logo

Informacje


Realopinie.pl przeskanował internet w poszukiwaniu opinii na temat produktu o nazwie Makita UD2500. Na tej stronie znajdziesz wszystkie opinie i oceny dotyczące produktu Makita UD2500.

Przeczytaj opinie.

Analiza


Dla produktu Makita UD2500 liczba opinii klientów wynosi 820, liczba witryn handlu elektronicznego, z których je pobrano, równa się 4, a średnia ocena to 4.5.

Szczegółowe statystyki sprzedawcy(-ów):
Na stronie Allegro liczba opinii klientów wynosi 284, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Ceneo liczba opinii klientów wynosi 500, a średni wynik to 4.5. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Empik liczba opinii klientów wynosi 1, a średni wynik to 4. Przejdź do tego sprzedawcy.
Na stronie Morele liczba opinii klientów wynosi 35, a średni wynik to 4.7. Przejdź do tego sprzedawcy.

Szczegół


Kliknij, aby wyświetlić listę wszystkich produktów w tej kategorii.

Produkty rekomendowane

1.4.2014

Z założenia to nie jest wysokowydajny produkt profesjonalny, który by przerabiał tonę gałęzi na godzinę i trzeba mieć tego świadomość przy zakupie a rozczarowania nie będzie. Po miesiącu użytkowania tego rozdrabniacza oto co stwierdziłem:Plusy: solidność materiałowa - obudowa i kosz z niezłych tworzyw sztucznych i metalu, dobrze znoszą trudy eksploatacji a nie cackam się z tym sprzętem. Ergonomia na dobrym poziomie - podłączenie kabla umieszczone tak, aby nie wyrwać, lub nie uszkodzić go przypadkowo gałęziami. Przyciski z zabezpieczeniem przeciwpyłowym wymagają przytrzymania o ułamek sekundy dłużej. Solidny uchwyt i duże gumowane koła transportowe, co przy masie ok. 30 kg ma znaczenie.Napęd posiada zabezpieczenie przeciążeniowe - po zablokowaniu frezu tnącego napęd samoczynnie zmienia obroty na wsteczne i podejmuje próbę ponownego rozdrobnienia. Jeśli to kilkakrotnie się nie uda wyłącza się. Dobra i precyzyjna płynna regulacja docisku frezu praktycznym pokrętłem co jest konieczne aby odpowiednio rozdrabniać gałęzie z różnego drewna i o różnej wilgotności. Akceptowalna głośność.Minusy: kosz na zrębki pojemny, ale usytuowanie zsypu jest takie, że można go wypełnić tylko w 2/3 a i aby to osiągnąć trzeba wyłączać maszynę i przegarniać zrębki. Diody sygnalizujące stan urządzenia świecą na tyle słabo, że w świetle słonecznym wogóle ich nie widać. Cena "taka sobie" zważywszy, iż konstrukcja jest właściwie identyczna z rozdrabniaczami tańszymi o 300zł.Podsumowanie: Jeśli to świadomy i przemyślany zakup to absolutnie warto ze względu na dobrą ogólną jakość urządzenia. Po szybkim opanowaniu podstawowych ustawień i zasad użytkowania powinien dobrze służyć w domowym ogrodzie. Co do awaryjności, to okaże się, bo mimo intensywnej eksploatacji, jeden miesiąc to za krótko aby to sprawdzić.
jeszcze

9.5.2018

Jakość wykonania na wysokim poziomie. Trwałość plastików rewelacyjna. Kultura pracy i niski poziom hałasu zrobiło na mnie wrażenie. Jedynie zamykanie pojemnika mogłoby być lepsze - nie zawsze idealnie blokada wchodzi w otwór.Znakomicie razi sobie z grubymi gałęziami o średnicy do 45mm. Tylko kilka razy się zatrzymała, automatycznie załączyła lewe obroty i potem ponownie "leciała z koksem". Trochę gorzej radzi sobie z cienkimi gałązkami - te nie rozdrabnia ale przełamuje (przynajmniej tak mi się działo na świeżo ściętych witkach wierzby). Z suchymi radzi sobie znakomicie w każdej postaci.Pomimo, że pojemnik jest pojemny, szybko gromadzący się urobek pod frezem "blokuje pracę" rozdrabniarki.Należy często obserwować frez czy na bieżąco cały urobek jest odprowadzany do pojemnika. Po jakimś czasie można przechylić lekko całą rozdrabniarkę, aby przesypać urobek w pojemniku w wolne miejsce. Gdy obserwujemy, że frez jest cały czas przysypany urobkiem i nie jest w stanie odprowadzić wszystkiego do pojemnika, koniecznie należy opróżnić pojemnik oraz oczyścić ręką zapchaną komorę pod frezem (od strony wyjętego pojemnika). Szczególny problem jest z zielonymi końcówkami iglaków (np. tui). Potrafią tak zapchać komorę z frezem, że raz tylko zdjęcie metalowej osłony pozwoliło mi odczyścić frez. Nie warto się spieszyć i pchać ciągle gałęzie bez kontrolowania czy na bieżąco frez jest czysty i cały widoczny. Jak się tego pilnuje, wtedy już się nic nie blokuje.Generalnie jestem bardzo zadowolony z tej rozdrabniarki. W ciągu 3 dni zmieliłem prawie 50 nabitych worków 120l (waga ok 30kg).Polecam każdemu, co przynajmniej raz w roku ma jakąś większą stertę "zielonego" do przerobienia z własnego ogródka.
jeszcze

21.8.2017

Kupiłem taką pół roku temuu.Wspaniała maszyna. W jesieni u kuzyna robiliśmy porządek z ogrodem rozdrabniarką frezową NAC -2800W.Sprawowało się to średnio.Postanowiłem kupić coś lepszego i nabyłem makitę ud2500.Robię porządki na zapuszczonej działce 40ar. Zapuszczonego żywopłotu (witki po 3-4m długości, a w podstawie po 3-4cm grubości) mam dwie długości działki.Czereśni ok 10 sztuk i wiśni ok 15 sztuk. Część uschła bo mrówki zjadły korzenie. Świerków ok 25 sztuk.Opiszę to tak. Mam już namielone 5 metrów przestrzennych urobku.Maszyna daje sobie radę nawet z suchymi gałęziami po ok 4cm. Jak stanęła to po chwili cofnęła i znowu próbowała - sama - ma taki mechanizm czego nie mają tańsze urządzenia.Pojemnik zamyka się ciężko ale jest na to sposób.Trzeba tak ustawić pojemnik aby licowała się krawędź z górą i bez problemu się zamyka.Pewnie ma to znaczenie jak ma się dzieci. Po chwili dochodzi się do wprawy z blokowaniem pojemnika a dzieci jakby same chciały to będą miały problem. Maszyna jest silna i silniejsza od Nac 2800W też frezowego. Mieliłem suche drewno wiśniowe i tylko kilka razy się zatrzymała - cofnęła materiał i za drugim razem już długą gałąź zmieliła.Drugą opisywaną wadą dla niektórych jest to iż urobek usypuje się w jednym miejscu pod wylotem. Nie stanowi to problemu bo przecież maszyna ma dwie rączki i nawet w czasie pracy można chwycić za nią i przechylić tak aby urobek się przesypał. Jest nawet okienko, przez które widać ile jest nasypane.Ta maszyna uratowała mi życie. Przemieliłem już ok 30% tego co mam na działce.Z obserwacji widzę iż będzie samych mielonych rzeczy ok 13-15m przestrzennych nie licząc drewna z wyciętych drzew których maszyna nie zmieli.
jeszcze

4.7.2017

Sprzęt wykonany z dobrej jakości materiału. Prosty w obsłudze. Na obecną chwilę przerobiłem nim kilka dużych hałd gałęzi ( duże, małe, tuje, świerk, liściaste, suche, mokre, drobne, grube ). Z każdym rodzajem materiału radzi sobie bardzo dobrze. Do tego dość cicho pracuje. Bardzo dobrze zabezpieczony przed przeciążeniem. Tylko raz udało mi się go zablokować tak że musiałem zdjąć obudowę i usunąć zapchanie ręcznie. Ale gałąź trafiła się taka że musiał zatrzymać. Ważne jest to że maszynie absolutnie nic się nie stało. Minusem było natomiast to że zdjęcie obudowy wymagało trochę wysiłku. Uważam że na amatorskie potrzeby jest to bardzo dobry sprzęt. Plusy: dobrej jakości materiał,wygodne uchwyty i duże koła transportowe ( istotne przy wadze około 30 kg ), bardzo dobre zabezpieczenie przed przeciążeniem, cicha praca, dobra jakość rozdrabniania każdego rodzaju gałęzi. Minusy: brak popychacza do drobnego materiału ( można to oczywiście robić jakąś gałęzią ale kawałek plastiku nie kosztuje majątku więc mógłby być ), dość ciężko zdejmuje się obudowę elementu rozdrabniającego ( maszyna przy zapchaniu sama cofa materiał więc są to wyjątkowe i b. rzadkie sytuacje-na kilkanaście godzin pracy zdarzyło się to raz )
jeszcze

25.3.2022

W swojej klasie i przedziale cenowym zakupionyy rozdrabniacz do gałęzi Makita oceniam jako bardzo dobry. Używałem go jak narazie jeden raz po dużej przecince drzew owocowych. Pracował cały dzień oczywiście z przerwami.Zalet:- rozdrabniai tnie gałęzie o max. średnicy zgodnie z instrukcją,- srabilna konstrukcja- łatwość i prostota obsługiWady:- problematyczne wpinanie kosza odbiorczęgo na zrębki. Trzeba sie tego nauczyć w przeciwnym razie sprzęt nie działa z uwagi na nieprecyzyjne domknięcie blokaldy kosza.Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Obsługi rozdrabniacza trzeba się nauczyć - ja poświeciłem na to cały dzień. Rozdrobniłem naprawdę dużo gałezi i drobnych konarów o max. średncy zgodnej z instrukcją.I dodatkowe uwagi do obsługi, radzę:- przed rozpoczęciem rozdrabniania proponuję posortować ścięte gałęzie na: drobne i niezbyt grubie tak max. do śr 2cm oraz na grubsze. Ułatwi to zdecydowanie sprawę z regulacją odstępu koła zębatego tnącego do jak ja to nazywam prowadnicy, której odstęp do koła zębatego jest regulowany pokrętłem na ubudowie. Nie ciąć suchych i zbyt grubych gałęzi,- używać naprawdę dobrego przedłużacza o odpowiedniej izolacji, nie najtańszego - kwestia bezpieczeństwa.
jeszcze

2.7.2020

Maszyna spełniła moje oczekiwania. Można by oczekiwać więcej porównując do Boscha AXT 25 TC, ale Makita kosztuje połowę mnie. Brakuje mi np. opcji składania na czas przechowania. Pozytywnie jestem zaskoczony, że maszyna nie jest tak głośna jak bym się spodziewał po obejrzeniu i wysłuchaniu kilku recenzji. Można bez obaw korzystać z niej w małym pomieszczeniu bez zatyczek do uszu. Niektóre drobniejsze gałązki zostały zgniecione, a nie pocięte, lecz może to być kwestia dalszej regulacji prześwitu przy ostrzu. Potwierdzam ostrzeżenia z innych recenzji - sprzęt przychodzi bez kabla zasilającego, więc trzeba się zaopatrzyć w przedłużacz koniecznie z uziemieniem.Jak na razie jedyna wada i to dość upierdliwa,to zła konstrukcja otworu zasuwy do skrzyni. Przy otworze nie ma prowadnic i bolec z trudnością trafia w miejsce. A że ten zamek pełni (i słusznie) zabezpieczenie przed włączeniem przy niedomkniętym pojemniku, to po każdym opróżnieniu kosza trzeba się namęczyć by trafić bolcem w otwór zamka. Jeszcze mi się nie udał domknąć skrzyni za pierwszym razem. Ten model ma już kilka lat i producent miał czas na drobną korektę plastikowego profilu, by zniwelować ten mankament.
jeszcze

4.1.2022

Na początku trzeba go opanować i jak już wiemy co i jak to fajnie działa. Trochę się blokuje jak mielimy gałęzie z dużą ilością igieł lub liści, ale po paru wpadkach mieli fajnie. Jak dla mnie problemem było zabezpieczenie kosza, które pomimo prawidłowo włożonego kosza nie zawsze odblokowywał maszynę i trzeba było trochę pokombinować by ruszyła. Spowalniało to pracę bo wtedy silnik nie chciał się włączyć. Zrębki lecąc do kubła bardzo szybko tworzyły stożek blokujący dalszą pracę rozdrabniacza a reszta kosza była pusta. Kosz jest czarny i nie widać co się dzieje w środku, więc za każdym razem trzeba go było wyjmować odblokowując blokadę. Jest to wkurzające i spowalnia pracę.W końcu wymontowaliśmy blokadę z kosza i zamontowaliśmy ją tak by maszyna chodziła bez kosza. Dopiero wtedy działała bez zarzutu przez parę ładnych godzin z małymi przerwami. Zrębki leciały na ziemię. Przestała się blokować. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z jej pracy ale bez kosza dała radę zmielić gałęzie z kilku drzew.
jeszcze

22.4.2020

Maszyna bardzo dobrze wykonana. Starannie, dopasowane części, estetycznie. Dobrej jakości plastik. Poddaje się podczas wciągania gałęzi ale nie pęka. Przemieliła ok. 15 arów "małpiego gaju" i to bez problemu. Jakość zrąbków zależy od doprecyzowania regulacji ale mnie wystarczała jak na zdjęciu. Praca jak na tego typu maszynę to powiedziałbym, że cicha. Praca tak przyjemna, że po pewnym czasie zaczęło być problemem, że już trzeba opróżniać kosz. Moment i pełny. Noże po zakończonej pracy dalej ostre. Podtrzymuję zdanie, że lepiej dać parę złoty więcej i cieszyć się z pracy, niż jeździć ciągle po serwisach lub z reklamacjami - oszczędność paliwa i czasu (oraz zdrowia). Nie testowałem,czy potrafi rozdrobnić średnic podanych w instrukcji, ale pewnie i takie się zdarzały podczas pracy. Polecam i na chwilę obecną pozostałbym przy obecnym zakupie. Oglądane wcześniej filmiki okazały się potwierdzeniem wartości maszyny. Pozdrawiam i życzę przyjemnego zakupu i satysfakcji z pracy. :D
jeszcze

29.8.2020

od zakupu już 2 razy go używałem w przeciągu tych nastu dni. Porządnie wykonanie, działa bez zarzutu,silne, trzyma się i nie buja podczas "jedzenia"gałęzi. zasadniczo bałem się że to jest bardzo głośne urządzeni, bo tak ktoś straszył gdzieś jak czytałem, a ja mimo że mam porządny i czuły słuch nie zauważyłem by mi hałas tego urządzenia zbytnio przeszkadzał. Działa w miarę cicho, może dlatego że mieszkam przy ruchliwej ulicy to ten hałas z urządzenia wydaje się mi być całkiem cichutki. Pewnie jak ktoś mieszka na wsi czy w jakimś mało hałaśliwym miejscu to wtedy by może miał człek inne zdanie. Ale jak dla mnie, hałas urządzenia niewielki, zresztą po cichu to nawet bąka ciężko wypuścić a maszyna musi mieć moc.Kosz bardzo pojemny.Miałem pociętych tych gałęzi całkiem sporo, to w sumie wyszło mi kilka koszy z tego tylko. Róbcie tylko czasem przerwy, bo trochę się nagrzewa tam silnik, wyczuwa się to ciepło przez plastik :) także polecam.
jeszcze

10.6.2021

Chrupie gałązki, aż miło. Każdą grubość gałązki, jaka wejdzie. Ja nie znalazłem wad technicznych, o których piszą inni (a jestem inżynierem). Są natomiast cechy użytkowe, które maszyny konkurencyjne też mają, czyli np. pojemnik, który się zapełnia i trzeba opróżniać już na poziomie jakieś 50% napełnienia, bo inaczej frez tnący wciąga je do komory załadunkowej. Ale podstawiam sobie większy wózek i przesypuję je regularnie z pojemnika do wózka. I tyle. Zauważyłem też, że drobne pędy wierzby owijają się na frezie. Więc jeżeli kupujesz wedle wierzby energetycznej przykładowo, to możesz się umęczyć. Ale z wysuszonymi pędami wierzby nie powinno być problemu, bo będą się ładnie łamać. Wydajność dobra,ale do zastosowań domowych. Dla profesjonalistów będzie za wolna (stoi się z gałęzią w ręku i czeka, aż skończy), ale to wynika z mocy silnika i każda maszyna równoważna od konkurencji będzie mieć tę samą wadę.
jeszcze

4.8.2018

Rozdrobniła w dwa dni dwie sterty twardych gałęzi z wiśni. Do pracy urządzenia nie mam zastrzeżeń. Rozdrabniarka mocna i bezpieczna. W drobiazgach widać niestety chińskie wykonanie. Wkręty do skręcenia urządzenia, które dostarczane jest w częściach, mają nacięcie krzyżakowe dość płytkie tak że miałem problem z dokręceniem śrub, do tego dołączony klucz imbusowy nie nadający się do tych wkrętów. Zawleczka do kół za długa, trzeba ją skracać. W drugim dniu pracy odpadła plastikowa pokrywa gniazda zasilającego. Górna pokrywa urządzenia wykonana z plastiku wraz z rączkami do przemieszczania urządzenia jest mało sztywna. Ograniczeniem urządzenia jest rozdrabnianie krótkich kilkucentymetrowych gałęzi oraz bardzo cienkich gałęzi - brak jest popychacza.Niestety Makita dołączyła do innych wiodących marek które w pogoni za zyskiem godzą się na chińską jakość wyrobów.
jeszcze

22.11.2021

Urządzenie przyszło solidnie zapakowane i sprawia wrażenie dobrze wykonanego. Jeżeli chodzi o działanie to rozdrabniarka wciąga wszystko z dużą siłą i nie ma potrzeby popychania. Drobniejsze gałązki bez problemu można wkładać całymi wiązkami. Ponadto jakość rozdrobnienia jest bardzo dobra jeżeli chodzi o grube gałęzie, natomiast drobniejsze tj. malina, berberys itp. są bardziej połamane, niż rozdrobnione ale jest to wystarczające aby włożyć je do worka z odpadami biodegradowalnymi. Zakładanie pojemnika i zabezpieczenia jest trochę uciążliwe, dlatego trzeba się przyzwyczaić. Pojemnik szybko się zapełnia i trzeba go systematycznie kontrolować, gdyż pod wylotem usypuje się sterta rozdrobnionych gałęzi,które mają tendencję do zapychania pracującego frezu. Podsumowując - bardzo dobra maszyna, która zaoszczędziła mi kilkanaście godzin pracy. Polecam!
jeszcze

3.5.2020

Plusy:Solidna konstrukcja, potężny frez. Pracuje cicho, w porównaniu do wykonanej pracy. Autorewers przy zaklinowaniu jest bardzo przydatny. Pojemny kosz taki w sam raz dla jednej osoby do udzwigniecia Konstrukcja głowicy przystosowana do czyszczenia i wymiany części (nie jednorazowka)Elektronika zabezpieczajaca (kosz na zworę , zmiana kierunku obrotów i głupoodporność)Praca S1- konstrukcja nie nagrzewa się nawet po dwóch godzinach ciągłej pracy Minusy:Regulacja szczeliny- polecam przed uruchomieniem ustawić szczelinę na największą i w trakcie pracy frezu wyregulowac. Ja zrobiłem odwrotnie i frez przy pierwszym starcie zaklinowal się o ogranicznik (może dlatego,że generalnie nie czytam instrukcji do takich sprzętów).Podsumowując: solidna maszyna do domowych zastosowań. Polecam
jeszcze

26.2.2022

Najlepszy rozdrabniacz uwzględniając stosunek jakości do ceny. Zalety:* całkowicie metalowa konstrukcja silnika, przekładni i komory rozdrabniającej;* indukcyjny silnik (brak szczotek i komutatora);* bardzo cicha praca rozdrabniacza;* bardzo mocna konstrukcja (tnie gałęzie do 4,5 cm);* sam wciąga cięte gałęzie;* łatwa regulacja (przy odpowiednim ustawieniu tnie najdrobniejsze gałązki);* trzy lata gwarancji.Pracowałem z nim przez dwa dni i gorąco mogę polecić tą maszynę.Nie zwracajcie uwagi na opisywane w necie problemy z wyłącznikiem w rączce pojemnika. W banalnie prosty sposób można sobie z nim poradzić. No i koniecznie przed rozpoczęciem cięcia dokręć płytkę docisku tak,żeby było słychać jak noże o nią ocierają (tak opisano to w instrukcji :)
jeszcze

16.8.2021

co do trwałości wykonania to się nie wypowiadam (poprzedni produkt innej firmy stiga quit silence popsuł się po 40 godzinach - spalił się silnik, ale wyrzuciłem paragon), ogólnie jakość wykonania - masywność, grubość ok, jedyne to jedna śrubka mocująca osłonę freza, nie da się dokręcić (od nowości zerwany gwint w gnieździe), produkt mieli bez problemu, jedynie co to niepotrzebnie zrobili kosz z zabezpieczeniem, które musi być aktywne, co powoduje, że nie można mielić bez kosza, jak kosz zapełnia się trochę ponad połowę, trzeba go opróżnić a zabezpieczenie czasami, trudno wpiąć, produkt działa w miarę wolno, ale na duży ogród spokojnie wystarczy, jak mamy dużo liści to troszkę się zapycha,ale jest dużo lepiej niż w stiga
jeszcze

List All Products

Warunki usługiPolityka prywatności