logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop Czarna (L5V-00021). Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop Czarna (L5V-00021).

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop Czarna (L5V-00021) liczba opinii klientów wynosi 88, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 6, a średnia ocena to 4.3.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 15, a średni wynik to 4.5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 36, a średni wynik to 4.2. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Komputronik liczba opinii klientów wynosi 10, a średni wynik to 4.2. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Mediaexpert liczba opinii klientów wynosi 3, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 1, a średni wynik to 5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie X-kom liczba opinii klientów wynosi 23, a średni wynik to 4.3. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

26.9.2018

Ocena dotyczy tylko klawiatury, myszki nie używam. Zestaw przychodzi pięknie zapakowany, widać ogromną dbałość o szczegóły. Miejsce na baterie jest wykończone na niebiesko, przez co od razu widzimy, że kupiliśmy towar z najwyższej półki. Układ klawiszy jest genialny, po kilku dniach minął mi ból nadgarstków. Skok klawiszy jest bardzo przyjemny, nawet mocniejsze uderzanie w litery nie jest głośne. Rewelacyjnym pomysłem jest osobna klawiatura numeryczna, ponieważ jest ona całkowicie zbędna, kiedy ją wyrzucimy do szafy myszka leży 15 bliżej klawiatury, dzięki czemu nadgarstki mamy przed sobą a nie z boku. Jeżeli chodzi o to co najważniejsze w tym produkcie czyli ergonomię, to jest świetnie.Czas na wady, a ich niestety nie jest mało. Najważniejszą jest górny rząd klawiszy. Otóż jest to totalna porażka, i nie mam pojęcia jak ktoś mógł dopuścić to do produkcji. Górne klawisze nie są "normalne", wciskają się jak najgorsze przyciski w zabawce dla dziecka za 10zł, oprócz tego potrafią się wcisnąć i zablokować. Oprócz tego jeżeli chcemy zwiększać głośność z klawiatury, to możemy o tym zapomnieć. Wymaga to przestawienia przełącznika, a wtedy wyłączają się klawisze F1-F12 i ich miejsce zajmują klawisze funkcyjne. To jest jakiś dramat. Nadajnik USB jest ogromny (2cm), jeżeli chodzimy z laptopem to trzeba go wyjmować ponieważ nie zmieści się do pokrowca albo ułamie w plecaku. Jego zniszczenie równa się wyrzuceniem zestawu do śmietnika, ponieważ nie można go wymienić. Tak samo nie można używać myszki na innym komputerze, mimo że te same (przynajmniej wizualnie) myszki sprzedawane osobno mają opcję bluetooth. Do tego należy dorzucić brak diody sygnalizującej wciśnięty Caps lock. Jest to być może tylko moje odczucie, ale wydaje mi się że litery pojawiają się z minimalnym (nieodczuwalnym) opóźnieniem. Podsumowując, mimo licznych wad nie zamienił bym jej na żadną inną. I wygląd też robi swoje. PS wydaje mi się, że dosłownie wszystkie wady tej klawiatury (kosztem braku odczepianej klawiatury numerycznej oraz wyższej ceny) zostały poprawione w Microsoft Surface Ergonomic Keyboard, która niestety nie jest dostępna w Polsce. Jeszcze raz polecam.
jeszcze

6.4.2018

+ Klawiatura bardzo wygodna. Wygięty kształt na prawdę idealnie pasuje. Od razu odczułem spadek napięcia w nadgarstkach. Jedynym warunkiem jej używania jest umiejętność maszynopisania (bezwzrokowo)+ Klawisze o bardzo przyjemnym, krótkim skoku - w starej MS Natural klawisze były wysokie i choć kształt był ergonomiczny, to przez te klawisze nie dało się jej używać. Ta jest o niebo lepsza. Klawisze są ciche.+ Jakość wykonania wydaje się bardzo dobra: plastiki wysokiej jakości, klawisze matowe i przyjemne w dotyku, klapki magnetyczne robią dobre wrażenie, podpórka pod nadgarstki miękka i obita przyjemnym materiałem. Czytałem jednak, że ten materiał się szybko zużywa.+ Dzięki oddzieleniu klawiatury numerycznej,myszka leży znacznie bliżej. Trzeba się trochę przyzwyczaić do zewnętrznego numpada, ale skoro jest niezależny, to mogę go ustawić z boku pod skosem, tak żeby nadgarstek nie musi się wyginać.+- Mysz faktycznie wygodna, zmniejsza napięcie nadgarstka, choć mogłaby jeszcze bardziej odkręcać nadgarstek w prawo. Za wadę uznaję wysoką wagę. Poza tym mysz ma wysoki profil, dlatego niemal konieczna do niej jest podpórka pod nadgarstek, chyba że nauczę się- klawisze funkcyjne F1-F12 - czemu górny rząd przycisków jest innej jakości niż reszta? Są fatalne, jakby działały bezpośrednio na microstick-ach. Sprawiają wrażenie tandetnych, źle się z nich korzysta. Podobno się psują :(.- przełącznik fn zamiast przycisku - kompletnie nie praktyczny, przez co wszystkie dodatkowe (niebieskie) funkcje są nieużywane.- malutki minusik: Przyciski strzałek nie są oddzielone od klawiatury tekstowej. Powinien na nich być znacznik ułatwiający ich zlokalizowanie (jak na literach j i f). W lapkach dają znacznik na strzałce w dół, bardzo ułatwia to życie.Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Obawiam się tylko o trwałość klawiszy funkcyjnych i podkładki pod nadgarstki.
jeszcze

13.6.2017

Jak ktoś już napisał, również szukałem długo klawiatury. Żadne się nie nadają - za głośne, niewygodne - na kablu. Myszy bezprzewodowe są mega nieprecyzyjne - w zasadzie żyją własnym życiem. Zaryzykowałem i wydałem te 4 stówy (masakra) z założeniem, że oddam w razie czego Po 2 godzinach pozrywałem nalepki bo stwierdziłem że nie oddam za chiny ludowe. Przyjemnie do tego usiąść, design - fantastyczny, a o wygodzie pisania to trudno sobie wyobrazić coś lepszego. Na początku myślałem, że podstawka magnetyczna jest zbędna i tylko podnosi cenę - nic bardziej mylnego , raz ją odłączasz a innym razem koniecznie zakładasz. Magnetyczne zamknięcia super pomysł - wręcz oczywisty a nigdzie nie stosowany.Osobna kl.numeryczna - dziwny pomysł, ale dla mnie bardzo przydatny bo można przełożyć na lewą rękę i przyśpieszać wbijanie enter'a gdy prawa operuje myszą.Blok z "home", "end", itd trzeba się przyzwyczaić - 2 dni i nie ma problemu.jedynym minusem klawiatury jest brak podświetlenia - wiem , jest przecież bezprzewodowa i baterie by schodziły w oczach - ale jednak przydało by się.Mysz jest ok , nawet bardzo wygodna i nareszcie precyzyjna , jednak jej waga jest niewiarygodnie za duża. Po 10 min. obcowania nie ma się ochoty na niej pracować. 2x AA robi swoje. Szybko wymieniłem na AAA waga spadła o 30 g i jest do zaakceptowania (teraz 120g - a pracowałem na Lenovo na kablu z 60g - to jednak dużo) .Nawet odrzucając myszkę pozostając przy tej cenie- sama klawiatura jest warta ceny kompletu.
jeszcze

15.11.2014

Bardzo przyjemna kontynuacja serii produktów "ergonomicznych" Microsoftu. Ergonomia klawiatury chyba jeszcze lepsza niż w poprzednich modelach. Zachowano bardzo wygodną elastyczną podkładkę pod nadgarstki. Konstrukcja całej klawiatury jest teraz lżejsza i delikatniejsza. Elastyczną wykładzinę na myszy (pod kciuk) wymieniono na tworzywo, które jest chyba mniej podatne na wytarcie. Do tego bardzo fajna koncepcja z oddzielną klawiaturą numeryczną oraz opcjonalną podstawką pod przód klawiatury mocowaną magnetycznie.Niestety kilka ulepszeń poszło chyba w złym kierunku. Klawisze funkcji dodatkowych (np. sterowanie odtwarzaniem multimediów, glośnością itd) z powrotem (tak jak na modelach sprzed wielu lat)zintegrowano z klawiszami F1-F12, ale niestety teraz ich funkcję zmienia się za pomocą niewygodnego mechanicznego przełącznika. To jest regres, na modelu optical desktop sprzed paru lat te klawisze były osobno i było to bardzo wygodne. Dodatkowo klawisze funkcyjne są teraz twarde i mają bardzo mały skok - inaczej niż klawisze "zasadniczej" części klawiatury. Poza tym klawisz "Windows" na myszy (w przeciwieństwie do reszty) nie daje się rekonfigurować (przynajmniej standardowym oprogramowaniem), a jego użyteczność poza Win8 jest ograniczona.Wyglądać to może tak, że widzę więcej wad niż zalet, ale to nie tak - ergonomia tego zestawu dla osób piszących bezwzrokowo jest absolutnie fantastyczna i jak dla mnie przeważa nad wszystkimi tymi problemami, które są w zasadzie detalami.
jeszcze

21.3.2014

Długo szukałem dobrej i wygodnej klawiatury. Ten zestaw to najlepsza obecnie oferta na rynku - mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem. Jakość wykonania tego zestawu bije na głowę praktycznie wszystko co można obenie kupić. Idealnie sztywna, cieżka i dopracowana klawiatura. Nawet przeszkadzające niektórym błyszczące wstawki nie są problemem. Wydaje mi się, że pokryte są dodatkową warstwą lakieru, przez co nie ma problemu powstawania rys tak jak w tanich produktach. Wystarczy przetrzeć miękką szmatką i wszystko wygląda jak nowe.Mysz doskonała. Super wygodna - ale uwaga - tylko dla praworęcznych. Błyszczącą powierzchnie łatwo się czyści. Doskonała czułość - różnica między tanią myszką Logitecha a tą jest powalająca.Nie ma zbyt dużo dodatkowych przycisków, ale mi to nie przeszkadza.Zewnętrzny blok numeryczny - świetna rzecz. Wreszcie mogę wklepywać cyfry lewą ręką. Sam blok fajnie sprawdza się jako kalkulator, albo pilot do sterowania multimediami.Zestaw dopracowany niemal do perfekcji. Nawet klapki na baterię mają magnetyczne zatrzaski. Wygląda na biurku fenomenalnie. Zasięg nadajnika duży. Z drugiego końca pokoju odbiera bez problemu. Ergonomia na najwyższym poziomie. Po tygodniu pisania na tej klawiaturze nie potrafię wyobrazić sobie używania "klasycznej". Obawiam się tylko o trwałość miękkiej podkładki pod nadgarstki. Lekko nieudane są też mikrostyki w górnym rzędzie klawiszy funkcyjnych.
jeszcze

31.8.2017

Piszę bardzo dużo (bez wzrokowo) i zaczęły boleć mnie nadgarstki i generalnie źle się czułem przy standardowych klawiaturach. Zaryzykowałem i wydałem niemałe przecież pieniądze na MS i nic lepszego nie mogłem trafić. Problem teraz się pojawia gdy muszę przesiąść się na "zwykłą" klawę. <br>Jak dla mnie bezsprzecznie najlepszy sprzęt. Klawisze wchodzą tak miękko i kontrolowanie że przyjemność z klawiatury jest podwójna. <br>Bardzo cicha.<br>Połączenie z nadajnikiem bezproblemowe - niestety jest b. duży ale za to połączenie jest szyfrowane więc bezpieczne. <br>Mysz jest dla mnie za ciężka ale po przyzwyczajeniu (i zamianie aku na AAA)jest w miare ok.<br>Niebieski laser jest bardzo precyzyjny . <br>Magnetyczne zaczepy na podstawkę i baterie- rewelacyjny pomysł. Osobny blok numeryczny również bardzo dobre rozwiązanie. <br>Minusem jest brak "portu" na linkę zabezpieczającą przed kradzezą. oraz za krótka lewa część oparcia nadgarstka (zamiast kształtu zbliżonego do V powinien być raczej X). Polecam ale tylko dla osób piszących bezwzrokowo wszystkimi palcami
jeszcze

19.9.2020

Ogromna ulga przy wielogodzinnej pracy przy komputerze, znacząco zmniejsza napięcia i bóle w nadgarstkach, wymusza poprawne układanie palców na klawiaturze (chociaż zdecydowanie wymaga przyzwyczajenia). Dołączana do klawiatury unosząca podstawka sprawia, że można jeszcze bardziej zoptymalizować układ przedramion i nadgarstków. Myszka bardzo wygodna i precyzyjna, chociaż niestety ma tylko jeden dodatkowy przycisk i to nieobsługiwany na Linux/OSX (brak sterowników).Zestaw ma niestety ogromną wadę - komunikuje się z nadajniko-odbiornikiem USB przez fale o częstotliwości 2.4 GHz, przez co bardzo łatwo jest zakłócany przez routery WiFi lub... kuchenki mikrofalowe. Gdy próbowałem używać jej podczas wizyty u znajomych,myślałem, że coś się uszkodziło w transporcie - czasem brak było reakcji na naciśnięcie klawiszy czy ruch myszą, pojawił się lag (ok 1-2 s). Okazało się, że w bloku z dużą liczbą mieszkań, gdzie każde ma swoje Wifi, odbiornik musi być jak najbliżej klawiatury i myszy, rzędu centymetrów, inaczej opisane problemy sprawiają, że całość jest nieużywalna. W domu problem nie występuje.
jeszcze

19.10.2014

Bardzo dobra klawiatura dla programistów. Używam dwa lata. na początku trochę się ciężko przyzwyczaić do zmiany układu klawiszy. ale : odczepiana klawiatura numeryczna super ( przłożyłem na lewo dzięki czemu zmniejsza się odległość do myszki dla prawej dłoni). klawiatura bardzo wygodna , ładna , dosyć cięzka. dzięki zakrzywionemu ułożeniu klawiszy wygodnie pisze się na fotelu mając oparte ręce o oparcia - no i jest bezprzewodowa. :) polecam. brakuje tylko 2 rzeczy ale niestety nigdzie tego nie widziałem. mianowicie : touchpada w okolicach kciuka i przydały by się jeszcze jakieś 2 przycicski najlepiej programowalne - dla mnie góra i dół,jak się pisze kod to baaaaardzo częstko się używa i wtedy nie trzeba by było prawej dłoni odrywać od pisania do strzałek.Jak ktoś dużo programuje to klawiatura najlepsza jaką można dostać u nas.Aha w odpowiedzi na niższy post: miękka podpórka po 2 latach ciągle wygląda jak nowa, nie starła się nie odkształciła, a gram, pisze , polałem sokiem, herbatą itp. ten dół naprawdę jest fajny w dotyku nawet .
jeszcze

Klawiatura bardzo fajna. Wymaga chwili przyzwyczajenia, aby pisać tak szybko jak kiedyś. Po przyzwyczajeniu palce same "szukają" odpowiednich klawiszy. Plusy: - miękka podkładka, doby profil, - oddzielana klawiatura numeryczna (dzięki temu klawiatura leży bliżej myszki), - przyjemnie się pisze, - ogólna ergonomia. Wady: - myszka jak dla mnie ma za mało dpi (do tej pory korzystałem z myszki 1800 dpi, a ta ma 1000). Po programowym przyspieszeniu w windowsie ok, - może podkładka z lewej strony mogłaby być ciut szersza, ale to kwestia osobistych preferencji, - wolałbym mniej niebieski przycisk windows na myszce i nieco mniej błyszczące przyciski na niej. Mimo wszystko wygodna.Działa na każdej powierzchni jak to blue track, - przełącznik klawiszy funkcyjnych zamiast osobnych klawiszy (za to dzięki temu klawiatura jest nieco mniejsza, - brak diod sygnalizujących włączenie caps locka, itp. Ogólnie warto, jeżeli ktoś chce podnieść ergonomię pracy i nie przeszkadzają mu takie drobnostki jak brak diod caps locka, itp.
jeszcze

14.9.2020

Klawiatura i mysz bardzo ergonomiczne. Myszka pomogła zwalczyć ból nadgarstka, a klawiatura wymogła pisanie oddzielnie rękami i ułatwiła naukę pisania bezwzrokowego. Wady: - dość duży dongle, który w trakcie przenoszenia laptopa trzeba chować do myszki ponieważ mocno wystaje.- słaby zasięg, gdy komputer stoi obok routera - wygląda na to, że router WI-FI zakłóca nadajniki w myszce i klawiaturze.- Połączenie szyfrowane unikalnym kluczem - w razie zgubienia dongle trzeba kupować nowy zestaw - połączenie między zestawem jest szyfrowane unikalnymi kluczami szyfrującymi i nie można dokupić samego dongle'a w razie zgubienia. Szyfrowane połączenie to też zaleta, bo nie pozwala podsłuchiwać radiowo wpisywanego tekstu,co przy tanich zestawach, bez szyfrowania jest możliwe i jest dziurą bezpieczeństwa w firmach.
jeszcze

Bardzo wygodna do pisania. Nie ma problemu z prsyzwyczajeniem się do pisania nawet jeśli wcześniej pisałem bezwzrokowo. Mankamenty to: za blisko i ciut za małe klawisze funkcyjne bez jasnego podziały na 4 klawisze (teraz jest po 6). Nieco dziwna sekcja po prawej stronie (del, ins). Mysz bardzo wygodna, ale potrzeba dnia lub dwóch żeby się przyzwyczaić (ręka mnie bolqła po pierwszym dniu, potem już było dobrze). Mała liczba przycisków na myszce (w praktyce 2) oraz złamany układ klawiatury utrudnia granie. Super jakość wykonania. Po kilku miesiącach wszystko działa i wygląda jak nowe poza piqnkową podkładką na nadgarstki, która nieco się pod nadgarstkami wytarła.Bardzo fajne pojemniki na baterie z magnesami.
jeszcze

Rewelacyjna klawiatura, mam już dwie ;-) ALE!!! Nie kupiłem do grania tylko do pracy. Sporo piszę plus programuję. W obu przypadkach sprawdza się super gdyż szybko się pisze. Jakość wykonania jest 10/10. Mysz wymaga przyzwyczajenia, ale odkąd ją mam ręka nie boli. Mysz dokładna, nie przeskakuje i chodzi po błyszczącym blacie bez podkładki - zero problemu. Oddzielenie numerycznej klawiatury to też dobry pomysł gdyż robi się więcej miejsca i jest bliżej do myszy ;-) W sumie używam jej do wpisywania kodów potwierdzeń lub prostych kalkulacji. Polecam również ze względu na cenę - jest w sumie dość umiarkowana jak na jakość i ciężko mi było znaleźć coś lepszego w tym przedziale,,,

Bardzo wygodna klawiatura jak i myszka. Zestaw gody polecenia w szczególności osobom które cenią sobie ergonomie czy też odczuwają ból przy pracy na zwykłej klawiaturze lub myszce. Zestaw nie oszukujmy się tani nie jest, aczkolwiek gdy rozejrzycie się w sieci za zestawami ergonomicznymi to okazuje się, że ta cena wcale nie jest tak bardzo wygórowana. Dziwię się również, że bezpośrednia konkurencja nie ma podobnego zestawu w swojej ofercie (nie będę ukrywał, szukałem czegoś tańszego). Reasumując myślę, że nikt nie będzie żałował zakupu tego zestawu. Cieszę się, że są produkowane zestawy ergonomiczne, szkoda tylko, że tak mało firm się tym interesuje.

31.3.2020

Najlepsza myszką jaką miałem. Najlepsza klawiatura jaką miałem. Zastosowano tu dużo genialnych patentów które ułatwiają prace - oddzielna klawiatura numeryczna doskonale sprawdza się w arkuszach kalkulacyjnych , ale również może służyć jako pilot do komputera - umożliwia przewijanie przygłaszanie youtube. Myszka jest naprawde spoko i rewelacyjnie leży w dłoni, a w dodatku umożliwia przewijanie w lewo i w prawo(po prostu przesuwasz przycisk do sclorowania). Najfajniejsza jest klawiatura i jaj kształt oraz zintegrowana podpórka pod nadgarstek. Nie chce już innej klawiatury.

24.12.2013

Genialny produkt dla osób które dużo pracują na komputerze. Na początku trzeba trochę czasu poświęcić na przyzwyczajenie się dobrze jest umieć pisać bez wzrokowo albo mając ten produkt poświęcić czas na naukę gdyż wtedy naprawdę wykorzystuje się w stu procentach pomysł i możliwości tego zestawu. NA początku może być trochę problematyczne przyzwyczajenie się do myszki szczególnie jeżeli wcześniej korzystało się z produktów Logitecha gdzie jest więcej opcji konfiguracji myszki w oprogramowaniu można sobie z tym poradzić.Produkt naprawdę godny polecenia.

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności