudowa procesora wypełnia całą powierzchnię laminatu i dodatkowo jest umieszczony w specjalnej prowadnicy). Proces rozprowadzania metalu po powierzchni procesora (na wyposażeniu specjalne patyczki) trwa nie dłużej, niż 10 min. Pamiętać jedynie trzeba, żeby nie używać aluminiowych bloków schładzaczy. Najlepsze są niklowe, miedź akceptowalna aczkolwiek po roku pokrywa się tlenkami i trzeba niestety później polerować powierzchnię.Przed nakładaniem ciekłego metalu radę obejrzeć kilka filmików na youtube.Polecam nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Przy zachowaniu minimum uwagi i środków ostrożności ryzyko spowodowania zwrcia nieznaczne.
jeszcze

14.6.2020

Najlepsza pasta jaką można dostać na dzień dzisiejszy na rynku, mega wydajna jeśli chodzi o ilość jak i osiągi. Od czasu pierwszego zakupu jest to mój bezkonkurencyjny faworyt i nakładam ją gdzie się tylko da, CPU jak i GPU po potraktowaniu tym cudem mają po prostu bajeczne temperatury w porównaniu ze zwykłymi pastami.Trwałość tego produktu jest również dużo lepsza niż w przypadku past tradycyjnych i śmiem twierdzić że jest to ostatnia pasta jaką dany komponent dostanie bo po prostu postarzeje się szybciej niż ta pasta i to jego trzeba będzie wymieniać prędzej.Raz miałem ją nałożoną na mostek na płycie Asus m5a99fx pro r.2.0 i pomimo że jest aluminiowy to płyta działa do teraz a było to pół roku temu ponad,jak zaglądałem pod cooler to nie było śladu nawet, nie polecam stosowania w takim miejscu ale jak ktoś lubi ryzyko oraz ekstremalne podkręcanie to i tam się da nałożyć na upartego.
jeszcze

21.9.2019

Conductonauty użyłem pomiędzy pomiędzy i7-5820K i Silverstone Heligon HE01 oraz pomiędzy Phenom II X4 955 BE i jego boxowym coolerem. Obydwa radiatory były wcześniej posmarowane pastami które były do nich dołączone. Poprzednią pastę usunąłem ręcznikami papierowym nasączonymi izopropanolem. Podczas wymiany pasty okolice procesora zabezpieczyłem taśmą izolacyjną, pilnowałem aby warstwa pasty którą nakładałem na miedź radiatora nie wykraczała poza ślad pozostawiony przez poprzednią pastę (same rozpraszacze ciepła CPU były też posmarowane). Ciekły metal nie sprawiał większych problemów podczas rozprowadzania dołączonymi patyczkami. Niestety, żadnych dających się zmierzyć zmiany temperatury nie zauważyłem ani bezpośrednio po aplikacji,ani kilka dni później, na żadnym z CPU.
jeszcze

29.3.2021

Laptop z i7-9750HF i RTX2060. Na standardowej, fabrycznej, silikonowej pascie temperatura pod obciazeniem CPU +-97stopni, GPU +-70stopni. Po aplikacji Thermal Grizzly Conductonaut CPU +-66stopni, GPU +-65stopni. Roznica kolosalna. W laptopie przestal sie tak czesto uruchamiac wentylator, bardzo czesto nie chodzi z maksymalnymi obrotami, a podczas pracy z dokumentami czy w Operze, aktywne chlodzenie w ogole sie nie uruchamia. Dziw bierze ze producenci nie stosuja cieklego metalu w standardzie. Uwaga tylko podczas aplikacji. Trzeba metal "rozlozyc" rownomiernie (co wcale nie jest takie proste) i bardzo uwazac zeby niczego z boku nie upaprac, bo latwo tym uszkodzic laptopa - robiac zwarcie.W koncu to metal w plynnej formie.
jeszcze

28.7.2018

Hmmm... czekałem, czekałem - czy coś da w stosunku do Noctua NH-1 (jedna z najlepszych past nie będących ciekłym metalem). A jednak jeszcze dało. I to 7-8 stopni, tak jak czytałem w opiniach w necie. Teraz 8700K mam 20 stopni mniej przy 5,1 w stosunku do 5,0 wcześniej. Grizzly u mnie jest pod radiatorem (blokiem) AIO. Pod czapkę poszło Coollaboratory Liquid Pro. Coś tam nie doczytałem mimo grzebania po necie - tak bym wrzucił Grizzly pod IHS również. Podobno Pro zasycha. Ale ok. 40 zł za Pro ekstra za drugą, podobną pastę. Nie zamierzam skalpować procesora jeszcze raz żeby było o 1 stopnień mniej, być może. Wystarczy stresu podczas delida. W każdym razie działa! Grizzly działa. Polecam

20.5.2020

To najlepiej chyba ocenić na podstawie testów : procesor wpadał w ciężką gorączkę, jak był w szale operacyjnym, między 78 a 85 stopni C.Było mi więc ciepło w ręce na klawiszach, jak coś rozlałem na klawiaturę, od razu wyparowywało :-D (co mogłoby być plusem ;)Teraz.. w podobnym szale, procek poci się maksymalnie na 68-70 stopni C, ale to naprawdę trzeba go super dociążyć. Więc już wiem, że jak coś szumi - to wiatr za oknem, a nie wiatrak. Na chwilę obecną - polecam, nie wiem tylko jak z trwałoścą tego ciekłego metalu ??? Bo standardowe inne pasty potrafią po miesiącach niemalże "pokruszeć" a co z tym? Zrobi się srebrna plomba ? :-D

Użyłem do oskalpowania I5 8600k wraz z Kryonautem. Przed skalpem temperatury na Pactum PT-1 oraz glucie podczas testów czyli taktowanie 4.2 GHZ wszystkie rdzenie(4,3 Ghz w Turbo na 1 rdzeń) na 1.2V wynosiły... aż 75*C na SPC Fortis 3 !!!! Po oskalpowanie i wymianie gluta na Conductonaut oraz Kryonaut temeperatury na I5 [email protected](więcej póki co nie trzeba ale testowałem czy pójdzie na 4.8 i spokojnie) 1.27~V wyniosły... max. 60*C. Średnio 55~*C. Cóż mogę powiedzieć? Oskalpowanie procesora + ThermalGrizzly i temperatury po OC vs STOCK spadły o grubo 15-20*C. Polecam oskalpować i wymienić na owy zestaw!

18.2.2022

Polecam użytkownikom PS4 PRO, w połączeniu z termopadami minus pad 8, dało 2 letni okres cichej pracy , co w przypadku tego modelu konsoli, jest ukojeniem dla uszu, gdyż fabrycznie stosowane , szybko tracą właściwości i konsola zaczyna wydawać dźwięki niczym odrzutowy silnik przy starcie.Niestety produkt może być używany tylko na miedzianych radiatorach, gdyż wchodzi w głęboką reakcję z aluminium i powoduje rozpadanie się tego metalu.Wymaga wprawy w nakładaniu i dodatkowego odizolowania elementów procesora, gdyż jest to ciekły metal, a więc przewodzi ładunki elektryczne.

12.4.2018

Super, niesamowity efekt! Użyłem go w laptopie MSI GE70 2OD, na moim 4700mq i grafice. Na ustawieniach domyślnych temp. spadły o 26 stopni (z 94*C na rdzeniu i throttlingu na 68*C ) !!! . Wcześniej używałem MX-4 i undervolting+ lekki underclocking (chodził na 3ghz@ 0,980v i 84*C, , ale w stosunku do pasty stockowej temp. były może o 5 stopni niższe, nie wiem, czy można to tak przeliczać, ale w takim razie różnica względem nowego laptpa sięga w teorii ~~30*C :O. Także na prawdę mega polecam każdemu, nie ma się co bać płynnego metalu, ani skąpić pieniędzy :p !

5.5.2020

Ciekły metal sprawdził się perfekcyjnie pod IHS CPU i5-4670K.Na IHS położyłem Kryonaut, a cooler to SilentiumPC Fera 3.Pasta pod IHS od intela niestety dawno straciła swoje właściwości dlatego postanowiłem pierwszy raz wykonać delid i opłaciło się.Temperatura procesora przed zabiegiem dochodziła do 100°C przy OC 4,2GHz po czym taktowanie spadało lub PC się zawieszał, aby schłodzić CPU.Po zabiegu procesor chodzi stabilnie na 4.3GHz. Po ponad godzine w OCCT temperatura nie przekroczyła 73°C (przy 80% prędkości wiatraku).Także wszystkich gorąco polecam :)

16.9.2021

Pasta bardzo dobra, robi dobrą robotę. Na moim oskalpowanym i7-3770k podkręconym do 4,6 Ghz 1,315V + SilentiumPCFortis HE1225 z dwoma wiatrakami Arctic F12 PWM 120mm temperatury w stresie w prime95 wyniosły max 75 stopni,( przed oskalpowaniem było to 99-101 stopni). Podczas grania w GTA V, Rome2 Total War Battlefield V, Far Cry 4 , 5 i moda do Stalkera OP 2.1 temperatury były na poziomie 54-58 stopni max:),przed oskalpowaniem temp były nawet 78 stopni. Dodam że tę pastę dałem pod ihs-a a między radiator fortisa a czapke procka dałem pastę mx-4.

10.1.2021

Rewelacja. Zaglutowany Intel i7 7700k przegrzewał się niemiłosiernie i non stop wchodził w throttling. W końcu nie wytrzymałem, zakupiłem chińskie imadełko za 10zł, ciekły metal i dokonałem operacji aplikacji ciekłego metalu pod odpromiennik ciepła. Temperatury w IDLU (gdzie ten durny procesor prawie cały czas idluje na 4500Mhz) wahają się między 30-40 stopni. W stresie wszystkich rdzeni dobija do 70 stopni, aczkolwiek chłodzenie to średni Grandis 2. Pasta zrobiła robotę, a Intel niech usmaży się w piekle.

26.3.2020

Wymiana na laptopie, który ze swojej fabrycznej pasty miał już cement po 4 latach użytkowania.W spoczynku z 90 stopni do 30-35 spadły temperatury + w stresie ze 100 do 60-65. Tutaj drastyczny spadek, bo wentylatory pierwszy raz były dodatkowo czyszczone, a raczej przepychane. ;)Łatwa aplikacja, czytelna instrukcja, pomocne przybory.W przypadku laptopów, dla bezpieczeństwa polecam zdjąć starą taśmę izolującą i położyć nową, u nas fabryczna się rozpadła i spowodowała zwarcie (nieszkodliwe, uf).

28.12.2019

Obecnie nie ma nic lepszego na rynku. Przy korzystaniu trzeba pamiętać o ważnych rzeczach:- TG trzeba z umiarem i obustronnie nałożyć na CPU/GPU i chłodzenie- TG przewodzi prąd- nie wolno nakładać bezpośrednio na elementy aluminiowe; gal zawarty w TG przenika przez warstwę ochronną aluminium i tworzy z nim stop, niszcząc element aluminiowy; elementy pokryte miedzią i niklem (IHS) są bezpieczne; na miedzi zostawi trwale srebrny ślad, na niklu ciemny osad, bez wpływu na efektywność chłodzenia

11.7.2021

Różnica na Lenovo Legion Y-530 i5-8300h to jakieś 10-15 stopni na obciążeniu. Pamiętajcie tylko żeby nic nie wychodziło poza metalową obudowę procesora CPU/GPU. Jeśli nie uruchomi się Wam komputer to znaczy że wyszło poza, jest przepięcie i płyta nie pozwala się uruchomić. Wystarczy wtedy wyczyścić to co poza procesorami i gra gitara.Trzeba pamiętać że płynny czy nie to wciąż metal a więc przewodzi prąd w przeciwieństwie od past. Trzeba być ostrożnym

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności